Dodge Charger Daytona Scat Pack AWD 2D Määritykset
EVKX.net tarjoaa täydelliset määritykset mallille Dodge Charger Daytona Scat Pack AWD 2D .
Suorituskyky
Kiihtyvyys, huippunopeus ja tehoeritelmät
|
Määritys
|
Arvo
|
|---|---|
| Huipputeho | 470 kW (639 hp / 630 bhp) |
| Huipputeho Boost-tilassa | 499 kW (678 hp / 669 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 850 Nm (627 lb-ft) |
| Sähköinen vääntömomenttiboostaus | 850 Nm (627 lb-ft) |
| Huippunopeus | 216 kph (134 mph) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 3,9 s |
| 0-100 km/h (0-62 mph) Boost-tila | 3,4 s |
teho ja vääntö
nopeus & kiihtyvyys
Toimintamatka ja kulutus
Toimintamatka-arviot ja energiankulutustiedot
|
Määritys
|
Arvo
|
|---|---|
|
EPA-toimintamatka
Learn more
|
388
mi
|
|
EPA-kulutus
Learn more
|
4,1
mi/kWh
|
Akku ja lataus
akun eritelmät ja latausominaisuudet
|
Määritys
|
Arvo
|
|---|---|
|
100,5
kWh
|
|
|
93,9
kWh
|
|
|
183
kW
|
|
|
Akkumoduulien määrä
|
13 |
| 104s2p | |
|
386
V
|
|
|
Katodimateriaalit
|
NCA |
Latausportti
latausportin eritelmät alueittain
|
Määritys
|
Arvo
|
|---|---|
|
Määritys
|
LeftRearSide |
Mitat
perusmitat
akseliväli ja raideleveys
aerodynamiikka
maavara & kääntyminen
Kuormakapasiteetti ja vetokyky
painot, kuormatila- ja vetomassatiedot
|
Määritys
|
Arvo
|
|---|---|
|
2617 kg (5769 lbs)
|
|
|
3153 kg (6951 lbs)
|
|
|
536 kg (1182 lbs)
|
|
|
kg ( lbs)
|
|
|
643 liter (23 cu-ft)
|
|
|
1059 liter (37 cu-ft)
|
|
|
42 liter (2 cu-ft)
|
|
|
kg ( lbs)
|
|
|
kg ( lbs)
|
|
|
Suurin vetokuulan kuorma
|
kg ( lbs)
|
painotiedot
kuormatilan tilavuus
vetomassa
Jousitus
Malli tarjoaa 2 jousitusvaihtoehtoa
Standard
Adaptive Features
Height Adjustment
Ground Clearance
Component Types
Adaptive damping suspension
Adaptive Features
Height Adjustment
Ground Clearance
Component Types
Sisätila
Etuistuimet
Seat Category
Basic Adjustments
Advanced Adjustments
Comfort Features
Toisen rivin istuimet
Seat Category
Basic Adjustments
Advanced Adjustments
Comfort Features
Keskikonsolit
Keskikonsoli eturivillä
Ajonavustus
edistyneet turvallisuus- ja ajonavustusominaisuudet
|
Määritys
|
Arvo
|
|---|---|
| Kyllä, vakio-varuste | |
| Kyllä, vakio-varuste | |
| Kyllä, vakio-varuste | |
| Kyllä, vakio-varuste | |
| Kyllä, valinnainen varuste | |
| Kyllä, vakio-varuste | |
|
Mäkilaskuavustin
|
Ei saatavilla |
|
Rinteessä lähdön avustin
|
Kyllä, vakio-varuste |
| Kyllä, vakio-varuste | |
| Kyllä, vakio-varuste | |
|
Luistonesto
|
Kyllä, vakio-varuste |
|
Vasemman käännöksen törmäyksenesto
|
Kyllä, vakio-varuste |
| Kyllä, vakio-varuste | |
| Kyllä, vakio-varuste | |
|
Lämpötilavaroitus
|
Kyllä, vakio-varuste |
| Ei saatavilla | |
| Ei saatavilla | |
| Ei saatavilla | |
| Kyllä, vakio-varuste | |
| Ei saatavilla |
Sensorit ja kamerat
ajoneuvon sensorit ja kamerajärjestelmät
|
Määritys
|
Arvo
|
|---|---|
|
|
|
|
|
|
| Ei saatavilla | |
|
fi Sensors.Processors
|
UI ja ohjaimet
käyttöliittymän ja ohjainten eritelmät
|
Määritys
|
Arvo
|
|---|---|
| Head-up-näyttö | Kyllä, vakio-varuste |
| Ääniohjaus | Kyllä, vakio-varuste |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Android Auto -tuki | Kyllä, vakio-varuste |
| Apple CarPlay -tuki | Kyllä, vakio-varuste |
| Autonavigointi | Kyllä, vakio-varuste |
| Saatavilla olevat näyttöasettelut | 1 |
käyttöliittymän ohjaimet
puhelinintegraatio
Infotainment
Alpine 9 speaker
äänijärjestelmä
Alpine 18 speakers
äänijärjestelmä
Ulkoasu
Maalivärit
Lisätietoja
Vaihtoehtoiset mallit
Nopeasti laajenevassa sähköautomarkkinassa EVKX.net on tunnistanut useita vaihtoehtoja Dodge Charger Daytona Scat Pack AWD 2D :lle, joita kannattaa harkita ominaisuuksien, teknisten tietojen ja hinnoittelun perusteella.
Porsche Taycan Turbo
Audi S6 Sportback e-tron
Lucid Air Sapphire
Audi RS e-tron GT
Hyundai IONIQ 5 N
Vertaile näitä ajoneuvoja
USA:n eniten myydyt sähköautot
Q3 2025 · Quarter