| Model |
|
|---|---|
| Cena początkowa | ~zł270,000 (USA) |
| Typ nadwozia | SUV |
| Premiera światowa | środa, 12 października 2022 |
| Początek dostaw | maj 2025 |
| Status modelu | W produkcji |
| Zasięg WLTP | 650 km (404 mile) |
| Zużycie WLTP | 16,46 kWh/100km(3,8 mi/kWh ) |
| Zużycie WLTP z uwzględnieniem strat ładowania | 18,9 kWh/100km(3,3 mi/kWh ) |
| Zasięg EPA | |
| Zużycie EPA | |
| Zasięg CLTC wersji podstawowej | |
| Zużycie 90kmh/56mph w idealnych warunkach | 18 kWh/100km(3,5 mi/kWh ) |
| Zasięg 90kmh/56mph w idealnych warunkach. | 594 km (369 mile) |
| Zużycie 70mph/112kmh w idealnych warunkach | 21 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| Zasięg 70mph/112kmh w idealnych warunkach | 510 km (317 mile) |
| Zużycie 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 22 kWh/100km(2,8 mi/kWh ) |
| Zasięg 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 486 km (302 mile) |
| Prędkość maksymalna | 180 km/h (112 mph) |
| Moc szczytowa | 220 kW (299,1 hp / 295,0 bhp) |
| Elektryczny moment obrotowy | 490 nm (361,6 ft-lb) |
| 0-100 km/h (0-62 mph) | 7,8 s |
| Rodzaj napędu | RWD |
| Konfiguracja silników | Jednosilnikowa tylna oś |
| Technologia silnika | PMSM |
| Typ przednich hamulców | Tarcza z nieruchomym zaciskiem (4 tłoki) |
| Typ tylnych hamulców | Tarcza z pływającym zaciskiem (1 tłoki) |
| Średnica przedniej tarczy | 400 mm (15,75") |
| Średnica tylnej tarczy | 390 mm (15,35") |
| Typ przednich tarcz hamulcowych | Żeliwne |
| Typ tylnych tarcz | Żeliwne |
| Hamulce mieszane (rekuperacja pedałem hamulca) | |
| Lift-up-regen (jazda na jeden pedał) | |
| Tryby zatrzymywania Lift-up-regen | Tryb Hold lub Creep |
| Poziomy Lift-up-regen | Standard / Low |
| Tryb żeglowania | |
| Adaptacyjna rekuperacja w trybie żeglowania | |
| Liczba opcji zawieszenia | 1 (Air suspension) |
| Typ przedniego zawieszenia | Podwójne wahacze |
| Typ tylnego zawieszenia | Zawieszenie wielowahaczowe |
| Typ przednich sprężyn | Sprężyna pneumatyczna |
| Typ tylnych sprężyn | Sprężyna pneumatyczna |
| Adaptacyjne tłumienie przednie | Funkcja standardowa |
| Adaptacyjne tłumienie tylne | Funkcja standardowa |
| Regulacja wysokości przedniego zawieszenia | Funkcja standardowa |
| Regulacja wysokości tylnego zawieszenia | Funkcja standardowa |
| Prześwit | 200 - 250 mm (7,87" - 9,84") |
| Długość | 4900 mm (192,9") |
| Wysokość | 1614 mm (63,5") |
| Szerokość bez lusterek | 1968 mm (77,5") |
| Szerokość z lusterkami | 2120 mm (83,5") |
| Współczynnik oporu powietrza / Powierzchnia czołowa | 0,29 / Unknown |
| Rozstaw osi | 2985 mm (117,5") |
| Promień skrętu | 11,8 metr (464,6") |
| Masa własna | 2500 kg (5511,6 lbs) |
| Maksymalna masa (dopuszczalna masa całkowita) | 2980 kg (6569,8 lbs) |
| Maksymalne obciążenie dachu | 100 kg (220,5 lbs) |
| Maksymalne obciążenie wraz z masą kierowcy | 480 kg (1058,2 lbs) |
| Maksymalna masa przyczepy z hamulcem | 2200 kg (4850,2 lbs) |
| Pojemność bagażnika | 484 litr (17,1 cu-ft) |
| Pojemność bagażnika po złożeniu siedzeń drugiego rzędu | 1411 litr (49,8 cu-ft) |
| Typ HMI | Skupienie ekranu z dźwigniami i ograniczoną liczbą przycisków |
| Wyświetlacz head-up | Funkcja opcjonalna |
| Sterowanie głosowe | Funkcja standardowa |
| Sterowanie gestami | Niedostępne |
| Cyfrowy zestaw wskaźników | Yes 9" |
| Ekran infotainmentu | Yes 14,5" |
| Nawigacja w pojeździe | Funkcja standardowa |
| Obsługa Apple CarPlay | Funkcja standardowa |
| Obsługa Android Auto | Funkcja standardowa |
| Dostawca map | |
| Aktualizacje map online | Yes |
| Ruch drogowy w czasie rzeczywistym | Yes |
| Planowanie trasy z uwzględnieniem ładowania | Yes |
| Mapa satelitarna | Yes |
| sterowany głosem | Yes |
| prowadzenie głosowe | Yes |
| Reflektory LED matrycowe | Funkcja opcjonalna |
| Automatyczne ściemnianie reflektorów | Funkcja standardowa |
| Światła doświetlające zakręty | Unknown |
| Reflektory skrętne | Niedostępne |
| Spryskiwacze reflektorów | Unknown |
| ABS (układ przeciwblokujący) | Funkcja standardowa |
| Automatyczne hamowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Automatyczne sterowanie awaryjne | Niedostępne |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym (CTA) | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA) | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o senności | Funkcja standardowa |
| ESC/ESP (kontrola stabilności) | Funkcja standardowa |
| Monitorowanie martwego pola | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie przy wysiadaniu | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie przed kolizją czołową | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o opuszczeniu pasa | Funkcja standardowa |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | Funkcja standardowa |
| Noktowizja | Niedostępne |
| Asystent centrowania pasa (LCA) / Autosteer | Funkcja opcjonalna |
| Czujniki ultradźwiękowe |
|
| Kamery |
|
| Czujniki radarowe |
|
| Czujniki LiDAR | |
| Pojemność akumulatora brutto | 111 kWh |
| Pojemność akumulatora netto | 107 kWh |
| Materiały katodowe | NMC811 |
| Napięcie znamionowe | 375 V |
| Masa akumulatora | 665 kg (1466,1 lbs) |
| Konfiguracja pakietu akumulatorów | 102s2p |
| Rodzaj akumulatora | Cell to Module |
| Chemia akumulatora | NMC811 |
| Krzywa ładowania (kliknij, aby powiększyć) |
|
| Maksymalna moc ładowania DC | 250 kW |
| Czas ładowania 0-100% | 1 h 1 m 47 s |
| Średnia szybkość ładowania 0-100% | 103,9 kW |
| Czas ładowania 10-100% | 58 m 46 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-100% | 98,3 kW |
| Czas ładowania 10-80% | 34 m 7 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-80% | 131,7 kW |
| Czas ładowania 10-90% | 44 m 0 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-90% | 116,7 kW |
| Wstępne ogrzewanie akumulatora podczas nawigacji do stacji ładowania | Funkcja standardowa |
| Ręczne ogrzewanie akumulatora | Niedostępne |
| Kategoria wnętrza | Minimalistyczny |
| Jakość wnętrza | Premium |
| Projekt konsoli | Unosząca się konsola |
| Projekt wnętrza |
Black
Kolory wnętrza:
Czarny
Black & Beige
Kolory wnętrza:
Czarny
|
| Przechowywanie |
|
| Liczba miejsc | 5 |
| Opcje przednich foteli | 1 |
| Liczba sposobów regulacji (w tym opcje) | 10 |
| Regulacja głębokości siedzenia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja wysokości siedzenia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta oparcia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta siedziska | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulowany na wysokość zagłówek | Niedostępne |
| Regulowany na długość zagłówek | Niedostępne |
| Regulacja podparcia ud | Funkcja standardowa |
| Pamięć | Funkcja standardowa |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Standardowa funkcja elektryczna |
| Wentylacja siedzeń | Funkcja standardowa |
| Funkcja masażu | Funkcja opcjonalna |
| Regulacja kąta oparcia | Niedostępne |
| Ogrzewanie siedzeń | Standardowa funkcja, fotele zewnętrzne |
| Wentylacja siedzeń | Niedostępne |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Niedostępne |
| Składane fotele | Funkcja standardowa |
| Kolory lakieru | 6 |
| Opcje felg | 2 |
| Rozmiar felg (front/rear) |
265/40R22 / 295/40R22 |
| Dostępne systemy klimatyzacji | 1 |
| Strefy klimatyzacji | 3-zone:LeftFirstRow RightFirstRow SecondRow |
| wstępne przygotowanie klimatyzacji | Funkcja standardowa |
| Tryb dla zwierząt | Niedostępne |
| Tryb kempingowy | Niedostępne |
| Poduszki powietrzne |
|
| Pasy bezpieczeństwa |
|
| Dostęp bezkluczykowy | Funkcja standardowa |
| Uruchamianie bezkluczykowe | Funkcja standardowa |
| Użyj telefonu jako klucza | Funkcja standardowa |
| System alarmowy | Niedostępne |
| Kamera samochodowa | Niedostępne |
| Nadzór parkowania | Niedostępne |
| Nazwa aplikacji | Polestar |
| Zmień cel ładowania | Yes |
| Zobacz lokalizację samochodu | Yes |
| Zablokuj/odblokuj samochód | Yes |
| Otwórz/zamknij szyby | Unknown |
| Wstępne przygotowanie | Yes |
| Zdalne parkowanie | No |
| Harmonogram ładowania | Unknown |
| Zobacz historię jazdy | Yes |
| Aktywuj klakson/światła | Yes |