| Model |
|
|---|---|
| Startpris | ~kr388,578 (Kina) |
| Karosseritype | Kupé-SUV |
| Verdenspremiere | fredag 26. september 2025 |
| Leveringsstart | september 2025 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | |
| WLTP-forbruk | |
| WLTP-forbruk med ladetap | |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | 720 km (448 mi) |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | |
| Toppfart | 180 km/t (112 mph) |
| Toppeffekt | 250 kW (339,9 hk / 335,3 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 425 nm (313,6 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 6,5 s |
| Drivtype | RWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor bakaksel |
| Motorteknologi | |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | 380 mm (14,96") |
| Bakskivediameter | 330 mm (12,99") |
| Front skivetype | Ventilert støpejern |
| Bakskivetype | Ventilert støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Low / Medium / High |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 2 (Coil spring with CDC (standard) / Dual-chamber Magic Carpet air suspension) |
| Fjæringstype foran | Dobbelt bærearmsoppheng / Dobbelt bærearmsoppheng |
| Fjæringstype bak | Femleddssystem / Femleddssystem |
| Fjærtype foran | Spiralfjær / Luftfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær / Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Valgfri funksjon |
| Adaptiv demping bak | Valgfri funksjon |
| Justerbar høyde foran | Valgfri funksjon |
| Justerbar høyde bak | Valgfri funksjon |
| Bakkeklaring | 170 mm (6,69") / 100 - 220 mm (3,94" - 8,66") |
| Lengde | 4950 mm (194,9") |
| Høyde | 1655 mm (65,2") |
| Bredde uten speil | 1935 mm (76,2") |
| Bredde med speil | mm (") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | Unknown / Unknown |
| Akselavstand | 3000 mm (118,1") |
| Svingradius | 5,85 meter (230,3") |
| Egenvekt | 2380 kg (5247,0 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2870 kg (6327,3 lbs) |
| Maks taklast | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 490 kg (1080,3 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 1500 kg (3306,9 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 728 liter (25,7 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1800 liter (63,6 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og begrensede knapper |
| Head-up display | Standard funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Unknown |
| Digitalt førerdisplay | No |
| Infotainmentskjerm | No |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Ikke tilgjengelig |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | Gaode/AutoNavi |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Standard funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Standard funksjon |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer |
|
| nb Sensors.Processors |
|
| Bruttobatterikapasitet | 87,3 kWh |
| Netto batterikapasitet | 83,0 kWh |
| Katodematerialer | LFP |
| Nominell spenning | 800 V |
| Batterivekt | 622,0 kg (1371,3 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | — |
| Batteritype | Prismatic |
| Batterikjemi | LFP |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 500 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 27 m 21 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 182,0 kW |
| Ladetid 10-100% | 26 m 7 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 171,5 kW |
| Ladetid 10-80% | 9 m 41 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 359,9 kW |
| Ladetid 10-90% | 12 m 42 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 313,5 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | Funksjonell |
| Interiørkvalitet | Premium |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign |
White interior
Interiørfarger:
Hvit
Gray-brown interior
Interiørfarger:
Brun
Orange-yellow interior
Interiørfarger:
Gul
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 12 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Standard elektrisk funksjon |
| Seteminne | Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Standard funksjon |
| Massasjefunksjon | Standard funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon, ytre seter |
| Varmeseter | Standard funksjon |
| Seteventilasjon | Standard funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 5 |
| Felgalternativer | 2 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
255/50R20 / 255/50R20 265/45R21 / 265/45R21 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 3-zone climate control:Front RearLeft RearRight |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Standard funksjon |
| Campingmodus | Standard funksjon |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Standard funksjon |
| Parkeringsovervåking | Standard funksjon |
| Appnavn | Li Auto App |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | Yes |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | Yes |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |