| Model | xpeng GX Ultra 2026 |
|---|---|
| Startpris | ~kr497,467 (Kina) |
| Karosseritype | SUV |
| Verdenspremiere | torsdag 23. april 2026 |
| Leveringsstart | mai 2026 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | |
| WLTP-forbruk | |
| WLTP-forbruk med ladetap | |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | 720 km (448 mi) |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | |
| Toppfart | 200 km/t (124 mph) |
| Toppeffekt | 430 kW (584,6 hk / 576,6 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | nm ( ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 4,0 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | To motorer front- og bakaksel |
| Motorteknologi | |
| Forbremsetype | nb DriveTrain.Brakes.Front.BrakeType. |
| Bakbremsetype | nb DriveTrain.Brakes.Front.BrakeType. |
| Framskivediameter | |
| Bakskivediameter | |
| Front skivetype | Unknown |
| Bakskivetype | Unknown |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | — |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | — |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | |
| Lift-up-regenereringsnivåer | |
| Frirulling | — |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | — |
| Antall fjæringsalternativer | 1 () |
| Fjæringstype foran | |
| Fjæringstype bak | |
| Fjærtype foran | Luftfjær |
| Fjærtype bak | Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Standard funksjon |
| Justerbar høyde bak | Standard funksjon |
| Bakkeklaring | mm (") |
| Lengde | 5265 mm (207,3") |
| Høyde | 1800 mm (70,9") |
| Bredde uten speil | 1999 mm (78,7") |
| Bredde med speil | mm (") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,255 / Unknown |
| Akselavstand | 3115 mm (122,6") |
| Svingradius | Unknown |
| Egenvekt | 2890 kg (6371,4 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | kg ( lbs) |
| Maks taklast | |
| Maks last inkludert førervekt | |
| Maks tilhengervekt med brems | Ikke tilgjengelig |
| Bagasjekapasitet | 673 liter (23,8 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | (1748 liter / 61,7 ft³ med tredje rad nedfelt) |
| HMI-type | |
| Head-up display | Unknown |
| Stemmestyring | Unknown |
| Gestkontroll | Unknown |
| Digitalt førerdisplay | No |
| Infotainmentskjerm | No |
| Innebygd navigasjon | Unknown |
| Apple CarPlay-støtte | Unknown |
| Støtte for Android Auto | Unknown |
| Kartleverandør | |
| Online kartoppdateringer | Unknown |
| Trafikk i sanntid | Unknown |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Unknown |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Unknown |
| stemmeveiledning | Unknown |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Unknown |
| Automatisk nødbrems | Unknown |
| Automatisk nødstyring | Unknown |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Unknown |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Unknown |
| Trøtthetsvarsling | Unknown |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Unknown |
| Blindsoneovervåking | Unknown |
| Utstigningsvarsel | Unknown |
| Kollisjonsvarsling | Unknown |
| Filskiftevarsling | Unknown |
| Filholderassistent | Unknown |
| Nattkamera | Unknown |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Unknown |
| Ultralydsensorer | — |
| Kameraer | — |
| Radarsensorer | — |
| LiDAR-sensorer | — |
| ADAS-prosessorer | — |
| Bruttobatterikapasitet | kWh |
| Netto batterikapasitet | 110 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 800 V |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | — |
| Batteritype | — |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 470 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 48 m 37 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 135,7 kW |
| Ladetid 10-100% | 46 m 37 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 127,4 kW |
| Ladetid 10-80% | 13 m 41 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 337,3 kW |
| Ladetid 10-90% | 18 m 45 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 281,5 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Unknown |
| Interiørkategori | — |
| Interiørkvalitet | nb Interior.Quality.NotSet |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign |
Interiørfarger:
nb common.color.NotSet
|
| Oppbevaring | Ikke tilgjengelig |
| Antall seter | |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | N/A |
| Justering av setedybde | Ukjent |
| Justering av setehøyde | Ukjent |
| Justering av ryggvinkel | Ukjent |
| Justering av sitteputevinkel | Ukjent |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ukjent |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ukjent |
| Justerbar lårstøtte | Ukjent |
| Seteminne | Ukjent |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ukjent |
| Seteventilasjon | Ukjent |
| Massasjefunksjon | Ukjent |
| Justering av ryggvinkel | Ukjent |
| Varmeseter | Ukjent |
| Seteventilasjon | Ukjent |
| Massasjefunksjon | Ukjent |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ukjent |
| Fellbare seter | Ukjent |
| Lakksfarger | 1 |
| Felgalternativer | 1 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
R / R |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | |
| forvarming | Unknown |
| Dyremodus | Unknown |
| Campingmodus | Unknown |
| Airbager | Ikke tilgjengelig |
| Setebelter | Ikke tilgjengelig |
| Nøkkelfri adgang | Unknown |
| Nøkkelfri start | Unknown |
| Bruk mobil som nøkkel | Unknown |
| Alarmsystem | Unknown |
| Dashbordkamera | Unknown |
| Parkeringsovervåking | Unknown |
| Appnavn | |
| Endre lademål | Unknown |
| Se bilens plassering | Unknown |
| Lås/lås opp bil | Unknown |
| Åpne/lukke vinduer | Unknown |
| Start/stopp forvarming | Unknown |
| Fjernparkering | Unknown |
| Planlegg lading | Unknown |
| Se kjørehistorikk | Unknown |
| Aktiver horn/lys | Unknown |