| Model | |
|---|---|
| Startpris | kr949,900 |
| Karosseritype | SUV |
| Verdenspremiere | mandag 18. mars 2024 |
| Leveringsstart | august 2024 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 598-565 km (372-351 mi) |
| WLTP-forbruk | 15,87-16,80 kWh/100km (3,9-3,7 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 17,5-18,4 kWh/100km (3,6-3,4 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | 275 mi (442 km) |
| EPA-forbruk | 2,9 mi/kWh (21,4 kWh/100km) |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 18 kWh/100km(3,5 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 527 km (328 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 20 kWh/100km(3,1 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 474 km (295 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 23 kWh/100km(2,7 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 413 km (257 mi) |
| Toppfart | 230 km/t (143 mph) |
| Toppeffekt | 360 kW (489,5 hk / 482,8 bhp) (380 kW (516,7 hk / 509,6 bhp) med boost) |
| Elektrisk dreiemoment | 855 nm (631,0 ft-lb) (855 nm (631,0 ft-lb) med boost) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 4,4 s (4,3 s med boost) |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | ASM frontmotor og PMSM bakmotor |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | 375 mm (14,76") |
| Bakskivediameter | 350 mm (13,78") |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold, Roll eller Creep |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Hard / Medium |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 2 (Sport / Adaptive Air Suspension) |
| Fjæringstype foran | Multilenkeoppheng / Multilenkeoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng / Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær / Luftfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær / Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Unknown |
| Justerbar høyde bak | Unknown |
| Bakkeklaring | 164 mm (6,46") / 159 - 229 mm (6,26" - 9,02") |
| Lengde | 4771 mm (187,8") |
| Høyde | 1685 mm (66,3") |
| Bredde uten speil | 1939 mm (76,3") |
| Bredde med speil | 2193 mm (86,3") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,3 / 2,73 m² (29,4 ft²) |
| Akselavstand | 2899 mm (114,1") |
| Svingradius | 12,1 meter (476,4") |
| Egenvekt | 2350 kg (5180,9 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2965 kg (6536,7 lbs) |
| Maks taklast | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 615 kg (1355,8 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 2400 kg (5291,1 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 514 liter (18,2 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1517 liter (53,6 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og knapper |
| Head-up display | Valgfri funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 11,9" |
| Infotainmentskjerm | Yes 14,9" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | TomTom |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Yes |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Valgfri funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Standard funksjon |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Unknown |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Valgfri funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Valgfri funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Valgfri funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| ADAS-prosessorer | — |
| Bruttobatterikapasitet | 100 kWh |
| Netto batterikapasitet | 94,9 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 662 V |
| Batterivekt | 575 kg (1267,7 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | 180s1p |
| Batteritype | Celle til modul |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 270 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 0 m 11 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 94,6 kW |
| Ladetid 10-100% | 57 m 36 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 89,0 kW |
| Ladetid 10-80% | 20 m 47 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 191,7 kW |
| Ladetid 10-90% | 30 m 26 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 149,7 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Sjåførfokusert |
| Interiørkvalitet | Premium |
| Konsollutforming | Tradisjonell konsoll |
| Interiørdesign |
S-Interior
Interiørfarger:
Svart
Setefarger: 5
Taktrekkfarger: 1
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 2 (Sport, Sport Plus) |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 2, 10 |
| Justering av setedybde | Standard funksjon, valgfri elektrisk / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard funksjon, valgfri elektrisk / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon, valgfri elektrisk / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard funksjon, valgfri elektrisk / Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Standard funksjon / Standard funksjon |
| Seteminne | Ukjent / Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Valgfri funksjon / Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig / Standard funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Valgfri funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Ikke tilgjengelig |
| Lakksfarger | 56 |
| Felgalternativer | 10 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
235/65R18 / 255/60R18 235/60R19 / 255/55R19 255/50R20 / 285/45R20 255/45R21 / 285/40R21 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 3-zone:LeftFirstRow RightFirstRow SecondRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Valgfri funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Valgfri funksjon |
| Alarmsystem | Valgfri funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | MyAudi |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | No |