| Model | |
|---|---|
| Startpris | kr629,899 |
| Karosseritype | SUV |
| Verdenspremiere | torsdag 29. august 2024 |
| Leveringsstart | oktober 2024 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 541 km (336 mi) |
| WLTP-forbruk | 17,38 kWh/100km(3,6 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 19,9 kWh/100km(3,1 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | 780 km (485 mi) |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 16 kWh/100km(3,9 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 588 km (365 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 22 kWh/100km(2,8 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 427 km (265 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 23 kWh/100km(2,7 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 409 km (254 mi) |
| Toppfart | 200 km/t (124 mph) |
| Toppeffekt | 475 kW (645,8 hk / 637,0 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 710 nm (524,0 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 3,8 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | ASM frontmotor og PMSM bakmotor |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | |
| Bakskivediameter | |
| Front skivetype | Ventilert støpejern |
| Bakskivetype | Ventilert støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Kun ett nivå |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (air suspension) |
| Fjæringstype foran | Dobbelt bærearmsoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Luftfjær |
| Fjærtype bak | Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Standard funksjon |
| Justerbar høyde bak | Standard funksjon |
| Bakkeklaring | 157 - 217 mm (6,18" - 8,54") |
| Lengde | 4787 mm (188,5") |
| Høyde | 1650 mm (65,0") |
| Bredde uten speil | 1930 mm (76,0") |
| Bredde med speil | 2100 mm (82,7") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,247 / Unknown |
| Akselavstand | 2926 mm (115,2") |
| Svingradius | 11,6 meter (456,7") |
| Egenvekt | 2460 kg (5423,4 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2990 kg (6591,8 lbs) |
| Maks taklast | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 530 kg (1168,4 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 2000 kg (4409,2 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 539 liter (19,0 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1978 liter (69,9 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og begrensede knapper |
| Head-up display | Valgfri funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 13" |
| Infotainmentskjerm | Yes 16" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Yes |
| stemmestyrt | Unknown |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Standard funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer |
|
| ADAS-prosessorer | — |
| Bruttobatterikapasitet | 100 kWh |
| Netto batterikapasitet | 94 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 685 V |
| Batterivekt | 596 kg (1314,0 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | 186s1p |
| Batteritype | Celle til pakke |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 430 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 32 m 3 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 175,9 kW |
| Ladetid 10-100% | 27 m 37 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 183,7 kW |
| Ladetid 10-80% | 14 m 19 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 275,7 kW |
| Ladetid 10-90% | 19 m 13 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 234,7 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | Minimalistisk |
| Interiørkvalitet | Premium |
| Konsollutforming | Todelt midtkonsoll |
| Interiørdesign |
Purple and White
Interiørfarger:
Lilla
Hvit
Setefarger: 1
Taktrekkfarger: 1
Black and Gray
Interiørfarger:
Svart
Grå
Setefarger: 1
Taktrekkfarger: 1
Pure Black
Interiørfarger:
Svart
Setefarger: 1
Taktrekkfarger: 1
|
| Oppbevaring | Ikke tilgjengelig |
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 10 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Standard elektrisk funksjon |
| Seteminne | Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ukjent |
| Seteventilasjon | Valgfri funksjon |
| Massasjefunksjon | Valgfri funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Varmeseter | Standard funksjon, ytre seter / Standard funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig / Ukjent |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig / Standard funksjon, ytre seter |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon / Ikke tilgjengelig |
| Lakksfarger | 7 |
| Felgalternativer | 2 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
265/50R19 / 265/50R19 265/45R20 / 265/45R20 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 3 zone:FrontRight FrontLeft SecondRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Standard funksjon |
| Campingmodus | Standard funksjon |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Standard funksjon |
| Parkeringsovervåking | Standard funksjon |
| Appnavn | Zeekr Connected |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | Yes |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | Yes |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |