| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€67,300 (Saksa) |
| Kori | SUV |
| Maailmanensi-ilta | keskiviikko 11. elokuuta 2021 |
| Toimitusten aloitus | lokakuu 2021 |
| Mallin tila | Poistunut |
| WLTP-toimintamatka | 461-453 km (286-282 maili) |
| WLTP-kulutus | 16,03-16,31 kWh/100km (3,9-3,8 mi/kWh ) |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | 18,4-18,9 kWh/100km (3,4-3,3 mi/kWh ) |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | 540 km (336 maili) |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 16,5 kWh/100km(3,8 mi/kWh ) |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 448 km (278 maili) |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 20 kWh/100km(3,1 mi/kWh ) |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 370 km (230 maili) |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 23 kWh/100km(2,7 mi/kWh ) |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 321 km (200 maili) |
| Huippunopeus | 180 km/h (112 mp/h) |
| Huipputeho | 210 kW (285,5 hv / 281,6 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 400 nm (295,2 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 6,8 s |
| Vetotapa | RWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori takakselilla |
| Moottoritekniikka | |
| Etujarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (1 männää) |
| Takajarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (1 männää) |
| Etulevyn halkaisija | 348 mm (13,70") |
| Takalevyn halkaisija | 330 mm (12,99") |
| Etujarrulevyn tyyppi | Tuuletettu valurautalevy |
| Takalevyn tyyppi | Tuuletettu valurautalevy |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Hold- tai Roll-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | High / Medium / Low |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 2 (Standard / Adaptive M Suspension) |
| Etujousitus | Kaksoisnivelinen jousituki / Kaksoisnivelinen jousituki |
| Takajousitus | Monilinkki / Monilinkki |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi / Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi / Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Vakio-ominaisuus |
| Mukautuva takainen vaimennus | Vakio-ominaisuus |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | 179 mm (7,05") / 179 mm (7,05") |
| Pituus | 4734 mm (186,4") |
| Korkeus | 1668 mm (65,7") |
| Leveys ilman peilejä | 1891 mm (74,4") |
| Leveys peileineen | 2138 mm (84,2") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,29 / 2,65 m² (28,5 neliöjalka) |
| Akseliväli | 2864 mm (112,8") |
| Kääntösäde | 12,1 metri (476,4") |
| Omamassa | 2185 kg (4817,1 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2725 kg (6007,6 lbs) |
| Katon kuormaraja | 100 kg (220,5 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 540 kg (1190,5 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | 750 kg (1653,5 lbs) |
| Tavaratilan tilavuus | 510 litra (18,0 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 1560 litra (55,1 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | Näyttö ohjaussangoilla ja painikkeilla |
| Head-up-näyttö | Valinnainen ominaisuus |
| Ääniohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | Yes 12" |
| Infotainment-näyttö | Yes 12,3" |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Karttapalvelu | Here Technologies |
| Verkkokarttapäivitykset | Yes |
| Reaaliaikainen liikenne | Yes |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | No |
| Satelliittikartta | No |
| ääniohjattu | Yes |
| ääniopastus | Yes |
| LED-matriisi-ajovalot | Valinnainen ominaisuus |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Vakio-ominaisuus |
| Kulmavalot | Unknown |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Valinnainen ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Ei saatavilla |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Valinnainen ominaisuus |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Valinnainen ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Ei saatavilla |
| Törmäysvaroitin | Valinnainen ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Vakio-ominaisuus |
| Ultraäänisensorit |
|
| Kamerat |
|
| Tutkasensorit |
|
| LiDAR-sensorit | Ei saatavilla |
| Akun bruttokapasiteetti | 80 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 73,9 kWh |
| Katodimateriaalit | NMC |
| Nimellisjännite | 345 V |
| Akun paino | 518 kg (1142,0 lbs) |
| Akkupaketin kokoonpano | 94s2p |
| Akkutyyppi | Kenno akkumoduuliin |
| Akun kemia | NMC |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 150 kW |
| Latausaika 0–100 % | 1 h 1 m 44 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 71,8 kW |
| Latausaika 10–100 % | 58 m 15 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 68,5 kW |
| Latausaika 10–80 % | 30 m 50 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 100,7 kW |
| Latausaika 10–90 % | 41 m 7 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 86,3 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Ei saatavilla |
| Manuaalinen akun lämmitys | Ei saatavilla |
| Sisätilaluokka | Kuljettajakeskeinen |
| Sisätilan laatu | Korkealaatuinen |
| Keskikonsolin muotoilu | Perinteinen keskikonsoli |
| Sisätilan muotoilu |
Black
Sisätilan värit:
Musta
|
| Säilytystila |
|
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | 8 (10) |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Ei saatavilla |
| Muisti | Valinnainen ominaisuus |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Tuntematon |
| Istuimien tuuletus | Valinnainen ominaisuus |
| Hierontatoiminto | Valinnainen ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio-ominaisuus |
| Istuinlämmitys | Tuntematon |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Vakio-ominaisuus |
| Maalivärit | 6 |
| Vannevalinnat | 2 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
245/50R19 / 245/50R19 245/45R20 / 275/40R20 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | standard:LeftFirstRow RightFirstRow SecondRow |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Ei saatavilla |
| Leirintätila | Ei saatavilla |
| Turvatyynyt |
|
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Valinnainen ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Ei saatavilla |
| Hälytysjärjestelmä | Vakio-ominaisuus |
| Kojelautakamera | Ei saatavilla |
| Pysäköintivalvonta | Ei saatavilla |
| Sovelluksen nimi | My BMW |
| Vaihda lataustavoitetta | Yes |
| Näytä auton sijainti | Yes |
| Lukitse/avaa auto | Yes |
| Avaa/sulje ikkunat | Yes |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Yes |
| Etäpysäköinti | Yes |
| Ajoita lataus | Yes |
| Näytä ajohistoria | Yes |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Yes |