| Model |
|
|---|---|
| Startpris | ~kr513,800 (Australia) |
| Karosseritype | Kupé-SUV |
| Verdenspremiere | fredag 10. januar 2025 |
| Leveringsstart | mars 2025 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 622 km (387 mi) |
| WLTP-forbruk | 12,70 kWh/100km(4,9 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 14,2 kWh/100km(4,4 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | 320-303 mi (515-488 km) |
| EPA-forbruk | 4,115,3-3,8 mi/kWh (15,3-16,2 kWh/100km ) |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | 719 km (447 mi) |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 15 kWh/100km(4,1 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 527 km (328 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 16,54 kWh/100km(3,8 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 478 km (297 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 19,5 kWh/100km(3,2 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 405 km (252 mi) |
| Toppfart | 201 km/t (125 mph) |
| Toppeffekt | 331 kW (450,0 hk / 443,9 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 493 nm (363,8 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 5,6 s |
| Drivtype | RWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | 355 mm (13,98") |
| Bakskivediameter | 335 mm (13,19") |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold eller Creep |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Standard / Low |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (standard) |
| Fjæringstype foran | Dobbelt bærearmsoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 167 mm (6,57") |
| Lengde | 4797 mm (188,9") |
| Høyde | 1624 mm (63,9") |
| Bredde uten speil | 1920 mm (75,6") |
| Bredde med speil | 2129 mm (83,8") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,23 / 2,65 m² (28,5 ft²) |
| Akselavstand | 2890 mm (113,8") |
| Svingradius | 12,1 meter (476,4") |
| Egenvekt | 1898 kg (4184,4 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2400 kg (5291,1 lbs) |
| Maks taklast | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 502 kg (1106,7 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 1600 kg (3527,4 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 854 liter (30,2 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 2158 liter (76,2 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og begrensede knapper |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 15" |
| Infotainmentskjerm | Yes 15" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Ikke tilgjengelig |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Standard funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Ikke tilgjengelig |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Ikke tilgjengelig |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer | Ikke tilgjengelig |
| Kameraer |
|
| Radarsensorer | Ikke tilgjengelig |
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| Bruttobatterikapasitet | 82 kWh |
| Netto batterikapasitet | 79 kWh |
| Katodematerialer | |
| Nominell spenning | 345 V |
| Batterivekt | |
| Pakkekonfigurasjon | 96s46p |
| Batteritype | |
| Batterikjemi | |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 250 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 6 m 46 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 71,0 kW |
| Ladetid 10-100% | 1 h 3 m 13 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 67,5 kW |
| Ladetid 10-80% | 33 m 29 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 99,1 kW |
| Ladetid 10-90% | 44 m 9 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 85,9 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Minimalistisk |
| Interiørkvalitet | Standard |
| Konsollutforming | Tradisjonell konsoll |
| Interiørdesign |
All Black
Interiørfarger:
nb common.color.NotSet
Black & White
Interiørfarger:
nb common.color.NotSet
|
| Oppbevaring | Ikke tilgjengelig |
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 8 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteventilasjon | Standard funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon |
| Varmeseter | Standard funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard elektrisk funksjon |
| Lakksfarger | 6 |
| Felgalternativer | 2 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
255/45R19 / 255/45R19 255/40R20 / 255/40R20 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | standard:Car |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Standard funksjon |
| Campingmodus | Standard funksjon |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Standard funksjon |
| Parkeringsovervåking | Standard funksjon |
| Appnavn | Tesla |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | Yes |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | Yes |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |