| Model |
|
|---|---|
| Startpris | ~kr710,578 (Kina) |
| Karosseritype | SUV |
| Verdenspremiere | torsdag 21. august 2025 |
| Leveringsstart | september 2025 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | |
| WLTP-forbruk | |
| WLTP-forbruk med ladetap | |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | 635 km (395 mi) |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 16 kWh/100km(3,9 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 594 km (369 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 22 kWh/100km(2,8 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 432 km (268 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 23 kWh/100km(2,7 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 413 km (257 mi) |
| Toppfart | 220 km/t (137 mph) |
| Toppeffekt | 520 kW (707,0 hk / 697,3 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 700 nm (516,6 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 3,97 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | ASM frontmotor og PMSM bakmotor |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | |
| Bakskivediameter | |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Creep-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Normal / Comfort / Sport |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Air Suspension) |
| Fjæringstype foran | Multilenkeoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Luftfjær |
| Fjærtype bak | Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Standard funksjon |
| Justerbar høyde bak | Standard funksjon |
| Bakkeklaring | 150 - 200 mm (5,91" - 7,87") |
| Lengde | 5280 mm (207,9") |
| Høyde | 1800 mm (70,9") |
| Bredde uten speil | 2010 mm (79,1") |
| Bredde med speil | mm (") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,259 / Unknown |
| Akselavstand | 3130 mm (123,2") |
| Svingradius | 11,4 meter (448,8") |
| Egenvekt | 2379 kg (5244,8 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2900 kg (6393,4 lbs) |
| Maks taklast | 100 kg (220,5 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 521 kg (1148,6 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | Ikke tilgjengelig |
| Bagasjekapasitet | 547 liter (19,3 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 3230 liter (114,1 ft³) (1561 liter / 55,1 ft³ med tredje rad nedfelt) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og begrensede knapper |
| Head-up display | Standard funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 48" |
| Infotainmentskjerm | Yes (2 valg) 15,6" 48" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Ikke tilgjengelig |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | Amap |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | No |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Standard funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Standard funksjon |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Valgfri funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Valgfri funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer |
|
| nb Sensors.Processors | — |
| Bruttobatterikapasitet | 102 kWh |
| Netto batterikapasitet | 95 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 720 V |
| Batterivekt | 545 kg (1201,5 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | CTP |
| Batteritype | Celle til pakke |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 600 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 35 m 42 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 159,6 kW |
| Ladetid 10-100% | 34 m 40 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 148,0 kW |
| Ladetid 10-80% | 11 m 4 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 360,5 kW |
| Ladetid 10-90% | 15 m 41 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 290,5 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | Minimalistisk |
| Interiørkvalitet | Premium Plus |
| Konsollutforming | Todelt midtkonsoll |
| Interiørdesign |
Su Muhong
Interiørfarger:
Svart
Pearl Oysters
Interiørfarger:
Svart
Beige
Daishan blue
Interiørfarger:
Svart
Blå
Pamir Brown
Interiørfarger:
Svart
Brun
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 6, 7) |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 8 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Standard elektrisk fører, ikke tilgjengelig passasjer |
| Seteminne | Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Standard funksjon |
| Massasjefunksjon | Standard funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Varmeseter | Standard funksjon / Standard funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Standard funksjon / Standard funksjon, ytre seter |
| Massasjefunksjon | Standard funksjon / Standard funksjon, ytre seter |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon / Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Ikke tilgjengelig / Ukjent |
| Lakksfarger | 7 |
| Felgalternativer | 1 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
265/40R23 / 265/40R23 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 5-zone:LeftFirstRow RightFirstRow LeftSecondRow RightSecondRow ThirdRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Standard funksjon |
| Campingmodus | Standard funksjon |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Standard funksjon |
| Parkeringsovervåking | Standard funksjon |
| Appnavn | NIO |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | Yes |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | Yes |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |