| Model |
|
|---|---|
| Startpris | ~kr807,600 (Tyskland) |
| Karosseritype | SUV |
| Verdenspremiere | onsdag 11. august 2021 |
| Leveringsstart | oktober 2021 |
| Modellstatus | Utdatert |
| WLTP-rekkevidde | 461-453 km (286-282 mi) |
| WLTP-forbruk | 16,03-16,31 kWh/100km (3,9-3,8 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 18,4-18,9 kWh/100km (3,4-3,3 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | 540 km (336 mi) |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 16,5 kWh/100km(3,8 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 448 km (278 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 20 kWh/100km(3,1 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 370 km (230 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 23 kWh/100km(2,7 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 321 km (200 mi) |
| Toppfart | 180 km/t (112 mph) |
| Toppeffekt | 210 kW (285,5 hk / 281,6 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 400 nm (295,2 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 6,8 s |
| Drivtype | RWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor bakaksel |
| Motorteknologi | |
| Forbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | 348 mm (13,70") |
| Bakskivediameter | 330 mm (12,99") |
| Front skivetype | Ventilert støpejern |
| Bakskivetype | Ventilert støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold eller Roll |
| Lift-up-regenereringsnivåer | High / Medium / Low |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 2 (Standard / Adaptive M Suspension) |
| Fjæringstype foran | Dobbelt leddet fjærbein / Dobbelt leddet fjærbein |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng / Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær / Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær / Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 179 mm (7,05") / 179 mm (7,05") |
| Lengde | 4734 mm (186,4") |
| Høyde | 1668 mm (65,7") |
| Bredde uten speil | 1891 mm (74,4") |
| Bredde med speil | 2138 mm (84,2") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,29 / 2,65 m² (28,5 ft²) |
| Akselavstand | 2864 mm (112,8") |
| Svingradius | 12,1 meter (476,4") |
| Egenvekt | 2185 kg (4817,1 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2725 kg (6007,6 lbs) |
| Maks taklast | 100 kg (220,5 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 540 kg (1190,5 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 750 kg (1653,5 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 510 liter (18,0 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1560 liter (55,1 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og knapper |
| Head-up display | Valgfri funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 12" |
| Infotainmentskjerm | Yes 12,3" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | Here Technologies |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | No |
| Satellittkart | No |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Valgfri funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Unknown |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Valgfri funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Valgfri funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Valgfri funksjon |
| Utstigningsvarsel | Ikke tilgjengelig |
| Kollisjonsvarsling | Valgfri funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| Bruttobatterikapasitet | 80 kWh |
| Netto batterikapasitet | 73,9 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 345 V |
| Batterivekt | 518 kg (1142,0 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | 94s2p |
| Batteritype | Celle til modul |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 150 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 1 m 44 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 71,8 kW |
| Ladetid 10-100% | 58 m 15 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 68,5 kW |
| Ladetid 10-80% | 30 m 50 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 100,7 kW |
| Ladetid 10-90% | 41 m 7 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 86,3 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Ikke tilgjengelig |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Sjåførfokusert |
| Interiørkvalitet | Høy kvalitet |
| Konsollutforming | Tradisjonell konsoll |
| Interiørdesign |
Black
Interiørfarger:
Svart
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 8 (10) |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Valgfri funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ukjent |
| Seteventilasjon | Valgfri funksjon |
| Massasjefunksjon | Valgfri funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon |
| Varmeseter | Ukjent |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 6 |
| Felgalternativer | 2 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
245/50R19 / 245/50R19 245/45R20 / 275/40R20 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | standard:LeftFirstRow RightFirstRow SecondRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Valgfri funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Ikke tilgjengelig |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | My BMW |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | Yes |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | Yes |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |