| Model |
|
|---|---|
| Startpris | Unknown |
| Karosseritype | Pickup Truck |
| Verdenspremiere | mandag 26. november 2018 |
| Leveringsstart | september 2021 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | |
| WLTP-forbruk | |
| WLTP-forbruk med ladetap | |
| EPA-rekkevidde | 410 mi (660 km) |
| EPA-forbruk | 2,9 mi/kWh (21,7 kWh/100km) |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 25 kWh/100km(2,5 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 572 km (356 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 25,8 kWh/100km(2,4 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 554 km (344 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 30 kWh/100km(2,1 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 477 km (296 mi) |
| Toppfart | 201 km/t (125 mph) |
| Toppeffekt | 495 kW (673,0 hk / 663,8 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 1124 nm (829,5 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 3,5 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive |
| Framskivediameter | 343 mm (13,50") |
| Bakskivediameter | 328 mm (12,91") |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | High / Medium |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 () |
| Fjæringstype foran | Dobbelt bærearmsoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Luftfjær |
| Fjærtype bak | Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Standard funksjon |
| Justerbar høyde bak | Standard funksjon |
| Bakkeklaring | 205 - 378 mm (8,07" - 14,88") |
| Lengde | 5514 mm (217,1") |
| Høyde | 1986 mm (78,2") |
| Bredde uten speil | mm (") |
| Bredde med speil | 2078 mm (81,8") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | Unknown / Unknown |
| Akselavstand | 3449 mm (135,8") |
| Svingradius | Unknown |
| Egenvekt | 2858 kg (6300,8 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 3870 kg (8531,9 lbs) |
| Maks taklast | 113 kg (249,1 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 1012 kg (2231,1 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 5000 kg (11023,1 lbs) |
| Bagasjekapasitet | |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | |
| Lasteplanvolum | 1925 liter (68,0 ft³) |
| Lasteplanslengde | 1371 mm (54,0") |
| Lasteplansbredde | 1275 mm (50,2") |
| HMI-type | |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 12,3" |
| Infotainmentskjerm | Yes 15,3" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Ikke tilgjengelig |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | |
| Online kartoppdateringer | Unknown |
| Trafikk i sanntid | Unknown |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Unknown |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Unknown |
| stemmeveiledning | Unknown |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Ikke tilgjengelig |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| Bruttobatterikapasitet | 149 kWh |
| Netto batterikapasitet | 143 kWh |
| Katodematerialer | NMC811 |
| Nominell spenning | 392 V |
| Batterivekt | |
| Pakkekonfigurasjon | 108s72p |
| Batteritype | |
| Batterikjemi | NMC811 |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | |
| Ladetid 0 - 100% | 2 h 11 m 18 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 65,3 kW |
| Ladetid 10-100% | 2 h 6 m 40 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 61,0 kW |
| Ladetid 10-80% | 47 m 22 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 126,8 kW |
| Ladetid 10-90% | 1 h 5 m 11 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 105,3 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Unknown |
| Manuell batterioppvarming | Unknown |
| Interiørkategori | |
| Interiørkvalitet | nb Interior.Quality.NotSet |
| Konsollutforming | nb Interior.ConsoleDesign.NotSet |
| Interiørdesign | |
| Oppbevaring | Ikke tilgjengelig |
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 8 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ukjent |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ukjent |
| Justerbar lårstøtte | Ukjent |
| Seteminne | Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Standard funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Ukjent |
| Varmeseter | Standard funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ukjent |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ukjent |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 9 |
| Felgalternativer | 1 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
R0 / R0 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | :LeftFirstRow RightFirstRow LeftSecondRow RightSecondRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Standard funksjon |
| Campingmodus | Unknown |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Unknown |
| Alarmsystem | Unknown |
| Dashbordkamera | Unknown |
| Parkeringsovervåking | Unknown |
| Appnavn | Rivian |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | Yes |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |