| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | €48,490 |
| Kori | SUV |
| Maailmanensi-ilta | tiistai 5. syyskuuta 2023 |
| Toimitusten aloitus | maaliskuu 2024 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | 500 km (311 maili) |
| WLTP-kulutus | 17,40 kWh/100km(3,6 mi/kWh ) |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | 18,5 kWh/100km(3,4 mi/kWh ) |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 20 kWh/100km(3,1 mi/kWh ) |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 435 km (270 maili) |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 23 kWh/100km(2,7 mi/kWh ) |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 378 km (235 maili) |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 26 kWh/100km(2,4 mi/kWh ) |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 335 km (208 maili) |
| Huippunopeus | 175 km/h (109 mp/h) |
| Huipputeho | 160 kW (217,5 hv / 214,6 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 329 nm (242,8 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 9,6 s |
| Vetotapa | FWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori etuakselilla |
| Moottoritekniikka | PMSM |
| Etujarrun tyyppi | Kiinteä satulalevyjarru (2 männää) |
| Takajarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (1 männää) |
| Etulevyn halkaisija | |
| Takalevyn halkaisija | |
| Etujarrulevyn tyyppi | Valurauta |
| Takalevyn tyyppi | Valurauta |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Creep-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | Standard / High |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 (standard) |
| Etujousitus | MacPherson-joustintuki |
| Takajousitus | Monilinkki |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Vakio-ominaisuus |
| Mukautuva takainen vaimennus | Vakio-ominaisuus |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | 150 mm (5,91") |
| Pituus | 4785 mm (188,4") |
| Korkeus | 1668 mm (65,7") |
| Leveys ilman peilejä | 1890 mm (74,4") |
| Leveys peileineen | 2085 mm (82,1") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,32 / Unknown |
| Akseliväli | 2765 mm (108,9") |
| Kääntösäde | 11 metri (433,1") |
| Omamassa | 2147 kg (4733,3 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2557 kg (5637,2 lbs) |
| Katon kuormaraja | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 410 kg (903,9 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | 1300 kg (2866,0 lbs) |
| Tavaratilan tilavuus | 425 litra (15,0 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 1439 litra (50,8 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | Näyttö ohjaussangoilla ja painikkeilla |
| Head-up-näyttö | Vakio-ominaisuus |
| Ääniohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | Yes 12,3" |
| Infotainment-näyttö | Yes 15,6" |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Karttapalvelu | |
| Verkkokarttapäivitykset | Yes |
| Reaaliaikainen liikenne | Yes |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Unknown |
| Satelliittikartta | Unknown |
| ääniohjattu | Unknown |
| ääniopastus | Yes |
| LED-matriisi-ajovalot | Ei saatavilla |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Vakio-ominaisuus |
| Kulmavalot | Ei saatavilla |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Ei saatavilla |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Vakio-ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Vakio-ominaisuus |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Vakio-ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Vakio-ominaisuus |
| Törmäysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Ei saatavilla |
| Ultraäänisensorit |
|
| Kamerat |
|
| Tutkasensorit |
|
| LiDAR-sensorit | Ei saatavilla |
| Akun bruttokapasiteetti | 87 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 87 kWh |
| Katodimateriaalit | LFP |
| Nimellisjännite | 512 V |
| Akun paino | 588 kg (1296,3 lbs) |
| Akkupaketin kokoonpano | 160s1p |
| Akkutyyppi | Kenno akkupakettiin |
| Akun kemia | LFP |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 140 kW |
| Latausaika 0–100 % | 1 h 17 m 49 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 67,1 kW |
| Latausaika 10–100 % | 1 h 11 m 42 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 65,5 kW |
| Latausaika 10–80 % | 43 m 5 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 84,8 kW |
| Latausaika 10–90 % | 52 m 45 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 79,2 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Ei saatavilla |
| Manuaalinen akun lämmitys | Ei saatavilla |
| Sisätilaluokka | Toiminnallinen |
| Sisätilan laatu | Normaali |
| Keskikonsolin muotoilu | Kaksitasoinen keskikonsoli |
| Sisätilan muotoilu |
standard
Sisätilan värit:
Musta
|
| Säilytystila |
|
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | 4 |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus kuljettajalle, ei saatavilla matkustajalle |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Ei saatavilla |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Ei saatavilla |
| Muisti | Vakio-ominaisuus kuljettajalle, ei saatavilla matkustajalle |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Istuimien tuuletus | Vakio-ominaisuus |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Selkänojan kulman säätö | Ei saatavilla |
| Istuinlämmitys | Ei saatavilla |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Vakio-ominaisuus |
| Maalivärit | 4 |
| Vannevalinnat | 1 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
235/50R19 / 235/50R19 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Ei saatavilla |
| Leirintätila | Ei saatavilla |
| Turvatyynyt |
|
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Vakio-ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Ei saatavilla |
| Hälytysjärjestelmä | Vakio-ominaisuus |
| Kojelautakamera | Ei saatavilla |
| Pysäköintivalvonta | Ei saatavilla |
| Sovelluksen nimi | BYD |
| Vaihda lataustavoitetta | No |
| Näytä auton sijainti | No |
| Lukitse/avaa auto | Yes |
| Avaa/sulje ikkunat | No |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Yes |
| Etäpysäköinti | No |
| Ajoita lataus | No |
| Näytä ajohistoria | No |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Yes |