| Model |
|
|---|---|
| Startpris | ~kr75,783 (Kina) |
| Karossform | Halvkombi |
| Världspremiär | söndag 1 februari 2026 |
| Leveransstart | mars 2026 |
| Modellstatus | I produktion |
| WLTP-räckvidd | |
| WLTP-förbrukning | |
| WLTP-förbrukning med laddförluster | |
| EPA-räckvidd | |
| EPA-förbrukning | |
| Basnivå CLTC-räckvidd | 301 km (187 miles) |
| 90km/h/56mph förbrukning under perfekta förhållanden | |
| 90km/h/56mph perfekta förhållanden | |
| 70mph/112km/h förbrukning under perfekta förhållanden | |
| 70mph/112km/h perfekta förhållanden | |
| 120km/h/75mph förbrukning under perfekta förhållanden | |
| 120km/h/75mph perfekta förhållanden | |
| Toppfart | 101 km/h (63 mph) |
| Toppeffekt | 30 kW (40,8 hp / 40,2 bhp) |
| Elektriskt vridmoment | 85 nm (62,7 ft-lb) |
| 0-100 km/h (0-62 mph) | s |
| Drivtyp | RWD |
| Motorkonfiguration | En motor bakaxel |
| Motorteknik | |
| Typ av främre broms | Flytande bromsoksskiva |
| Typ av bakbroms | Flytande bromsoksskiva |
| Diameter främre bromsskiva | |
| Diameter bakre bromsskiva | |
| Typ av främre bromsskiva | Unknown |
| Typ av bakre skiva | Unknown |
| Regenerativa bromsar (regenerering via bromspedal) | |
| Lift-up-regen (one-pedal-körning) | |
| Lift-up-regen stopplägen | |
| Lift-up-regen-nivåer | |
| Frirullning | |
| Adaptiv regenerering vid frirullning | |
| Antal fjädringsalternativ | 1 (Standard) |
| Fjädringstyp fram | MacPherson-fjädring |
| Fjädringstyp bak | Torsionsbalk |
| Fjädertyp fram | Spiralfjäder |
| Fjädertyp bak | Spiralfjäder |
| Adaptiv dämpning fram | Inte tillgänglig |
| Adaptiv dämpning bak | Inte tillgänglig |
| Justerbar höjd fram | Inte tillgänglig |
| Justerbar höjd bak | Inte tillgänglig |
| Markfrigång | mm (") |
| Length | 3268 mm (128,7") |
| Height | 1575 mm (62,0") |
| Bredd exklusive speglar | 1520 mm (59,8") |
| Bredd inklusive speglar | mm (") |
| Luftmotståndskoefficient / Frontyta | Unknown / Unknown |
| Hjulbas | 2190 mm (86,2") |
| Svängradie | 9 meter (354,3") |
| Tjänstevikt | 845 kg (1862,9 lbs) |
| Max totalvikt (GVWR) | 1160 kg (2557,4 lbs) |
| Max taklast | |
| Maximal last inklusive förarvikt | 315 kg (694,5 lbs) |
| Max släpvagnsvikt med broms | Ej tillgängligt |
| Bagagevolym | 170 liter (6,0 kubikfot) |
| Bagagevolym med alla baksäten nedfällda | 838 liter (29,6 kubikfot) |
| HMI-typ | Skärmfokus med begränsade knappar |
| Head-up display | Inte tillgänglig |
| Röststyrning | Inte tillgänglig |
| Gesterstyrning | Inte tillgänglig |
| Digital förardisplay | No |
| Infotainmentskärm | No |
| Inbordsnavigering | Inte tillgänglig |
| Apple CarPlay-stöd | Valfri funktion |
| Android Auto-stöd | Inte tillgänglig |
| Kartleverantör | |
| Online kartuppdateringar | Unknown |
| Trafik i realtid | Unknown |
| Ruttplanering med laddningsplanering | Unknown |
| Satellitkarta | Unknown |
| Röststyrd | Unknown |
| Röstvägledning | Unknown |
| LED Matrix-strålkastare | Inte tillgänglig |
| Automatiskt nedbländande strålkastare | Inte tillgänglig |
| Kurvljus | Inte tillgänglig |
| Svängbara strålkastare | Inte tillgänglig |
| Strålkastarspolare | Inte tillgänglig |
| ABS (låsningsfria bromsar) | Standardfunktion |
| Autobroms | Inte tillgänglig |
| Automatisk undanmanöverstyrning | Inte tillgänglig |
| Varning för korsande trafik (CTA) | Inte tillgänglig |
| Korsande trafikvarning bak (RCTA) | Inte tillgänglig |
| Trötthetsvarning | Inte tillgänglig |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Valfri funktion |
| Övervakning av döda vinkeln | Inte tillgänglig |
| Utstigningsvarning | Inte tillgänglig |
| Framkollisionsvarning | Inte tillgänglig |
| Filbytesvarning | Inte tillgänglig |
| Filhållning | Inte tillgänglig |
| Nattseende | Inte tillgänglig |
| Filcentreringsassistent (LCA) / Autostyrning | Inte tillgänglig |
| Ultraljudssensorer | |
| Kameror |
|
| Radarsensorer | |
| LiDAR-sensorer | |
| Bruttobatterikapacitet | 25,1 kWh |
| Nettobatterikapacitet | kWh |
| Katodmaterial | LFP |
| Nominell spänning | |
| Batterivikt | |
| Paketkonfiguration | |
| Batterityp | Prismatisk |
| batterikemi | LFP |
| Laddkurva (klicka för full storlek) |
|
| Maximal DC-laddhastighet | |
| Laddningstid 0-100% | 0 m 0 s |
| Genomsnittlig laddningshastighet 0-100% | |
| Laddningstid 10-100% | 0 m 0 s |
| Genomsnittlig laddningshastighet 10-100% | |
| Laddningstid 10-80% | 0 m 0 s |
| Genomsnittlig laddningshastighet 10-80% | |
| Laddningstid 10-90% | 0 m 0 s |
| Genomsnittlig laddningshastighet 10-90% | |
| Förkonditionering vid navigation till laddare | Standardfunktion |
| Manuell batteriuppvärmning | Inte tillgänglig |
| Interiörkategori | Funktionell |
| Interiörkvalitet | Budget |
| Mittkonsolens design | Traditionell konsol |
| Interiördesign |
Gray Fabric
Interiörfärger:
sv common.color.NotSet
|
| Förvaring | Ej tillgängligt |
| Antal säten | 2, 2) |
| Alternativ för framsäten | 1 |
| Antal justeringssätt (inkl alternativ) | N/A |
| Justerbart sitsdjup | Standardfunktion |
| Säteshöjdsjustering | Inte tillgänglig |
| Justerbar ryggstödsvinkel | Standardfunktion |
| Justering av sitsdynans vinkel | Inte tillgänglig |
| Höjdjusterbart nackstöd | Inte tillgänglig |
| Längdjusterbart nackstöd | Inte tillgänglig |
| Justerbart lårstöd | Inte tillgänglig |
| Minnesfunktion | Inte tillgänglig |
| Elektrisk ländryggsjustering | Inte tillgänglig |
| Sätesventilation | Inte tillgänglig |
| Massagefunktion | Inte tillgänglig |
| Justerbar ryggstödsvinkel | Inte tillgänglig |
| Värmesäten | Inte tillgänglig |
| Sätesventilation | Inte tillgänglig |
| Massagefunktion | Inte tillgänglig |
| Elektrisk ländryggsjustering | Inte tillgänglig |
| Fällbara säten | Standardfunktion |
| Lackfärger | 4 |
| Fälgalternativ | 1 |
| Fälgstorlek (fram/bak) |
155/70R13 / 155/70R13 |
| Tillgängliga klimatsystem | 1 |
| Klimatzoner | Single zone:Front |
| Förkonditionering | Standardfunktion |
| Djurläge | Standardfunktion |
| Campingläge | Standardfunktion |
| Airbags |
|
| Säkerhetsbälten |
|
| Nyckellöst tillträde | Valfri funktion |
| Nyckellös start | Valfri funktion |
| Använd mobil som nyckel | Inte tillgänglig |
| Larmsystem | Inte tillgänglig |
| Dashcam | Inte tillgänglig |
| Parkeringsövervakning | Inte tillgänglig |
| App-namn | Ling OS |
| Ändra laddningsmål | No |
| Visa bilens plats | Yes |
| Lås/lås upp bil | Yes |
| Öppna/stäng fönster | No |
| Förkonditionering (start/stopp) | Yes |
| Fjärrparkering | No |
| Schemalägg laddning | No |
| Se körhistorik | No |
| Aktivera signalhorn/ljus | No |