| Model |
|
|---|---|
| Startpris | ~kr48,417 (Kina) |
| Karrosseritype | Hatchback |
| Verdenspremiere | søndag den 1. februar 2026 |
| Leveringsstart | marts 2026 |
| Modelstatus | I produktion |
| WLTP-rækkevidde | |
| WLTP-forbrug | |
| WLTP-forbrug med ladetab | |
| EPA-rækkevidde | |
| EPA-forbrug | |
| Basis-trim CLTC-rækkevidde | 301 km (187 miles) |
| 90kmh/56mph-forbrug under perfekte forhold | |
| 90kmh/56mph rækkevidde under perfekte forhold | |
| 70mph/112kmh-forbrug under perfekte forhold | |
| 70mph/112kmh rækkevidde under perfekte forhold | |
| 120kmh/75mph-forbrug under perfekte forhold | |
| 120kmh/75mph rækkevidde under perfekte forhold | |
| Topfart | 101 kph (63 mph) |
| Spidseffekt | 30 kW (40,8 hp / 40,2 bhp) |
| Elektrisk drejningsmoment | 85 nm (62,7 ft-lb) |
| 0-100 km/t (0-62 mph) | s |
| Drivtype | RWD |
| Motorkonfiguration | En motor på bagaksel |
| Motorteknologi | |
| Type forreste bremse | Flydende bremsekaliber-skive |
| Type bagbremse | Flydende bremsekaliber-skive |
| Forreste skivediameter | |
| Bageste skivediameter | |
| Type forreste skive | Unknown |
| Type bagbremsskiver | Unknown |
| Blandet bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkørsel) | |
| Lift-up-regenereringsstoptilstand(e) | |
| Lift-up-regenereringsniveauer | |
| Friløb | |
| Adaptiv regenerering ved friløb | |
| Antal affjedringsmuligheder | 1 (Standard) |
| Affjedringstype foran | MacPherson-hjulophæng |
| Affjedringstype bagtil | Torsionsbjælke |
| Fjedertype foran | Spiralfjeder |
| Fjedertype bagtil | Spiralfjeder |
| Adaptiv dæmpning foran | Ikke tilgængelig |
| Adaptiv dæmpning bagtil | Ikke tilgængelig |
| Justerbar højde foran | Ikke tilgængelig |
| Justerbar højde bagtil | Ikke tilgængelig |
| Frihøjde | mm (") |
| Længde | 3268 mm (128,7") |
| Højde | 1575 mm (62,0") |
| Bredde uden spejle | 1520 mm (59,8") |
| Bredde inkl. spejle | mm (") |
| Luftmodstandskoefficient / Frontareal | Unknown / Unknown |
| Akselafstand | 2190 mm (86,2") |
| Vendediameter | 9 meter (354,3") |
| Egenvægt | 845 kg (1862,9 lbs) |
| Maksimal vægt (GVWR) | 1160 kg (2557,4 lbs) |
| Maksimal taglast | |
| Maksimal nyttelast inklusive førervægt | 315 kg (694,5 lbs) |
| Maks. påhængsvægt med bremse | N/A |
| Bagagerumskapacitet | 170 liter (6,0 cu-ft) |
| Bagagerumskapacitet med alle bagsæder nedfældet | 838 liter (29,6 cu-ft) |
| HMI-type | Skærmfokus med begrænsede knapper |
| Head-up display | Ikke tilgængelig |
| Stemmestyring | Ikke tilgængelig |
| Gestusstyring | Ikke tilgængelig |
| Digitalt førerdisplay | No |
| Infotainment-skærm | No |
| Navigation om bord | Ikke tilgængelig |
| Apple CarPlay-understøttelse | Valgfri funktion |
| Android Auto-understøttelse | Ikke tilgængelig |
| Kortleverandør | |
| Opdateringer af onlinekort | Unknown |
| Trafik i realtid | Unknown |
| Ruteplanlægning med ladeplanlægning | Unknown |
| Satellitkort | Unknown |
| Stemmestyret | Unknown |
| Stemmevejledning | Unknown |
| LED Matrix-forlygter | Ikke tilgængelig |
| Auto-dæmpende forlygter | Ikke tilgængelig |
| Kurvelys | Ikke tilgængelig |
| Svingbare forlygter | Ikke tilgængelig |
| Forlygtevaskere | Ikke tilgængelig |
| ABS (blokeringsfri bremser) | Standardfunktion |
| Automatisk nødbremsning | Ikke tilgængelig |
| Automatisk nødstyring | Ikke tilgængelig |
| Advarsel om krydsende trafik (CTA) | Ikke tilgængelig |
| Advarsel for krydsende trafik bagtil (RCTA) | Ikke tilgængelig |
| Træthedsalarm | Ikke tilgængelig |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontrol) | Valgfri funktion |
| Blindsoneadvarsel | Ikke tilgængelig |
| Udstigningsadvarsel | Ikke tilgængelig |
| Kollisionsadvarsel | Ikke tilgængelig |
| Vognbaneadvarsel | Ikke tilgængelig |
| Vognbaneassistent | Ikke tilgængelig |
| Natkamera | Ikke tilgængelig |
| Vognbanecentreringsassistent (LCA) / Autosteer | Ikke tilgængelig |
| Ultralydssensorer | |
| Kameraer |
|
| Radarsensorer | |
| LiDAR-sensorer | |
| Bruttobatterikapacitet | 25,1 kWh |
| Netto batterikapacitet | kWh |
| Katodematerialer | LFP |
| Nominel spænding | |
| Batterivægt | |
| Pakkeopsætning | |
| Batteritype | Prismatic |
| Batterikemi | LFP |
| Ladekurve (klik for fuld størrelse) |
|
| Maks. DC-ladehastighed | |
| Ladetid 0–100% | 0 m 0 s |
| Gennemsnitlig ladehastighed 0 - 100% | |
| Ladetid 10–100% | 0 m 0 s |
| Gennemsnitlig ladehastighed 10-100% | |
| Ladetid 10–80% | 0 m 0 s |
| Gennemsnitlig ladehastighed 10-80% | |
| Ladetid 10–90% | 0 m 0 s |
| Gennemsnitlig ladehastighed 10-90% | |
| Forvarmning ved navigation til lader | Standardfunktion |
| Manuel batteriopvarmning | Ikke tilgængelig |
| Interiørkategori | Funktionel |
| Interiørkvalitet | Budget |
| Konsoldesign | Traditionel konsol |
| Interiørdesign |
Gray Fabric
Interiørfarver:
da common.color.NotSet
|
| Opbevaring | N/A |
| Antal siddepladser | 2, 2) |
| Muligheder for forsæder | 1 |
| Antal justeringsmåder (inkl. muligheder) | N/A |
| Justering af sædedybde | Standardfunktion |
| Justering af sædehøjde | Ikke tilgængelig |
| Justering af ryglænsvinkel | Standardfunktion |
| Justering af sædepudevinkel | Ikke tilgængelig |
| Højdejusterbar nakkestøtte | Ikke tilgængelig |
| Længdejusterbar nakkestøtte | Ikke tilgængelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgængelig |
| Hukommelse | Ikke tilgængelig |
| Elektrisk lændestøttejustering | Ikke tilgængelig |
| Sædeventilation | Ikke tilgængelig |
| Massagefunktion | Ikke tilgængelig |
| Justering af ryglænsvinkel | Ikke tilgængelig |
| Sædevarme | Ikke tilgængelig |
| Sædeventilation | Ikke tilgængelig |
| Massagefunktion | Ikke tilgængelig |
| Elektrisk lændestøttejustering | Ikke tilgængelig |
| Nedfældelige sæder | Standardfunktion |
| Lakfarver | 4 |
| Fælgalternativer | 1 |
| Fælgestørrelse (for/bag) |
155/70R13 / 155/70R13 |
| Tilgængelige klimaanlæg | 1 |
| Klimazoner | Single zone:Front |
| Forklimatisering | Standardfunktion |
| Kæledyrstilstand | Standardfunktion |
| Campingtilstand | Standardfunktion |
| Airbags |
|
| Sikkerhedsseler |
|
| Nøglefri adgang | Valgfri funktion |
| Nøglefri start | Valgfri funktion |
| Brug telefon som nøgle | Ikke tilgængelig |
| Alarmsystem | Ikke tilgængelig |
| Dashcam | Ikke tilgængelig |
| Parkeringsovervågning | Ikke tilgængelig |
| Appnavn | Ling OS |
| Skift opladningsmål | No |
| Se bilens placering | Yes |
| Lås/oplås bil | Yes |
| Åbn/luk vinduer | No |
| Start/Stop-forvarmning | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlæg opladning | No |
| Se kørselsjournal | No |
| Aktiver horn/lygter | No |