| Model |
|
|---|---|
| Startpris | ~kr1,386,000 (Tyskland) |
| Karosseritype | Kupé-SUV |
| Verdenspremiere | torsdag 25. januar 2024 |
| Leveringsstart | august 2024 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 590-518 km (367-322 mi) |
| WLTP-forbruk | 16,08-18,32 kWh/100km (3,9-3,4 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 20,7-18,8 kWh/100km (3,0-3,3 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 18 kWh/100km(3,5 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 527 km (328 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 19 kWh/100km(3,3 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 499 km (310 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 22 kWh/100km(2,8 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 431 km (268 mi) |
| Toppfart | 260 km/t (162 mph) |
| Toppeffekt | 430 kW (584,6 hk / 576,6 bhp) (470 kW (639,0 hk / 630,3 bhp) med boost) |
| Elektrisk dreiemoment | 1130 nm (833,9 ft-lb) (1130 nm (833,9 ft-lb) med boost) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 3,3 s (3,3 s med boost) |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | 350 mm (13,78") |
| Bakskivediameter | 350 mm (13,78") |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Roll-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Kun ett nivå |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Adaptive Air Suspension) |
| Fjæringstype foran | Dobbelt bærearmsoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Luftfjær |
| Fjærtype bak | Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Standard funksjon |
| Justerbar høyde bak | Standard funksjon |
| Bakkeklaring | 185 - 224 mm (7,28" - 8,82") |
| Lengde | 4784 mm (188,3") |
| Høyde | 1621 mm (63,8") |
| Bredde uten speil | 1938 mm (76,3") |
| Bredde med speil | 2152 mm (84,7") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,25 / 2,69 m² (29,0 ft²) |
| Akselavstand | 2893 mm (113,9") |
| Svingradius | 12,1 meter (476,4") |
| Egenvekt | 2330 kg (5136,8 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2950 kg (6503,6 lbs) |
| Maks taklast | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 620 kg (1366,9 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 2000 kg (4409,2 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 480 liter (17,0 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1288 liter (45,5 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og knapper |
| Head-up display | Valgfri funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 12,6" |
| Infotainmentskjerm | Yes 10,9" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Valgfri funksjon |
| Støtte for Android Auto | Valgfri funksjon |
| Kartleverandør | TomTokm |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Yes |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Valgfri funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Standard funksjon |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Valgfri funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Valgfri funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| Bruttobatterikapasitet | 100 kWh |
| Netto batterikapasitet | 94,9 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 662 V |
| Batterivekt | 575 kg (1267,7 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | 180s1p |
| Batteritype | Celle til modul |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 270 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 0 m 11 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 94,6 kW |
| Ladetid 10-100% | 57 m 36 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 89,0 kW |
| Ladetid 10-80% | 20 m 47 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 191,7 kW |
| Ladetid 10-90% | 30 m 26 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 149,7 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Sjåførfokusert |
| Interiørkvalitet | Premium |
| Konsollutforming | Tradisjonell konsoll |
| Interiørdesign |
Leather Package in Black with Interior Package Turbonite
Interiørfarger:
Svart
Leather Package in Black
Interiørfarger:
Svart
Leather package in Black/Crayon
Interiørfarger:
Lysegrå
Svart
Leather Package in Black/Night Green
Interiørfarger:
Svart
Grønn
Leather Package in Black/Bordeaux Red
Interiørfarger:
Svart
Rød
Leather package in Black/Brambl
Interiørfarger:
Svart
Blå
Extended Leather Package in Black
Interiørfarger:
Svart
Extended Leather Package in Black/Crayon
Interiørfarger:
Svart
Beige
Extended Leather Package in Black/Chalk Beige
Interiørfarger:
Svart
Beige
Extended Leather Package in Black/Bordeaux Red
Interiørfarger:
Svart
Rød
Club Leather Interior in Truffle Brow
Interiørfarger:
Brun
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 2 (14-way comfort seats, Adaptive sport seats) |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 10, 14 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig / Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Standard funksjon / Standard funksjon |
| Seteminne | Ukjent / Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Valgfri funksjon / Valgfri funksjon |
| Massasjefunksjon | Valgfri funksjon / Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Valgfri funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 13 |
| Felgalternativer | 8 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
235/55R20 / 285/45R20 245/45R21 / 295/40R21 255/40R22 / 295/35R22 265/35R22 / 305/30R22 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 2 ( 2-zone, 4-zone) |
| Klimasoner | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow/ 4-zone:LeftFirstRow RightFirstRow LeftSecondRow RightSecondRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Valgfri funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Ikke tilgjengelig |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Valgfri funksjon |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | My Porsche |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |