| Model |
|
|---|---|
| Startpris | Unknown |
| Karosseritype | Sedan |
| Verdenspremiere | onsdag 20. mai 2026 |
| Leveringsstart | desember 2026 |
| Modellstatus | Annonsert |
| WLTP-rekkevidde | 700-597 km (435-371 mi) |
| WLTP-forbruk | 15,14-17,76 kWh/100km (4,1-3,5 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | |
| Toppfart | 300 km/t (186 mph) |
| Toppeffekt | 375 kW (509,9 hk / 502,9 bhp) (600 kW (815,8 hk / 804,6 bhp) med boost) |
| Elektrisk dreiemoment | 1800 nm (1328,4 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 2,8 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor frontaksel og to motorer bakaksel |
| Motorteknologi | AFPM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive |
| Bakbremsetype | Fast kaliper-skive |
| Framskivediameter | |
| Bakskivediameter | |
| Front skivetype | Keramisk |
| Bakskivetype | Ventilert støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Roll-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | D / D1 / D2 / D3 |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (AMG ACTIVE RIDE CONTROL) |
| Fjæringstype foran | Multilenkeoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Luftfjær |
| Fjærtype bak | Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Standard funksjon |
| Justerbar høyde bak | Standard funksjon |
| Bakkeklaring | mm (") |
| Lengde | 5094 mm (200,6") |
| Høyde | 1411 mm (55,6") |
| Bredde uten speil | 1959 mm (77,1") |
| Bredde med speil | mm (") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,22 / 2,44 m² (26,3 ft²) |
| Akselavstand | 3040 mm (119,7") |
| Svingradius | Unknown |
| Egenvekt | 2460 kg (5423,4 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | kg ( lbs) |
| Maks taklast | |
| Maks last inkludert førervekt | |
| Maks tilhengervekt med brems | Ikke tilgjengelig |
| Bagasjekapasitet | 507 liter (17,9 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og begrensede knapper |
| Head-up display | Valgfri funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | No |
| Infotainmentskjerm | No |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | HERE |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Yes |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Standard funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Standard funksjon |
| Svingbare frontlykter | Standard funksjon |
| Frontlyktspylere | Standard funksjon |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Unknown |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Unknown |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Unknown |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Unknown |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Unknown |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Unknown |
| Nattkamera | Unknown |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | — |
| nb Sensors.Processors | — |
| Bruttobatterikapasitet | 114 kWh |
| Netto batterikapasitet | 106 kWh |
| Katodematerialer | NCMA |
| Nominell spenning | 800 V |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | — |
| Batteritype | Cylindrical |
| Batterikjemi | NCMA |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 600 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 35 m 14 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 180,5 kW |
| Ladetid 10-100% | 33 m 38 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 170,1 kW |
| Ladetid 10-80% | 12 m 47 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 348,2 kW |
| Ladetid 10-90% | 18 m 13 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 279,2 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | — |
| Interiørkvalitet | nb Interior.Quality.NotSet |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign |
Interiørfarger:
nb common.color.NotSet
|
| Oppbevaring | Ikke tilgjengelig |
| Antall seter | |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | N/A |
| Justering av setedybde | Ukjent |
| Justering av setehøyde | Ukjent |
| Justering av ryggvinkel | Ukjent |
| Justering av sitteputevinkel | Ukjent |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ukjent |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ukjent |
| Justerbar lårstøtte | Ukjent |
| Seteminne | Ukjent |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ukjent |
| Seteventilasjon | Ukjent |
| Massasjefunksjon | Ukjent |
| Justering av ryggvinkel | Ukjent |
| Varmeseter | Ukjent |
| Seteventilasjon | Ukjent |
| Massasjefunksjon | Ukjent |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ukjent |
| Fellbare seter | Ukjent |
| Lakksfarger | 1 |
| Felgalternativer | 1 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
R / R |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | |
| forvarming | Unknown |
| Dyremodus | Unknown |
| Campingmodus | Unknown |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Valgfri funksjon |
| Parkeringsovervåking | Valgfri funksjon |
| Appnavn | Mercedes me |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | Yes |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | Yes |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |