| Model |
|
|---|---|
| Startpris | kr721,250 |
| Karosseritype | SUV |
| Verdenspremiere | torsdag 13. juli 2023 |
| Leveringsstart | mars 2024 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 450 km (280 mi) |
| WLTP-forbruk | 17,78 kWh/100km(3,5 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 19,2-21,1 kWh/100km (3,2-2,9 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 22 kWh/100km(2,8 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 364 km (226 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 24 kWh/100km(2,6 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 333 km (207 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 26 kWh/100km(2,4 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 308 km (191 mi) |
| Toppfart | 260 km/t (162 mph) |
| Toppeffekt | 448 kW (609,1 hk / 600,8 bhp) (478 kW (649,9 hk / 641,0 bhp) med boost) |
| Elektrisk dreiemoment | 714 nm (526,9 ft-lb) (770 nm (568,3 ft-lb) med boost) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 3,5 s (3,4 s med boost) |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | 400 mm (15,75") |
| Bakskivediameter | 360 mm (14,17") |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | D / D1 / D2 / D3 |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (N Sport-Tuned) |
| Fjæringstype foran | MacPherson-hjuloppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 158 mm (6,22") |
| Lengde | 4715 mm (185,6") |
| Høyde | 1585 mm (62,4") |
| Bredde uten speil | 1940 mm (76,4") |
| Bredde med speil | 2152 mm (84,7") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,28 / 2,55 m² (27,4 ft²) |
| Akselavstand | 3000 mm (118,1") |
| Svingradius | 12 meter (472,4") |
| Egenvekt | 2214 kg (4881,0 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2660 kg (5864,3 lbs) |
| Maks taklast | 80 kg (176,4 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 446 kg (983,3 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 1600 kg (3527,4 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 480 liter (17,0 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1540 liter (54,4 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og knapper |
| Head-up display | Standard funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 12,3" |
| Infotainmentskjerm | Yes 12,3" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | HERE |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | No |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Standard funksjon |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| nb Sensors.Processors |
|
| Bruttobatterikapasitet | 84 kWh |
| Netto batterikapasitet | 80 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 697 V |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | 192s2p |
| Batteritype | Pouch |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 257 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 25 m 45 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 56,0 kW |
| Ladetid 10-100% | 1 h 23 m 12 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 51,9 kW |
| Ladetid 10-80% | 19 m 33 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 171,8 kW |
| Ladetid 10-90% | 32 m 29 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 118,2 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | Sjåførfokusert |
| Interiørkvalitet | Høy kvalitet |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign |
Standard
Interiørfarger:
Svart
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | N/A |
| Justering av setedybde | Standard funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk fører, standard manuell passasjer |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Ikke tilgjengelig |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Valgfri elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Valgfri funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon |
| Varmeseter | Standard funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Ikke tilgjengelig |
| Lakksfarger | 6 |
| Felgalternativer | 1 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
275/35R21 / 275/35R21 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Standard funksjon |
| Parkeringsovervåking | Standard funksjon |
| Appnavn | Hyundai |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |