| Model | Citroën C-Zero 14.5 kWh 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 |
|---|---|
| Startpris | ~kr247,227 (Storbritannia) |
| Karosseritype | Hatchback |
| Verdenspremiere | fredag 1. januar 2010 |
| Leveringsstart | oktober 2010 |
| Modellstatus | Utdatert |
| WLTP-rekkevidde | |
| WLTP-forbruk | |
| WLTP-forbruk med ladetap | |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 176 kWh/100km(0,4 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 6 km (4 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 191 kWh/100km(0,3 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 5 km (3 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 251 kWh/100km(0,2 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 4 km (2 mi) |
| Toppfart | 130 km/t (81 mph) |
| Toppeffekt | 49 kW (66,6 hk / 65,7 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 196 nm (144,6 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 15,9 s |
| Drivtype | RWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor bakaksel |
| Motorteknologi | |
| Forbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Bakbremsetype | Trommelbrems |
| Framskivediameter | 257 mm (10,12") |
| Bakskivediameter | 203 mm (7,99") |
| Front skivetype | Ventilert støpejern |
| Bakskivetype | trommelbremse |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Roll-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Kun ett nivå |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (MacPherson/De Dion) |
| Fjæringstype foran | MacPherson-hjuloppheng |
| Fjæringstype bak | Torsjonsbjelke |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 150 mm (5,91") |
| Lengde | 3475 mm (136,8") |
| Høyde | 1610 mm (63,4") |
| Bredde uten speil | 1475 mm (58,1") |
| Bredde med speil | 1792 mm (70,6") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,35 / 2,09 m² (22,5 ft²) |
| Akselavstand | 2550 mm (100,4") |
| Svingradius | 9 meter (354,3") |
| Egenvekt | 1130 kg (2491,2 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 1450 kg (3196,7 lbs) |
| Maks taklast | |
| Maks last inkludert førervekt | 320 kg (705,5 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | Ikke tilgjengelig |
| Bagasjekapasitet | 166 liter (5,9 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 860 liter (30,4 ft³) |
| HMI-type | Skjermer med spaker og mange knapper |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Ikke tilgjengelig |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | No |
| Infotainmentskjerm | No |
| Innebygd navigasjon | Ikke tilgjengelig |
| Apple CarPlay-støtte | Ikke tilgjengelig |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | |
| Online kartoppdateringer | Unknown |
| Trafikk i sanntid | Unknown |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Unknown |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Unknown |
| stemmeveiledning | Unknown |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Ikke tilgjengelig |
| Automatisk nødstyring | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Ikke tilgjengelig |
| Trøtthetsvarsling | Ikke tilgjengelig |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Utstigningsvarsel | Ikke tilgjengelig |
| Kollisjonsvarsling | Ikke tilgjengelig |
| Filskiftevarsling | Ikke tilgjengelig |
| Filholderassistent | Ikke tilgjengelig |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Ikke tilgjengelig |
| Ultralydsensorer | Ikke tilgjengelig |
| Kameraer | Ikke tilgjengelig |
| Radarsensorer | Ikke tilgjengelig |
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| ADAS-prosessorer |
|
| Bruttobatterikapasitet | 14,5 kWh |
| Netto batterikapasitet | 10,5 kWh |
| Katodematerialer | LMO |
| Nominell spenning | 300 V |
| Batterivekt | 236 kg (520,3 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | 80s |
| Batteritype | Prismatic |
| Batterikjemi | LMO |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 38,7 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 42 m 24 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 14,9 kW |
| Ladetid 10-100% | 40 m 26 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 14,0 kW |
| Ladetid 10-80% | 15 m 8 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 29,1 kW |
| Ladetid 10-90% | 20 m 31 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 24,5 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Ikke tilgjengelig |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Funksjonell |
| Interiørkvalitet | Budsjett |
| Konsollutforming | Tradisjonell konsoll |
| Interiørdesign |
Seduction
Interiørfarger:
nb common.color.NotSet
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 4 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | N/A |
| Justering av setedybde | Standard funksjon |
| Justering av setehøyde | Ukjent |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Ikke tilgjengelig |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Ikke tilgjengelig |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 12 |
| Felgalternativer | 2 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
145/65R15 / 175/55R15 165/50R16 / 195/45R16 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | Single-zone manual A/C:Driver |
| forvarming | Valgfri funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Ikke tilgjengelig |
| Nøkkelfri start | Ikke tilgjengelig |
| Bruk mobil som nøkkel | Ikke tilgjengelig |
| Alarmsystem | Ikke tilgjengelig |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | None |
| Endre lademål | No |
| Se bilens plassering | No |
| Lås/lås opp bil | No |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | No |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | No |
| Se kjørehistorikk | No |
| Aktiver horn/lys | No |