| Model | |
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€34,987 (Kiina) |
| Kori | SUV |
| Maailmanensi-ilta | torstai 29. elokuuta 2024 |
| Toimitusten aloitus | lokakuu 2024 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | 541 km (336 maili) |
| WLTP-kulutus | 17,38 kWh/100km(3,6 mi/kWh ) |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | 19,9 kWh/100km(3,1 mi/kWh ) |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | 780 km (485 maili) |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 16 kWh/100km(3,9 mi/kWh ) |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 588 km (365 maili) |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 22 kWh/100km(2,8 mi/kWh ) |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 427 km (265 maili) |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 23 kWh/100km(2,7 mi/kWh ) |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 409 km (254 maili) |
| Huippunopeus | 200 km/h (124 mp/h) |
| Huipputeho | 475 kW (645,8 hv / 637,0 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 710 nm (524,0 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 3,8 s |
| Vetotapa | AWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori etuakselilla ja yksi moottori takakselilla |
| Moottoritekniikka | ASM etumoottori ja PMSM takamoottori |
| Etujarrun tyyppi | Kiinteä satulalevyjarru (4 männää) |
| Takajarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (1 männää) |
| Etulevyn halkaisija | |
| Takalevyn halkaisija | |
| Etujarrulevyn tyyppi | Tuuletettu valurautalevy |
| Takalevyn tyyppi | Tuuletettu valurautalevy |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Hold-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | Vain yksi taso |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 (air suspension) |
| Etujousitus | Kaksoistukivarsi |
| Takajousitus | Monilinkki |
| Etujousen tyyppi | Ilmajousi |
| Takajousen tyyppi | Ilmajousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Vakio-ominaisuus |
| Mukautuva takainen vaimennus | Vakio-ominaisuus |
| Etukorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus |
| Takakorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus |
| Maavara | 157 - 217 mm (6,18" - 8,54") |
| Pituus | 4787 mm (188,5") |
| Korkeus | 1650 mm (65,0") |
| Leveys ilman peilejä | 1930 mm (76,0") |
| Leveys peileineen | 2100 mm (82,7") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,247 / Unknown |
| Akseliväli | 2926 mm (115,2") |
| Kääntösäde | 11,6 metri (456,7") |
| Omamassa | 2460 kg (5423,4 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2990 kg (6591,8 lbs) |
| Katon kuormaraja | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 530 kg (1168,4 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | 2000 kg (4409,2 lbs) |
| Tavaratilan tilavuus | 539 litra (19,0 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 1978 litra (69,9 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | Näyttö keskittyy ohjaussankoihin ja rajoitettuihin painikkeisiin |
| Head-up-näyttö | Valinnainen ominaisuus |
| Ääniohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | Yes 13" |
| Infotainment-näyttö | Yes 16" |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Karttapalvelu | |
| Verkkokarttapäivitykset | Yes |
| Reaaliaikainen liikenne | Yes |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Yes |
| Satelliittikartta | Yes |
| ääniohjattu | Unknown |
| ääniopastus | Yes |
| LED-matriisi-ajovalot | Vakio-ominaisuus |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Vakio-ominaisuus |
| Kulmavalot | Ei saatavilla |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Ei saatavilla |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Vakio-ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Vakio-ominaisuus |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Vakio-ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Vakio-ominaisuus |
| Törmäysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Vakio-ominaisuus |
| Ultraäänisensorit |
|
| Kamerat |
|
| Tutkasensorit |
|
| LiDAR-sensorit |
|
| ADAS-prosessorit | — |
| Akun bruttokapasiteetti | 100 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 94 kWh |
| Katodimateriaalit | NMC |
| Nimellisjännite | 685 V |
| Akun paino | 596 kg (1314,0 lbs) |
| Akkupaketin kokoonpano | 186s1p |
| Akkutyyppi | Kenno akkupakettiin |
| Akun kemia | NMC |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 430 kW |
| Latausaika 0–100 % | 32 m 3 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 175,9 kW |
| Latausaika 10–100 % | 27 m 37 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 183,7 kW |
| Latausaika 10–80 % | 14 m 19 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 275,7 kW |
| Latausaika 10–90 % | 19 m 13 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 234,7 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Vakio-ominaisuus |
| Manuaalinen akun lämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Sisätilaluokka | Minimalistinen |
| Sisätilan laatu | Premium |
| Keskikonsolin muotoilu | Kaksitasoinen keskikonsoli |
| Sisätilan muotoilu |
Purple and White
Sisätilan värit:
Purppura
Valkoinen
Istuimien värit: 1
Kattovuoren värit: 1
Black and Gray
Sisätilan värit:
Musta
Harmaa
Istuimien värit: 1
Kattovuoren värit: 1
Pure Black
Sisätilan värit:
Musta
Istuimien värit: 1
Kattovuoren värit: 1
|
| Säilytystila | Ei saatavilla |
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | 10 |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Vakio-ominaisuus |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Muisti | Vakio-ominaisuus |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Tuntematon |
| Istuimien tuuletus | Valinnainen ominaisuus |
| Hierontatoiminto | Valinnainen ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuinlämmitys | Vakio-ominaisuus, ulommat istuimet / Vakio-ominaisuus, ulommat istuimet |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla / Tuntematon |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla / Vakio-ominaisuus, ulommat istuimet |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Vakio-ominaisuus / Ei saatavilla |
| Maalivärit | 7 |
| Vannevalinnat | 2 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
265/50R19 / 265/50R19 265/45R20 / 265/45R20 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | 3 zone:FrontRight FrontLeft SecondRow |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Vakio-ominaisuus |
| Leirintätila | Vakio-ominaisuus |
| Turvatyynyt |
|
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Vakio-ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Vakio-ominaisuus |
| Hälytysjärjestelmä | Vakio-ominaisuus |
| Kojelautakamera | Vakio-ominaisuus |
| Pysäköintivalvonta | Vakio-ominaisuus |
| Sovelluksen nimi | Zeekr Connected |
| Vaihda lataustavoitetta | Yes |
| Näytä auton sijainti | Yes |
| Lukitse/avaa auto | Yes |
| Avaa/sulje ikkunat | Yes |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Yes |
| Etäpysäköinti | Yes |
| Ajoita lataus | Yes |
| Näytä ajohistoria | Yes |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Yes |