| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€24,992 (Norja) |
| Kori | Crossover |
| Maailmanensi-ilta | Unknown |
| Toimitusten aloitus | Unknown |
| Mallin tila | Unknown |
| WLTP-toimintamatka | 463 km (288 maili) |
| WLTP-kulutus | 14,00 kWh/100km(4,4 mi/kWh ) |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | 16,4 kWh/100km(3,8 mi/kWh ) |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 20 kWh/100km(3,1 mi/kWh ) |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 324 km (201 maili) |
| Huippunopeus | 167 km/h (104 mp/h) |
| Huipputeho | 150 kW (203,9 hv / 201,2 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 255 nm (188,2 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 7,8 s |
| Vetotapa | RWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori takakselilla |
| Moottoritekniikka | |
| Etujarrun tyyppi | fi DriveTrain.Brakes.Front.BrakeType. (2 männää) |
| Takajarrun tyyppi | fi DriveTrain.Brakes.Front.BrakeType. (1 männää) |
| Etulevyn halkaisija | 345 mm (13,58") |
| Takalevyn halkaisija | 345 mm (13,58") |
| Etujarrulevyn tyyppi | Valurauta |
| Takalevyn tyyppi | Valurauta |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 () |
| Etujousitus | |
| Takajousitus | |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Ei saatavilla |
| Mukautuva takainen vaimennus | Ei saatavilla |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | 160 mm (6,30") |
| Pituus | 4420 mm (174,0") |
| Korkeus | 1545 mm (60,8") |
| Leveys ilman peilejä | 1825 mm (71,9") |
| Leveys peileineen | 2035 mm (80,1") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,29 / Unknown |
| Akseliväli | 2720 mm (107,1") |
| Kääntösäde | 10,2 metri (401,6") |
| Omamassa | 1682 kg (3708,2 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2200 kg (4850,2 lbs) |
| Katon kuormaraja | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 518 kg (1142,0 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | 750 kg (1653,5 lbs) |
| Tavaratilan tilavuus | 475 litra (16,8 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 1392 litra (49,2 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | |
| Head-up-näyttö | Valinnainen ominaisuus |
| Ääniohjaus | Unknown |
| Eleohjaus | Unknown |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | Yes 10,25" |
| Infotainment-näyttö | Yes 10,25" |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Karttapalvelu | |
| Verkkokarttapäivitykset | Unknown |
| Reaaliaikainen liikenne | Unknown |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Unknown |
| Satelliittikartta | Unknown |
| ääniohjattu | Unknown |
| ääniopastus | Unknown |
| LED-matriisi-ajovalot | Ei saatavilla |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Ei saatavilla |
| Kulmavalot | Ei saatavilla |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Vakio-ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Vakio-ominaisuus |
| Väsymysvaroitin | Unknown |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Vakio-ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Unknown |
| Törmäysvaroitin | Unknown |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Vakio-ominaisuus |
| Ultraäänisensorit | |
| Kamerat | |
| Tutkasensorit | |
| LiDAR-sensorit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 68 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 64,8 kWh |
| Katodimateriaalit | |
| Nimellisjännite | 358 V |
| Akun paino | |
| Akkupaketin kokoonpano | 98s3p |
| Akkutyyppi | |
| Akun kemia | |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 233 kW |
| Latausaika 0–100 % | 1 h 34 m 45 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 41,0 kW |
| Latausaika 10–100 % | 1 h 27 m 33 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 40,0 kW |
| Latausaika 10–80 % | 45 m 21 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 60,0 kW |
| Latausaika 10–90 % | 1 h 0 m 54 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 51,1 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Vakio-ominaisuus |
| Manuaalinen akun lämmitys | Unknown |
| Sisätilaluokka | |
| Sisätilan laatu | fi Interior.Quality.NotSet |
| Keskikonsolin muotoilu | fi Interior.ConsoleDesign.NotSet |
| Sisätilan muotoilu |
Sisätilan värit:
Musta
|
| Säilytystila | Ei saatavilla |
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | 4 |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Tuntematon |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Tuntematon |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Vakio-ominaisuus |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Ei saatavilla |
| Muisti | Vakio-ominaisuus kuljettajalle, ei saatavilla matkustajalle |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Valinnainen sähkö-ominaisuus |
| Istuimien tuuletus | Valinnainen ominaisuus |
| Hierontatoiminto | Tuntematon |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio-ominaisuus |
| Istuinlämmitys | Vakio-ominaisuus, ulommat istuimet |
| Istuimien tuuletus | Tuntematon |
| Hierontatoiminto | Tuntematon |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Ei saatavilla |
| Maalivärit | 11 |
| Vannevalinnat | 2 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
235/55R19 / 235/55R19 255/45R20 / 255/45R20 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow |
| esilämmitys | Unknown |
| Lemmikkitila | Unknown |
| Leirintätila | Unknown |
| Turvatyynyt | Ei saatavilla |
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Unknown |
| Avaimeton käynnistys | Unknown |
| Puhelin avaimena | Unknown |
| Hälytysjärjestelmä | Unknown |
| Kojelautakamera | Unknown |
| Pysäköintivalvonta | Unknown |
| Sovelluksen nimi | |
| Vaihda lataustavoitetta | Unknown |
| Näytä auton sijainti | Unknown |
| Lukitse/avaa auto | Unknown |
| Avaa/sulje ikkunat | Unknown |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Unknown |
| Etäpysäköinti | Unknown |
| Ajoita lataus | Unknown |
| Näytä ajohistoria | Unknown |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Unknown |