| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€44,005 (Saksa) |
| Kori | Viistoperä |
| Maailmanensi-ilta | torstai 2. toukokuuta 2024 |
| Toimitusten aloitus | syyskuu 2024 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | 553-548 km (344-341 maili) |
| WLTP-kulutus | 13,92-14,05 kWh/100km (4,5-4,4 mi/kWh ) |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | 15,7-16,2 kWh/100km (4,0-3,8 mi/kWh ) |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 21 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 367 km (228 maili) |
| Huippunopeus | 160 km/h (99 mp/h) |
| Huipputeho | 170 kW (231,1 hv / 228,0 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 310 nm (228,8 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 7,1 s |
| Vetotapa | RWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori takakselilla |
| Moottoritekniikka | PMSM |
| Etujarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (1 männää) |
| Takajarrun tyyppi | Rumpujarru |
| Etulevyn halkaisija | 312 mm (12,28") |
| Takalevyn halkaisija | rumpujarru |
| Etujarrulevyn tyyppi | Tuuletettu valurautalevy |
| Takalevyn tyyppi | rumpujarru |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Roll-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | Vain yksi taso |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 2 (standard / Sport suspension with DCC) |
| Etujousitus | MacPherson-joustintuki / MacPherson-joustintuki |
| Takajousitus | Monilinkki / Monilinkki |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi / Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi / Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Unknown |
| Mukautuva takainen vaimennus | Unknown |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | 149 mm (5,87") / 149 mm (5,87") |
| Pituus | 4261 mm (167,8") |
| Korkeus | 1568 mm (61,7") |
| Leveys ilman peilejä | 1809 mm (71,2") |
| Leveys peileineen | 2070 mm (81,5") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,267 / 2,36 m² (25,4 neliöjalka) |
| Akseliväli | 2770 mm (109,1") |
| Kääntösäde | 10,3 metri (405,5") |
| Omamassa | 1882 kg (4149,1 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2420 kg (5335,2 lbs) |
| Katon kuormaraja | 0 kg (0,0 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 538 kg (1186,1 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | Ei saatavilla |
| Tavaratilan tilavuus | 385 litra (13,6 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 1267 litra (44,7 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | Näyttö keskittyy ohjaussankoihin ja rajoitettuihin painikkeisiin |
| Head-up-näyttö | Valinnainen ominaisuus |
| Ääniohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | Yes 5" |
| Infotainment-näyttö | Yes 12,9" |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Karttapalvelu | TomTom |
| Verkkokarttapäivitykset | Yes |
| Reaaliaikainen liikenne | Yes |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Yes |
| Satelliittikartta | No |
| ääniohjattu | Yes |
| ääniopastus | Yes |
| LED-matriisi-ajovalot | Valinnainen ominaisuus |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Vakio-ominaisuus |
| Kulmavalot | Unknown |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Ei saatavilla |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Valinnainen ominaisuus |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Valinnainen ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Valinnainen ominaisuus |
| Törmäysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Valinnainen ominaisuus |
| Ultraäänisensorit |
|
| Kamerat |
|
| Tutkasensorit |
|
| LiDAR-sensorit | Ei saatavilla |
| fi Sensors.Processors |
|
| Akun bruttokapasiteetti | 82 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 77 kWh |
| Katodimateriaalit | NMC |
| Nimellisjännite | 350 V |
| Akun paino | 489 kg (1078,1 lbs) |
| Akkupaketin kokoonpano | 96s3p |
| Akkutyyppi | Pouch |
| Akun kemia | NMC |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 175 kW |
| Latausaika 0–100 % | 1 h 3 m 42 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 72,5 kW |
| Latausaika 10–100 % | 59 m 46 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 69,6 kW |
| Latausaika 10–80 % | 35 m 18 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 91,6 kW |
| Latausaika 10–90 % | 45 m 5 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 82,0 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Vakio-ominaisuus |
| Manuaalinen akun lämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Sisätilaluokka | Toiminnallinen |
| Sisätilan laatu | Normaali |
| Keskikonsolin muotoilu | Perinteinen keskikonsoli |
| Sisätilan muotoilu |
Standard
Sisätilan värit:
Musta
|
| Säilytystila |
|
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 3 (standard, ergoActive, Top Sport) |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | N/A, 8, 8 |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Ei saatavilla / Vakio sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Vakio-ominaisuus / Vakio-ominaisuus / Ei saatavilla |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla / Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Ei saatavilla / Vakio-ominaisuus / Vakio-ominaisuus |
| Muisti | Ei saatavilla / Vakio-ominaisuus kuljettajalle, ei saatavilla matkustajalle / Vakio-ominaisuus |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla / Vakio-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla / Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla / Vakio-ominaisuus / Vakio-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Ei saatavilla |
| Istuinlämmitys | Tuntematon |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Vakio-ominaisuus |
| Maalivärit | 5 |
| Vannevalinnat | 3 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
215/55R18 / 215/55R18 215/50R19 / 215/50R19 215/45R20 / 215/45R20 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | 2-zone Climatronic:LeftFirstRow RightFirstRow |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Ei saatavilla |
| Leirintätila | Ei saatavilla |
| Turvatyynyt |
|
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Valinnainen ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Ei saatavilla |
| Hälytysjärjestelmä | Valinnainen ominaisuus |
| Kojelautakamera | Ei saatavilla |
| Pysäköintivalvonta | Ei saatavilla |
| Sovelluksen nimi | Volkswagen |
| Vaihda lataustavoitetta | Yes |
| Näytä auton sijainti | Yes |
| Lukitse/avaa auto | Yes |
| Avaa/sulje ikkunat | No |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Yes |
| Etäpysäköinti | No |
| Ajoita lataus | Yes |
| Näytä ajohistoria | No |
| Aktivoi äänitorvi/valot | No |