| Model | Citroën C-Zero 14.5 kWh 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 |
|---|---|
| Cena początkowa | ~zł89,002 (Wielka Brytania) |
| Typ nadwozia | Hatchback |
| Premiera światowa | piątek, 1 stycznia 2010 |
| Początek dostaw | październik 2010 |
| Status modelu | Wycofany |
| Zasięg WLTP | |
| Zużycie WLTP | |
| Zużycie WLTP z uwzględnieniem strat ładowania | |
| Zasięg EPA | |
| Zużycie EPA | |
| Zasięg CLTC wersji podstawowej | |
| Zużycie 90kmh/56mph w idealnych warunkach | 176 kWh/100km(0,4 mi/kWh ) |
| Zasięg 90kmh/56mph w idealnych warunkach. | 6 km (4 mile) |
| Zużycie 70mph/112kmh w idealnych warunkach | 191 kWh/100km(0,3 mi/kWh ) |
| Zasięg 70mph/112kmh w idealnych warunkach | 5 km (3 mile) |
| Zużycie 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 251 kWh/100km(0,2 mi/kWh ) |
| Zasięg 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 4 km (2 mile) |
| Prędkość maksymalna | 130 km/h (81 mph) |
| Moc szczytowa | 49 kW (66,6 hp / 65,7 bhp) |
| Elektryczny moment obrotowy | 196 nm (144,6 ft-lb) |
| 0-100 km/h (0-62 mph) | 15,9 s |
| Rodzaj napędu | RWD |
| Konfiguracja silników | Jednosilnikowa tylna oś |
| Technologia silnika | |
| Typ przednich hamulców | Tarcza z pływającym zaciskiem (1 tłoki) |
| Typ tylnych hamulców | Bęben hamulcowy |
| Średnica przedniej tarczy | 257 mm (10,12") |
| Średnica tylnej tarczy | 203 mm (7,99") |
| Typ przednich tarcz hamulcowych | Wentylowane żeliwo |
| Typ tylnych tarcz | hamulec bębnowy |
| Hamulce mieszane (rekuperacja pedałem hamulca) | |
| Lift-up-regen (jazda na jeden pedał) | |
| Tryby zatrzymywania Lift-up-regen | Tryb Roll |
| Poziomy Lift-up-regen | Tylko jeden poziom |
| Tryb żeglowania | |
| Adaptacyjna rekuperacja w trybie żeglowania | |
| Liczba opcji zawieszenia | 1 (MacPherson/De Dion) |
| Typ przedniego zawieszenia | Kolumna MacPhersona |
| Typ tylnego zawieszenia | Belka skrętna |
| Typ przednich sprężyn | Sprężyna śrubowa |
| Typ tylnych sprężyn | Sprężyna śrubowa |
| Adaptacyjne tłumienie przednie | Niedostępne |
| Adaptacyjne tłumienie tylne | Niedostępne |
| Regulacja wysokości przedniego zawieszenia | Niedostępne |
| Regulacja wysokości tylnego zawieszenia | Niedostępne |
| Prześwit | 150 mm (5,91") |
| Długość | 3475 mm (136,8") |
| Wysokość | 1610 mm (63,4") |
| Szerokość bez lusterek | 1475 mm (58,1") |
| Szerokość z lusterkami | 1792 mm (70,6") |
| Współczynnik oporu powietrza / Powierzchnia czołowa | 0,35 / 2,09 m² (22,5 sq ft) |
| Rozstaw osi | 2550 mm (100,4") |
| Promień skrętu | 9 metr (354,3") |
| Masa własna | 1130 kg (2491,2 lbs) |
| Maksymalna masa (dopuszczalna masa całkowita) | 1450 kg (3196,7 lbs) |
| Maksymalne obciążenie dachu | |
| Maksymalne obciążenie wraz z masą kierowcy | 320 kg (705,5 lbs) |
| Maksymalna masa przyczepy z hamulcem | Brak danych |
| Pojemność bagażnika | 166 litr (5,9 cu-ft) |
| Pojemność bagażnika po złożeniu siedzeń drugiego rzędu | 860 litr (30,4 cu-ft) |
| Typ HMI | Ekrany z dźwigniami i wieloma przyciskami |
| Wyświetlacz head-up | Niedostępne |
| Sterowanie głosowe | Niedostępne |
| Sterowanie gestami | Niedostępne |
| Cyfrowy zestaw wskaźników | No |
| Ekran infotainmentu | No |
| Nawigacja w pojeździe | Niedostępne |
| Obsługa Apple CarPlay | Niedostępne |
| Obsługa Android Auto | Niedostępne |
| Dostawca map | |
| Aktualizacje map online | Unknown |
| Ruch drogowy w czasie rzeczywistym | Unknown |
| Planowanie trasy z uwzględnieniem ładowania | Unknown |
| Mapa satelitarna | Unknown |
| sterowany głosem | Unknown |
| prowadzenie głosowe | Unknown |
| Reflektory LED matrycowe | Niedostępne |
| Automatyczne ściemnianie reflektorów | Funkcja standardowa |
| Światła doświetlające zakręty | Niedostępne |
| Reflektory skrętne | Niedostępne |
| Spryskiwacze reflektorów | Niedostępne |
| ABS (układ przeciwblokujący) | Funkcja standardowa |
| Automatyczne hamowanie awaryjne | Niedostępne |
| Automatyczne sterowanie awaryjne | Niedostępne |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym (CTA) | Niedostępne |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA) | Niedostępne |
| Ostrzeżenie o senności | Niedostępne |
| ESC/ESP (kontrola stabilności) | Funkcja standardowa |
| Monitorowanie martwego pola | Niedostępne |
| Ostrzeżenie przy wysiadaniu | Niedostępne |
| Ostrzeżenie przed kolizją czołową | Niedostępne |
| Ostrzeżenie o opuszczeniu pasa | Niedostępne |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | Niedostępne |
| Noktowizja | Niedostępne |
| Asystent centrowania pasa (LCA) / Autosteer | Niedostępne |
| Czujniki ultradźwiękowe | Brak danych |
| Kamery | Brak danych |
| Czujniki radarowe | Brak danych |
| Czujniki LiDAR | Brak danych |
| ADAS processors |
|
| Pojemność akumulatora brutto | 14,5 kWh |
| Pojemność akumulatora netto | 10,5 kWh |
| Materiały katodowe | LMO |
| Napięcie znamionowe | 300 V |
| Masa akumulatora | 236 kg (520,3 lbs) |
| Konfiguracja pakietu akumulatorów | 80s |
| Rodzaj akumulatora | Prismatic |
| Chemia akumulatora | LMO |
| Krzywa ładowania (kliknij, aby powiększyć) |
|
| Maksymalna moc ładowania DC | 38,7 kW |
| Czas ładowania 0-100% | 42 m 24 s |
| Średnia szybkość ładowania 0-100% | 14,9 kW |
| Czas ładowania 10-100% | 40 m 26 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-100% | 14,0 kW |
| Czas ładowania 10-80% | 15 m 8 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-80% | 29,1 kW |
| Czas ładowania 10-90% | 20 m 31 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-90% | 24,5 kW |
| Wstępne ogrzewanie akumulatora podczas nawigacji do stacji ładowania | Niedostępne |
| Ręczne ogrzewanie akumulatora | Niedostępne |
| Kategoria wnętrza | Funkcjonalny |
| Jakość wnętrza | Budżetowy |
| Projekt konsoli | Tradycyjna konsola |
| Projekt wnętrza |
Seduction
Kolory wnętrza:
pl common.color.NotSet
|
| Przechowywanie |
|
| Liczba miejsc | 4 |
| Opcje przednich foteli | 1 |
| Liczba sposobów regulacji (w tym opcje) | N/A |
| Regulacja głębokości siedzenia | Funkcja standardowa |
| Regulacja wysokości siedzenia | Nieznany |
| Regulacja kąta oparcia | Funkcja standardowa |
| Regulacja kąta siedziska | Niedostępne |
| Regulowany na wysokość zagłówek | Funkcja standardowa |
| Regulowany na długość zagłówek | Niedostępne |
| Regulacja podparcia ud | Niedostępne |
| Pamięć | Niedostępne |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Niedostępne |
| Wentylacja siedzeń | Niedostępne |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Regulacja kąta oparcia | Niedostępne |
| Ogrzewanie siedzeń | Niedostępne |
| Wentylacja siedzeń | Niedostępne |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Niedostępne |
| Składane fotele | Funkcja standardowa |
| Kolory lakieru | 12 |
| Opcje felg | 2 |
| Rozmiar felg (front/rear) |
145/65R15 / 175/55R15 165/50R16 / 195/45R16 |
| Dostępne systemy klimatyzacji | 1 |
| Strefy klimatyzacji | Single-zone manual A/C:Driver |
| wstępne przygotowanie klimatyzacji | Funkcja opcjonalna |
| Tryb dla zwierząt | Niedostępne |
| Tryb kempingowy | Niedostępne |
| Poduszki powietrzne |
|
| Pasy bezpieczeństwa |
|
| Dostęp bezkluczykowy | Niedostępne |
| Uruchamianie bezkluczykowe | Niedostępne |
| Użyj telefonu jako klucza | Niedostępne |
| System alarmowy | Niedostępne |
| Kamera samochodowa | Niedostępne |
| Nadzór parkowania | Niedostępne |
| Nazwa aplikacji | None |
| Zmień cel ładowania | No |
| Zobacz lokalizację samochodu | No |
| Zablokuj/odblokuj samochód | No |
| Otwórz/zamknij szyby | No |
| Wstępne przygotowanie | No |
| Zdalne parkowanie | No |
| Harmonogram ładowania | No |
| Zobacz historię jazdy | No |
| Aktywuj klakson/światła | No |