| Model | Lotus Eletre 900 2025 2026 |
|---|---|
| Cena początkowa | Unknown |
| Typ nadwozia | SUV |
| Premiera światowa | piątek, 29 stycznia 2021 |
| Początek dostaw | marzec 2023 |
| Status modelu | W produkcji |
| Zasięg WLTP | |
| Zużycie WLTP | |
| Zużycie WLTP z uwzględnieniem strat ładowania | |
| Zasięg EPA | |
| Zużycie EPA | |
| Zasięg CLTC wersji podstawowej | |
| Zużycie 90kmh/56mph w idealnych warunkach | |
| Zasięg 90kmh/56mph w idealnych warunkach. | |
| Zużycie 70mph/112kmh w idealnych warunkach | |
| Zasięg 70mph/112kmh w idealnych warunkach | |
| Zużycie 120kmh/75mph w idealnych warunkach | |
| Zasięg 120kmh/75mph w idealnych warunkach | |
| Prędkość maksymalna | 260 km/h (162 mph) |
| Moc szczytowa | 675 kW (917,7 hp / 905,2 bhp) |
| Elektryczny moment obrotowy | 985 nm (726,9 ft-lb) |
| 0-100 km/h (0-62 mph) | 2,9 s |
| Rodzaj napędu | AWD |
| Konfiguracja silników | Jeden silnik na przedniej osi i jeden silnik na tylnej osi |
| Technologia silnika | PMSM |
| Typ przednich hamulców | Tarcza z nieruchomym zaciskiem (6 tłoki) / Tarcza z nieruchomym zaciskiem (10 tłoki) |
| Typ tylnych hamulców | Tarcza z pływającym zaciskiem (1 tłoki) / Tarcza z pływającym zaciskiem (1 tłoki) |
| Średnica przedniej tarczy | 412 mm (16,22") / 412 mm (16,22") |
| Średnica tylnej tarczy | 397 mm (15,63") / 397 mm (15,63") |
| Typ przednich tarcz hamulcowych | Z powłoką węglikową / Ceramiczne |
| Typ tylnych tarcz | Z powłoką węglikową / Ceramiczne |
| Hamulce mieszane (rekuperacja pedałem hamulca) | |
| Lift-up-regen (jazda na jeden pedał) | |
| Tryby zatrzymywania Lift-up-regen | Tryb Roll |
| Poziomy Lift-up-regen | High / Medium / Low |
| Tryb żeglowania | |
| Adaptacyjna rekuperacja w trybie żeglowania | |
| Liczba opcji zawieszenia | 1 () |
| Typ przedniego zawieszenia | Zawieszenie wielowahaczowe |
| Typ tylnego zawieszenia | Zawieszenie wielowahaczowe |
| Typ przednich sprężyn | Sprężyna pneumatyczna |
| Typ tylnych sprężyn | Sprężyna pneumatyczna |
| Adaptacyjne tłumienie przednie | Funkcja standardowa |
| Adaptacyjne tłumienie tylne | Funkcja standardowa |
| Regulacja wysokości przedniego zawieszenia | Funkcja standardowa |
| Regulacja wysokości tylnego zawieszenia | Funkcja standardowa |
| Prześwit | 162 - 212 mm (6,38" - 8,35") |
| Długość | 5103 mm (200,9") |
| Wysokość | 1636 mm (64,4") |
| Szerokość bez lusterek | 2019 mm (79,5") |
| Szerokość z lusterkami | 2135 mm (84,1") |
| Współczynnik oporu powietrza / Powierzchnia czołowa | 0,26 / Unknown |
| Rozstaw osi | 3019 mm (118,9") |
| Promień skrętu | 12 metr (472,4") |
| Masa własna | 2725 kg (6007,6 lbs) |
| Maksymalna masa (dopuszczalna masa całkowita) | 3150 kg (6944,6 lbs) |
| Maksymalne obciążenie dachu | 90 kg (198,4 lbs) |
| Maksymalne obciążenie wraz z masą kierowcy | 425 kg (937,0 lbs) |
| Maksymalna masa przyczepy z hamulcem | 2250 kg (4960,4 lbs) |
| Pojemność bagażnika | 611 litr (21,6 cu-ft) |
| Pojemność bagażnika po złożeniu siedzeń drugiego rzędu | 1532 litr (54,1 cu-ft) |
| Typ HMI | Skupienie ekranu z dźwigniami i przyciskami |
| Wyświetlacz head-up | Funkcja standardowa |
| Sterowanie głosowe | Funkcja standardowa |
| Sterowanie gestami | Unknown |
| Cyfrowy zestaw wskaźników | Yes 12,3" |
| Ekran infotainmentu | Yes 15,1" |
| Nawigacja w pojeździe | Funkcja standardowa |
| Obsługa Apple CarPlay | Funkcja standardowa |
| Obsługa Android Auto | Funkcja standardowa |
| Dostawca map | HERE |
| Aktualizacje map online | Yes |
| Ruch drogowy w czasie rzeczywistym | Yes |
| Planowanie trasy z uwzględnieniem ładowania | Yes |
| Mapa satelitarna | Unknown |
| sterowany głosem | Yes |
| prowadzenie głosowe | Yes |
| Reflektory LED matrycowe | Funkcja standardowa |
| Automatyczne ściemnianie reflektorów | Funkcja standardowa |
| Światła doświetlające zakręty | Funkcja standardowa |
| Reflektory skrętne | Niedostępne |
| Spryskiwacze reflektorów | Funkcja standardowa |
| ABS (układ przeciwblokujący) | Funkcja standardowa |
| Automatyczne hamowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Automatyczne sterowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym (CTA) | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA) | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o senności | Funkcja standardowa |
| ESC/ESP (kontrola stabilności) | Funkcja standardowa |
| Monitorowanie martwego pola | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie przy wysiadaniu | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie przed kolizją czołową | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o opuszczeniu pasa | Funkcja standardowa |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | Funkcja standardowa |
| Noktowizja | Niedostępne |
| Asystent centrowania pasa (LCA) / Autosteer | Unknown |
| Czujniki ultradźwiękowe |
|
| Kamery |
|
| Czujniki radarowe | Brak danych |
| Czujniki LiDAR |
|
| Pojemność akumulatora brutto | 111,9 kWh |
| Pojemność akumulatora netto | 109,0 kWh |
| Materiały katodowe | NMC |
| Napięcie znamionowe | 709 V |
| Masa akumulatora | |
| Konfiguracja pakietu akumulatorów | |
| Rodzaj akumulatora | Prismatic |
| Chemia akumulatora | NMC |
| Krzywa ładowania (kliknij, aby powiększyć) |
|
| Maksymalna moc ładowania DC | 367 kW |
| Czas ładowania 0-100% | 51 m 11 s |
| Średnia szybkość ładowania 0-100% | 127,7 kW |
| Czas ładowania 10-100% | 48 m 21 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-100% | 121,7 kW |
| Czas ładowania 10-80% | 20 m 21 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-80% | 224,8 kW |
| Czas ładowania 10-90% | 29 m 51 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-90% | 175,3 kW |
| Wstępne ogrzewanie akumulatora podczas nawigacji do stacji ładowania | Funkcja standardowa |
| Ręczne ogrzewanie akumulatora | Funkcja standardowa |
| Kategoria wnętrza | |
| Jakość wnętrza | pl Interior.Quality.NotSet |
| Projekt konsoli | pl Interior.ConsoleDesign.NotSet |
| Projekt wnętrza | |
| Przechowywanie | Brak danych |
| Liczba miejsc | 5 |
| Opcje przednich foteli | 1 |
| Liczba sposobów regulacji (w tym opcje) | 8 (10) |
| Regulacja głębokości siedzenia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja wysokości siedzenia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta oparcia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta siedziska | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulowany na wysokość zagłówek | Niedostępne |
| Regulowany na długość zagłówek | Niedostępne |
| Regulacja podparcia ud | Funkcja opcjonalna |
| Pamięć | Funkcja standardowa |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Standardowa funkcja elektryczna |
| Wentylacja siedzeń | Nieznany |
| Funkcja masażu | Nieznany |
| Regulacja kąta oparcia | Funkcja standardowa |
| Ogrzewanie siedzeń | Opcjonalna funkcja, fotele zewnętrzne |
| Wentylacja siedzeń | Opcjonalna funkcja, fotele zewnętrzne |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Niedostępne |
| Składane fotele | Funkcja standardowa |
| Kolory lakieru | 6 |
| Opcje felg | 10 |
| Rozmiar felg (front/rear) |
275/40R22 / 315/35R22 285/35R23 / 325/30R23 |
| Dostępne systemy klimatyzacji | 1 |
| Strefy klimatyzacji | 4-zone:LeftFirstRow RightFirstRow LeftSecondRow RightSecondRow |
| wstępne przygotowanie klimatyzacji | Funkcja standardowa |
| Tryb dla zwierząt | Unknown |
| Tryb kempingowy | Unknown |
| Poduszki powietrzne |
|
| Pasy bezpieczeństwa |
|
| Dostęp bezkluczykowy | Funkcja standardowa |
| Uruchamianie bezkluczykowe | Funkcja standardowa |
| Użyj telefonu jako klucza | Funkcja standardowa |
| System alarmowy | Funkcja standardowa |
| Kamera samochodowa | Niedostępne |
| Nadzór parkowania | Niedostępne |
| Nazwa aplikacji | Lotus Cars |
| Zmień cel ładowania | Yes |
| Zobacz lokalizację samochodu | Yes |
| Zablokuj/odblokuj samochód | Yes |
| Otwórz/zamknij szyby | No |
| Wstępne przygotowanie | Yes |
| Zdalne parkowanie | Yes |
| Harmonogram ładowania | Yes |
| Zobacz historię jazdy | Yes |
| Aktywuj klakson/światła | Yes |