| Model |
|
|---|---|
| Cena początkowa | ~zł498,960 (Niemcy) |
| Typ nadwozia | SUV coupé |
| Premiera światowa | czwartek, 25 stycznia 2024 |
| Początek dostaw | sierpień 2024 |
| Status modelu | W produkcji |
| Zasięg WLTP | 590-518 km (367-322 mile) |
| Zużycie WLTP | 16,08-18,32 kWh/100km (3,9-3,4 mi/kWh ) |
| Zużycie WLTP z uwzględnieniem strat ładowania | 20,7-18,8 kWh/100km (3,0-3,3 mi/kWh ) |
| Zasięg EPA | |
| Zużycie EPA | |
| Zasięg CLTC wersji podstawowej | |
| Zużycie 90kmh/56mph w idealnych warunkach | 18 kWh/100km(3,5 mi/kWh ) |
| Zasięg 90kmh/56mph w idealnych warunkach. | 527 km (328 mile) |
| Zużycie 70mph/112kmh w idealnych warunkach | 19 kWh/100km(3,3 mi/kWh ) |
| Zasięg 70mph/112kmh w idealnych warunkach | 499 km (310 mile) |
| Zużycie 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 22 kWh/100km(2,8 mi/kWh ) |
| Zasięg 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 431 km (268 mile) |
| Prędkość maksymalna | 260 km/h (162 mph) |
| Moc szczytowa | 430 kW (584,6 hp / 576,6 bhp) (470 kW (639,0 hp / 630,3 bhp) z trybem Boost) |
| Elektryczny moment obrotowy | 1130 nm (833,9 ft-lb) (1130 nm (833,9 ft-lb) z trybem Boost) |
| 0-100 km/h (0-62 mph) | 3,3 s (3,3 s z trybem Boost) |
| Rodzaj napędu | AWD |
| Konfiguracja silników | Jeden silnik na przedniej osi i jeden silnik na tylnej osi |
| Technologia silnika | PMSM |
| Typ przednich hamulców | Tarcza z nieruchomym zaciskiem (4 tłoki) |
| Typ tylnych hamulców | Tarcza z pływającym zaciskiem (1 tłoki) |
| Średnica przedniej tarczy | 350 mm (13,78") |
| Średnica tylnej tarczy | 350 mm (13,78") |
| Typ przednich tarcz hamulcowych | Żeliwne |
| Typ tylnych tarcz | Żeliwne |
| Hamulce mieszane (rekuperacja pedałem hamulca) | |
| Lift-up-regen (jazda na jeden pedał) | |
| Tryby zatrzymywania Lift-up-regen | Tryb Roll |
| Poziomy Lift-up-regen | Tylko jeden poziom |
| Tryb żeglowania | |
| Adaptacyjna rekuperacja w trybie żeglowania | |
| Liczba opcji zawieszenia | 1 (Adaptive Air Suspension) |
| Typ przedniego zawieszenia | Podwójne wahacze |
| Typ tylnego zawieszenia | Zawieszenie wielowahaczowe |
| Typ przednich sprężyn | Sprężyna pneumatyczna |
| Typ tylnych sprężyn | Sprężyna pneumatyczna |
| Adaptacyjne tłumienie przednie | Funkcja standardowa |
| Adaptacyjne tłumienie tylne | Funkcja standardowa |
| Regulacja wysokości przedniego zawieszenia | Funkcja standardowa |
| Regulacja wysokości tylnego zawieszenia | Funkcja standardowa |
| Prześwit | 185 - 224 mm (7,28" - 8,82") |
| Długość | 4784 mm (188,3") |
| Wysokość | 1621 mm (63,8") |
| Szerokość bez lusterek | 1938 mm (76,3") |
| Szerokość z lusterkami | 2152 mm (84,7") |
| Współczynnik oporu powietrza / Powierzchnia czołowa | 0,25 / 2,69 m² (29,0 sq ft) |
| Rozstaw osi | 2893 mm (113,9") |
| Promień skrętu | 12,1 metr (476,4") |
| Masa własna | 2330 kg (5136,8 lbs) |
| Maksymalna masa (dopuszczalna masa całkowita) | 2950 kg (6503,6 lbs) |
| Maksymalne obciążenie dachu | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maksymalne obciążenie wraz z masą kierowcy | 620 kg (1366,9 lbs) |
| Maksymalna masa przyczepy z hamulcem | 2000 kg (4409,2 lbs) |
| Pojemność bagażnika | 480 litr (17,0 cu-ft) |
| Pojemność bagażnika po złożeniu siedzeń drugiego rzędu | 1288 litr (45,5 cu-ft) |
| Typ HMI | Skupienie ekranu z dźwigniami i przyciskami |
| Wyświetlacz head-up | Funkcja opcjonalna |
| Sterowanie głosowe | Funkcja standardowa |
| Sterowanie gestami | Niedostępne |
| Cyfrowy zestaw wskaźników | Yes 12,6" |
| Ekran infotainmentu | Yes 10,9" |
| Nawigacja w pojeździe | Funkcja standardowa |
| Obsługa Apple CarPlay | Funkcja opcjonalna |
| Obsługa Android Auto | Funkcja opcjonalna |
| Dostawca map | TomTokm |
| Aktualizacje map online | Yes |
| Ruch drogowy w czasie rzeczywistym | Yes |
| Planowanie trasy z uwzględnieniem ładowania | Yes |
| Mapa satelitarna | Yes |
| sterowany głosem | Yes |
| prowadzenie głosowe | Yes |
| Reflektory LED matrycowe | Funkcja opcjonalna |
| Automatyczne ściemnianie reflektorów | Funkcja standardowa |
| Światła doświetlające zakręty | Funkcja standardowa |
| Reflektory skrętne | Niedostępne |
| Spryskiwacze reflektorów | Niedostępne |
| ABS (układ przeciwblokujący) | Funkcja standardowa |
| Automatyczne hamowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Automatyczne sterowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym (CTA) | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA) | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o senności | Funkcja standardowa |
| ESC/ESP (kontrola stabilności) | Funkcja standardowa |
| Monitorowanie martwego pola | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie przy wysiadaniu | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie przed kolizją czołową | Funkcja opcjonalna |
| Ostrzeżenie o opuszczeniu pasa | Funkcja standardowa |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | Funkcja standardowa |
| Noktowizja | Niedostępne |
| Asystent centrowania pasa (LCA) / Autosteer | Funkcja opcjonalna |
| Czujniki ultradźwiękowe |
|
| Kamery |
|
| Czujniki radarowe |
|
| Czujniki LiDAR | Brak danych |
| Pojemność akumulatora brutto | 100 kWh |
| Pojemność akumulatora netto | 94,9 kWh |
| Materiały katodowe | NMC |
| Napięcie znamionowe | 662 V |
| Masa akumulatora | 575 kg (1267,7 lbs) |
| Konfiguracja pakietu akumulatorów | 180s1p |
| Rodzaj akumulatora | Cell to Module |
| Chemia akumulatora | NMC |
| Krzywa ładowania (kliknij, aby powiększyć) |
|
| Maksymalna moc ładowania DC | 270 kW |
| Czas ładowania 0-100% | 1 h 0 m 11 s |
| Średnia szybkość ładowania 0-100% | 94,6 kW |
| Czas ładowania 10-100% | 57 m 36 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-100% | 89,0 kW |
| Czas ładowania 10-80% | 20 m 47 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-80% | 191,7 kW |
| Czas ładowania 10-90% | 30 m 26 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-90% | 149,7 kW |
| Wstępne ogrzewanie akumulatora podczas nawigacji do stacji ładowania | Funkcja standardowa |
| Ręczne ogrzewanie akumulatora | Niedostępne |
| Kategoria wnętrza | Skoncentrowany na kierowcy |
| Jakość wnętrza | Premium |
| Projekt konsoli | Tradycyjna konsola |
| Projekt wnętrza |
Leather Package in Black with Interior Package Turbonite
Kolory wnętrza:
Czarny
Leather Package in Black
Kolory wnętrza:
Czarny
Leather package in Black/Crayon
Kolory wnętrza:
Jasnoszary
Czarny
Leather Package in Black/Night Green
Kolory wnętrza:
Czarny
Zielony
Leather Package in Black/Bordeaux Red
Kolory wnętrza:
Czarny
Czerwony
Leather package in Black/Brambl
Kolory wnętrza:
Czarny
Niebieski
Extended Leather Package in Black
Kolory wnętrza:
Czarny
Extended Leather Package in Black/Crayon
Kolory wnętrza:
Czarny
Beżowy
Extended Leather Package in Black/Chalk Beige
Kolory wnętrza:
Czarny
Beżowy
Extended Leather Package in Black/Bordeaux Red
Kolory wnętrza:
Czarny
Czerwony
Club Leather Interior in Truffle Brow
Kolory wnętrza:
Brązowy
|
| Przechowywanie |
|
| Liczba miejsc | 5 |
| Opcje przednich foteli | 2 (14-way comfort seats, Adaptive sport seats) |
| Liczba sposobów regulacji (w tym opcje) | 10, 14 |
| Regulacja głębokości siedzenia | Standardowa funkcja elektryczna / Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja wysokości siedzenia | Standardowa funkcja elektryczna / Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta oparcia | Standardowa funkcja elektryczna / Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta siedziska | Standardowa funkcja elektryczna / Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulowany na wysokość zagłówek | Niedostępne / Funkcja standardowa |
| Regulowany na długość zagłówek | Niedostępne / Niedostępne |
| Regulacja podparcia ud | Funkcja standardowa / Funkcja standardowa |
| Pamięć | Nieznany / Funkcja standardowa |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Standardowa funkcja elektryczna / Standardowa funkcja elektryczna |
| Wentylacja siedzeń | Funkcja opcjonalna / Funkcja opcjonalna |
| Funkcja masażu | Funkcja opcjonalna / Niedostępne |
| Regulacja kąta oparcia | Niedostępne |
| Ogrzewanie siedzeń | Opcjonalna funkcja, fotele zewnętrzne |
| Wentylacja siedzeń | Niedostępne |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Niedostępne |
| Składane fotele | Funkcja standardowa |
| Kolory lakieru | 13 |
| Opcje felg | 8 |
| Rozmiar felg (front/rear) |
235/55R20 / 285/45R20 245/45R21 / 295/40R21 255/40R22 / 295/35R22 265/35R22 / 305/30R22 |
| Dostępne systemy klimatyzacji | 2 ( 2-zone, 4-zone) |
| Strefy klimatyzacji | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow/ 4-zone:LeftFirstRow RightFirstRow LeftSecondRow RightSecondRow |
| wstępne przygotowanie klimatyzacji | Funkcja standardowa |
| Tryb dla zwierząt | Niedostępne |
| Tryb kempingowy | Niedostępne |
| Poduszki powietrzne |
|
| Pasy bezpieczeństwa |
|
| Dostęp bezkluczykowy | Funkcja opcjonalna |
| Uruchamianie bezkluczykowe | Funkcja standardowa |
| Użyj telefonu jako klucza | Niedostępne |
| System alarmowy | Funkcja standardowa |
| Kamera samochodowa | Funkcja opcjonalna |
| Nadzór parkowania | Niedostępne |
| Nazwa aplikacji | My Porsche |
| Zmień cel ładowania | Yes |
| Zobacz lokalizację samochodu | Yes |
| Zablokuj/odblokuj samochód | Yes |
| Otwórz/zamknij szyby | No |
| Wstępne przygotowanie | Yes |
| Zdalne parkowanie | No |
| Harmonogram ładowania | Yes |
| Zobacz historię jazdy | Yes |
| Aktywuj klakson/światła | Yes |