| Model |
|
|---|---|
| Startpris | kr395,900 |
| Karosseritype | Hatchback |
| Verdenspremiere | søndag 23. juli 2023 |
| Leveringsstart | desember 2023 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 435 km (270 mi) |
| WLTP-forbruk | 14,28 kWh/100km(4,4 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 166 kWh/100km(0,4 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 15 kWh/100km(4,1 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 414 km (257 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 20 kWh/100km(3,1 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 310 km (193 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 21 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 296 km (184 mi) |
| Toppfart | 160 km/t (99 mph) |
| Toppeffekt | 320 kW (435,1 hk / 429,1 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 600 nm (442,8 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 3,8 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | 345 mm (13,58") |
| Bakskivediameter | 340 mm (13,39") |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Low / Medium / High |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Standard) |
| Fjæringstype foran | MacPherson-hjuloppheng |
| Fjæringstype bak | Femleddssystem |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 150 mm (5,91") |
| Lengde | 4287 mm (168,8") |
| Høyde | 1516 mm (59,7") |
| Bredde uten speil | 1836 mm (72,3") |
| Bredde med speil | 2060 mm (81,1") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,287 / Unknown |
| Akselavstand | 2705 mm (106,5") |
| Svingradius | 11,7 meter (460,6") |
| Egenvekt | 1803 kg (3974,9 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2261 kg (4984,6 lbs) |
| Maks taklast | 60 kg (132,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 458 kg (1009,7 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 500 kg (1102,3 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 363 liter (12,8 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1165 liter (41,1 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og knapper |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 7" |
| Infotainmentskjerm | Yes 10,2" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | No |
| Satellittkart | No |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer | |
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | |
| Bruttobatterikapasitet | 64 kWh |
| Netto batterikapasitet | 62,1 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | |
| Batterivekt | |
| Pakkekonfigurasjon | 104s1p |
| Batteritype | Celle til pakke |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 140 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 25 m 53 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 43,4 kW |
| Ladetid 10-100% | 1 h 21 m 24 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 41,2 kW |
| Ladetid 10-80% | 27 m 38 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 94,3 kW |
| Ladetid 10-90% | 38 m 40 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 77,1 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Ikke tilgjengelig |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | Funksjonell |
| Interiørkvalitet | Standard |
| Konsollutforming | Flytende konsoll |
| Interiørdesign |
Alcantara Black Interior
Interiørfarger:
Svart
Light Grey Suede Style
Interiørfarger:
Svart
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 6 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Ikke tilgjengelig |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk fører, ikke tilgjengelig passasjer |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Ikke tilgjengelig |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 7 |
| Felgalternativer | 1 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
235/45R18 / 235/45R18 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 2 Zone:LeftFirstRow RightFirstRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Ikke tilgjengelig |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | MG iSMART |
| Endre lademål | No |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | No |
| Aktiver horn/lys | Yes |