| Model |
|
|---|---|
| Startpris | Unknown |
| Karosseritype | Sedan |
| Verdenspremiere | lørdag 9. januar 2021 |
| Leveringsstart | mars 2022 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 580-505 km (360-314 mi) / 445-385 km (277-239 mi) |
| WLTP-forbruk | 12,16-13,96 kWh/100km (5,1-4,5 mi/kWh )20,22-23,38 kWh/100km (3,1-2,7 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 19,0-22,7 kWh/100km (3,3-2,7 mi/kWh )19,3-22,3 kWh/100km (3,2-2,8 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 18 kWh/100km(3,5 mi/kWh )21 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 392 km (244 mi) / 429 km (267 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 19,0 kWh/100km(3,3 mi/kWh )27,3 kWh/100km(2,3 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 371 km (231 mi) / 330 km (205 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 22 kWh/100km(2,8 mi/kWh )25 kWh/100km(2,5 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 320 km (199 mi) / 360 km (224 mi) |
| Toppfart | 200 km/t (124 mph) |
| Toppeffekt | 360 kW (489,5 hk / 482,8 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 700 nm (516,6 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 3,8 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | 350 mm (13,78") |
| Bakskivediameter | 320 mm (12,60") |
| Front skivetype | Ventilert støpejern |
| Bakskivetype | Ventilert støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Creep-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Normal / Comfort / Sport |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Nio air suspension) |
| Fjæringstype foran | Multilenkeoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Luftfjær |
| Fjærtype bak | Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Valgfri funksjon |
| Adaptiv demping bak | Valgfri funksjon |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 88 - 168 mm (3,46" - 6,61") |
| Lengde | 5101 mm (200,8") |
| Høyde | 1509 mm (59,4") |
| Bredde uten speil | 1987 mm (78,2") |
| Bredde med speil | 2202 mm (86,7") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,208 / Unknown |
| Akselavstand | 3060 mm (120,5") |
| Svingradius | 12,4 meter (488,2") |
| Egenvekt | 2379 kg (5244,8 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2900 kg (6393,4 lbs) |
| Maks taklast | 100 kg (220,5 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 521 kg (1148,6 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 2000 kg (4409,2 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 363 liter (12,8 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | |
| HMI-type | Skjermfokus med begrensede knapper |
| Head-up display | Valgfri funksjon |
| Stemmestyring | Valgfri funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | No |
| Infotainmentskjerm | No |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Ikke tilgjengelig |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | Baidu/HERE |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Standard funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Standard funksjon |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Valgfri funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Valgfri funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Valgfri funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Valgfri funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer |
|
| nb Sensors.Processors |
|
| Bruttobatterikapasitet | 75 kWh / 100 kWh |
| Netto batterikapasitet | 70,5 kWh / 90 kWh |
| Katodematerialer | NMC / NMC |
| Nominell spenning | 386 V / 358 V |
| Batterivekt | 535 kg (1179,5 lbs) / 555 kg (1223,6 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | 118s1p / 96s1p |
| Batteritype | Prismatic / Prismatic |
| Batterikjemi | NMC / NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 140 kW 180 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 8 m 47 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 61,5 kW / 77,0 kW |
| Ladetid 10-100% | 1 h 4 m 43 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 58,8 kW / 73,4 kW |
| Ladetid 10-80% | 29 m 22 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 100,8 kW / 127,1 kW |
| Ladetid 10-90% | 40 m 47 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 82,9 kW / 116,8 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | Minimalistisk |
| Interiørkvalitet | Premium |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign |
Standard
Interiørfarger:
Svart
Brun
Grå
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 8 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteventilasjon | Standard funksjon |
| Massasjefunksjon | Standard funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon, ytre seter |
| Varmeseter | Valgfri funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Standard funksjon |
| Massasjefunksjon | Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Ikke tilgjengelig |
| Lakksfarger | 7 |
| Felgalternativer | 2 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
255/50R20 / 255/50R20 255/45R21 / 255/45R21 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 3-zone:LeftFirstRow RightFirstRow Rear |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Standard funksjon |
| Campingmodus | Standard funksjon |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Standard funksjon |
| Parkeringsovervåking | Standard funksjon |
| Appnavn | Nio |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | Yes |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | Yes |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |