| Model |
|
|---|---|
| Startpris | Unknown |
| Karosseritype | SUV |
| Verdenspremiere | torsdag 14. april 2022 |
| Leveringsstart | januar 2023 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 672-540 km (418-336 mi) |
| WLTP-forbruk | 16,13-20,07 kWh/100km (3,9-3,1 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 18,2-22,9 kWh/100km (3,4-2,7 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 25 kWh/100km(2,5 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 434 km (270 mi) |
| Toppfart | 210 km/t (131 mph) |
| Toppeffekt | 265 kW (360,3 hk / 355,4 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 568 nm (419,2 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 6,7 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive |
| Framskivediameter | 415 mm (16,34") |
| Bakskivediameter | 378 mm (14,88") |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (AIRMATIC) |
| Fjæringstype foran | Multilenkeoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Luftfjær |
| Fjærtype bak | Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Valgfri funksjon |
| Adaptiv demping bak | Valgfri funksjon |
| Justerbar høyde foran | Standard funksjon |
| Justerbar høyde bak | Standard funksjon |
| Bakkeklaring | 181 - 206 mm (7,13" - 8,11") |
| Lengde | 5125 mm (201,8") |
| Høyde | 1718 mm (67,6") |
| Bredde uten speil | 1959 mm (77,1") |
| Bredde med speil | 2157 mm (84,9") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,288 / Unknown |
| Akselavstand | 3210 mm (126,4") |
| Svingradius | 11 meter (433,1") |
| Egenvekt | 2620 kg (5776,1 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 3265 kg (7198,1 lbs) |
| Maks taklast | 100 kg (220,5 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 645 kg (1422,0 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 750 kg (1653,5 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 645 liter (22,8 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 2100 liter (74,2 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med begrensede knapper |
| Head-up display | Valgfri funksjon |
| Stemmestyring | Valgfri funksjon |
| Gestkontroll | Valgfri funksjon |
| Digitalt førerdisplay | Yes (2 valg) 12,3" 12,3" |
| Infotainmentskjerm | Yes (2 valg) 12,8" 17,7" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Valgfri funksjon |
| Støtte for Android Auto | Valgfri funksjon |
| Kartleverandør | HERE Maps |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Yes |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Standard funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Standard funksjon |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Valgfri funksjon |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Valgfri funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Valgfri funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Ikke tilgjengelig |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Valgfri funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Valgfri funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Valgfri funksjon |
| Ultralydsensorer | |
| Kameraer | |
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | |
| Bruttobatterikapasitet | 120 kWh |
| Netto batterikapasitet | 108,4 kWh |
| Katodematerialer | NMC811 |
| Nominell spenning | 396 V |
| Batterivekt | |
| Pakkekonfigurasjon | 108s4p |
| Batteritype | |
| Batterikjemi | NMC811 |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 200 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 23 m 47 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 77,6 kW |
| Ladetid 10-100% | 1 h 19 m 51 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 73,3 kW |
| Ladetid 10-80% | 30 m 27 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 149,5 kW |
| Ladetid 10-90% | 39 m 20 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 132,3 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Unknown |
| Interiørkategori | Sjåførfokusert |
| Interiørkvalitet | Luksus |
| Konsollutforming | Flytende konsoll |
| Interiørdesign |
Standard |
| Oppbevaring | Ikke tilgjengelig |
| Antall seter | 5, 7) |
| tilvalg for forseter | 2 (standard, multicontour) |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 8, 12 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon / Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig / Standard funksjon |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig / Standard funksjon |
| Seteminne | Standard funksjon / Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Valgfri elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Valgfri funksjon / Valgfri funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig / Standard funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon |
| Varmeseter | Valgfri funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard elektrisk funksjon |
| Lakksfarger | 9 |
| Felgalternativer | 4 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
265/45R21 / 265/45R21 265/40R22 / 295/40R22 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 2 (THERMOTRONIC, THERMATIC) |
| Klimasoner | THERMOTRONIC:LeftFirstRow RightFirstRow/THERMATIC:LeftFirstRow RightFirstRow LeftSecondRow RightSecondRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Valgfri funksjon |
| Nøkkelfri start | Valgfri funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Valgfri funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | Mercedes me |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | Yes |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | Yes |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |