| Model |
|
|---|---|
| Startpris | Unknown |
| Karosseritype | SUV |
| Verdenspremiere | torsdag 6. juni 2024 |
| Leveringsstart | august 2024 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | |
| WLTP-forbruk | |
| WLTP-forbruk med ladetap | |
| EPA-rekkevidde | 321-340 mi (516-547 km) |
| EPA-forbruk | 2,327,4-2,4 mi/kWh (27,4-25,9 kWh/100km ) |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 25 kWh/100km(2,5 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 566 km (352 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 27,0 kWh/100km(2,3 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 524 km (326 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 30 kWh/100km(2,1 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 472 km (293 mi) |
| Toppfart | 201 km/t (125 mph) |
| Toppeffekt | 764 kW (1038,8 hk / 1024,5 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 1623 nm (1197,8 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 2,6 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | To motorer front- og bakaksel |
| Motorteknologi | |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive |
| Framskivediameter | 343 mm (13,50") |
| Bakskivediameter | 328 mm (12,91") |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | High / Medium |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 () |
| Fjæringstype foran | Dobbelt bærearmsoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Luftfjær |
| Fjærtype bak | Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Standard funksjon |
| Justerbar høyde bak | Standard funksjon |
| Bakkeklaring | 205 - 365 mm (8,07" - 14,37") |
| Lengde | 5100 mm (200,8") |
| Høyde | 1966 mm (77,4") |
| Bredde uten speil | 2077 mm (81,8") |
| Bredde med speil | 2212 mm (87,1") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,28 / Unknown |
| Akselavstand | 3076 mm (121,1") |
| Svingradius | 13,2 meter (519,7") |
| Egenvekt | 3216 kg (7090,1 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 3870 kg (8531,9 lbs) |
| Maks taklast | 113 kg (249,1 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 654 kg (1441,8 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 3492 kg (7698,5 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 498 liter (17,6 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 2965 liter (104,7 ft³) (1132 liter / 40,0 ft³ med tredje rad nedfelt) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og begrensede knapper |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 12,3" |
| Infotainmentskjerm | Yes 15,3" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Ikke tilgjengelig |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Standard funksjon |
| Autodempende frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Ikke tilgjengelig |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| Bruttobatterikapasitet | 149 kWh |
| Netto batterikapasitet | 141,5 kWh |
| Katodematerialer | NMC811 |
| Nominell spenning | 392 V |
| Batterivekt | |
| Pakkekonfigurasjon | 108s72p |
| Batteritype | |
| Batterikjemi | NMC811 |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 220 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 2 h 9 m 55 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 65,3 kW |
| Ladetid 10-100% | 2 h 5 m 20 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 61,0 kW |
| Ladetid 10-80% | 46 m 52 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 126,8 kW |
| Ladetid 10-90% | 1 h 4 m 30 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 105,3 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Funksjonell |
| Interiørkvalitet | Premium |
| Konsollutforming | Flytende konsoll |
| Interiørdesign |
Black Mountain + Dark Ash Wood
Interiørfarger:
Beige
Ocean Coast + Dark Ash Wood
Interiørfarger:
Beige
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 7 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 8 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Standard funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon |
| Varmeseter | Standard funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ukjent |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 6 |
| Felgalternativer | 5 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
275/55R22 / 275/55R22 275/65R20 / 275/65R20 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | :LeftFirstRow RightFirstRow LeftSecondRow RightSecondRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Standard funksjon |
| Campingmodus | Standard funksjon |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Standard funksjon |
| Parkeringsovervåking | Standard funksjon |
| Appnavn | Rivian |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | Yes |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |