| Model | Volvo C40 Recharge Single Motor |
|---|---|
| Startpris | Unknown |
| Karosseritype | Crossover |
| Verdenspremiere | onsdag 18. mai 2022 |
| Leveringsstart | august 2022 |
| Modellstatus | Utdatert |
| WLTP-rekkevidde | 478-466 km (297-290 mi) |
| WLTP-forbruk | 13,81-14,16 kWh/100km (4,5-4,4 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 16,8-17,3 kWh/100km (3,7-3,6 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 28 kWh/100km(2,2 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 236 km (147 mi) |
| Toppfart | 180 km/t (112 mph) |
| Toppeffekt | 175 kW (237,9 hk / 234,7 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 420 nm (310,0 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 7,3 s |
| Drivtype | RWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor bakaksel |
| Motorteknologi | |
| Forbremsetype | Flytende kaliper-skive |
| Bakbremsetype | Fast kaliper-skive |
| Framskivediameter | |
| Bakskivediameter | |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Off / On / Auto |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 () |
| Fjæringstype foran | |
| Fjæringstype bak | |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 175 mm (6,89") |
| Lengde | 4440 mm (174,8") |
| Høyde | 1596 mm (62,8") |
| Bredde uten speil | 1873 mm (73,7") |
| Bredde med speil | 2034 mm (80,1") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,329 / 2,56 m² (27,6 ft²) |
| Akselavstand | 2702 mm (106,4") |
| Svingradius | 11,4 meter (448,8") |
| Egenvekt | 1990 kg (4387,2 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2460 kg (5423,4 lbs) |
| Maks taklast | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 470 kg (1036,2 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 1500 kg (3306,9 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 419 liter (14,8 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1205 liter (42,6 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og begrensede knapper |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Unknown |
| Gestkontroll | Unknown |
| Digitalt førerdisplay | Yes 12" |
| Infotainmentskjerm | Yes 9" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | Google Maps |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Valgfri funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Unknown |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Unknown |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Ikke tilgjengelig |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | |
| Bruttobatterikapasitet | 69 kWh |
| Netto batterikapasitet | 66 kWh |
| Katodematerialer | |
| Nominell spenning | 355 V |
| Batterivekt | |
| Pakkekonfigurasjon | 96s3p |
| Batteritype | |
| Batterikjemi | |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 150 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 26 m 40 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 45,7 kW |
| Ladetid 10-100% | 1 h 21 m 55 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 43,5 kW |
| Ladetid 10-80% | 32 m 31 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 85,2 kW |
| Ladetid 10-90% | 51 m 30 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 61,5 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Funksjonell |
| Interiørkvalitet | Premium |
| Konsollutforming | Flytende konsoll |
| Interiørdesign |
Charcoal Nordico
Interiørfarger:
nb common.color.NotSet
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 2 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk fører, standard manuell passasjer |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk fører, standard manuell passasjer |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk fører, ikke tilgjengelig passasjer |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Ukjent |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Standard funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 9 |
| Felgalternativer | 2 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
235/50R19 / 235/50R19 235/45R20 / 235/45R20 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 2-zone automatic climate control:Driver Passenger |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Ikke tilgjengelig |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | Volvo Cars |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |