| Model |
|
|---|---|
| Startpris | ~kr2,152,792 (Canada) |
| Karosseritype | Sedan |
| Verdenspremiere | mandag 11. mars 2024 |
| Leveringsstart | oktober 2024 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 635-574 km (395-357 mi) |
| WLTP-forbruk | 15,28-16,90 kWh/100km (4,1-3,7 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 17,8-19,9 kWh/100km (3,5-3,1 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 16 kWh/100km(3,9 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 606 km (377 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 21 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 462 km (287 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 22 kWh/100km(2,8 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 441 km (274 mi) |
| Toppfart | 260 km/t (162 mph) |
| Toppeffekt | 620 kW (843,0 hk / 831,4 bhp) (700 kW (951,7 hk / 938,7 bhp) med boost) |
| Elektrisk dreiemoment | nm ( ft-lb) (1107 nm (817,0 ft-lb) med boost) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | s (2,4 s med boost) |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (10 stempler) |
| Bakbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Framskivediameter | 420 mm (16,54") |
| Bakskivediameter | 410 mm (16,14") |
| Front skivetype | Keramisk |
| Bakskivetype | Keramisk |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Roll-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Kun ett nivå |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 2 (Adaptive Air Suspension / Porsche Active Ride) |
| Fjæringstype foran | Dobbelt bærearmsoppheng / Dobbelt bærearmsoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng / Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Luftfjær / Luftfjær |
| Fjærtype bak | Luftfjær / Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Standard funksjon |
| Justerbar høyde bak | Standard funksjon |
| Bakkeklaring | 103 - 128 mm (4,06" - 5,04") / 103 - 128 mm (4,06" - 5,04") |
| Lengde | 4963 mm (195,4") |
| Høyde | 1381 mm (54,4") |
| Bredde uten speil | 1966 mm (77,4") |
| Bredde med speil | 2144 mm (84,4") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,24 / 2,35 m² (25,3 ft²) |
| Akselavstand | 2900 mm (114,2") |
| Svingradius | 11,2 meter (440,9") |
| Egenvekt | 2230 kg (4916,3 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2880 kg (6349,3 lbs) |
| Maks taklast | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 650 kg (1433,0 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | Ikke tilgjengelig |
| Bagasjekapasitet | 366 liter (12,9 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og knapper |
| Head-up display | Valgfri funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 16,8" |
| Infotainmentskjerm | Yes (2 valg) 10,9" 8,4" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | HERE Technologies |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Yes |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Standard funksjon |
| Autodempende frontlykter | Unknown |
| Kurvelys | Unknown |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Valgfri funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Valgfri funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Valgfri funksjon |
| Utstigningsvarsel | Valgfri funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Valgfri funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Valgfri funksjon |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Valgfri funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| Bruttobatterikapasitet | 105 kWh |
| Netto batterikapasitet | 97 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 729 V |
| Batterivekt | 628 kg (1384,5 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | 198s2p |
| Batteritype | Celle til modul |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 320 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 47 m 4 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 123,6 kW |
| Ladetid 10-100% | 44 m 49 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 116,9 kW |
| Ladetid 10-80% | 15 m 41 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 259,5 kW |
| Ladetid 10-90% | 22 m 53 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 203,4 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Sjåførfokusert |
| Interiørkvalitet | Luksus |
| Konsollutforming | Tradisjonell konsoll |
| Interiørdesign |
Race-Text interior with details in leather
Interiørfarger:
Svart
Race Tex with Pepita fabric
Interiørfarger:
Svart
Race Tex with Pepita fabric
Interiørfarger:
Svart
Grå
Race Tex with Pepita fabric
Interiørfarger:
Svart
Leather in black
Interiørfarger:
Svart
Leather in slate gray
Interiørfarger:
Svart
Grå
Leather in bramble
Interiørfarger:
Svart
Grå
Leather in black/chalk beige
Interiørfarger:
Svart
Beige
Leather in black/crayon
Interiørfarger:
Svart
Beige
Leather in black/chalk beige
Interiørfarger:
Svart
Beige
Leather in Black / Bordeaux Red
Interiørfarger:
Svart
Rød
Leather in Bramble/Crayon
Interiørfarger:
Grå
Beige
Club interior in black
Interiørfarger:
Svart
Club interior in truffle brown
Interiørfarger:
Brun
Club interior in Basalt Black/Atacama Beige
Interiørfarger:
Svart
Beige
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5, 4) |
| tilvalg for forseter | 2 (Comfortseats with memory, Sportsseats Plus) |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 10, 14 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Standard funksjon / Standard funksjon |
| Justerbar lårstøtte | Standard funksjon / Standard funksjon |
| Seteminne | Standard funksjon / Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Valgfri funksjon / Standard funksjon |
| Massasjefunksjon | Valgfri funksjon / Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Valgfri funksjon / Valgfri funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon / Standard funksjon |
| Lakksfarger | 17 |
| Felgalternativer | 4 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
265/35R21 / 305/30R21 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | :LeftFirstRow RightFirstRow SecondRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Valgfri funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Ikke tilgjengelig |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Valgfri funksjon |
| Parkeringsovervåking | Valgfri funksjon |
| Appnavn | My Porsche |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | Yes |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |