| Model |
|
|---|---|
| Startpris | Unknown |
| Karosseritype | Kabriolet |
| Verdenspremiere | torsdag 13. juli 2023 |
| Leveringsstart | desember 2023 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | |
| WLTP-forbruk | |
| WLTP-forbruk med ladetap | |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | 520 km (323 mi) |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 15 kWh/100km(4,1 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 496 km (308 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 21 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 354 km (220 mi) |
| Toppfart | 200 km/t (124 mph) |
| Toppeffekt | 400 kW (543,8 hk / 536,4 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 725 nm (535,0 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 3,2 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | |
| Bakskivediameter | |
| Front skivetype | Ventilert støpejern |
| Bakskivetype | Ventilert støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | D1 / D2 / D3 / S |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Double Wishbone Front / Multilink Rear) |
| Fjæringstype foran | Dobbelt bærearmsoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 120 mm (4,72") |
| Lengde | 4535 mm (178,5") |
| Høyde | 1325 mm (52,2") |
| Bredde uten speil | 1913 mm (75,3") |
| Bredde med speil | 2110 mm (83,1") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,269 / Unknown |
| Akselavstand | 2690 mm (105,9") |
| Svingradius | 10,9 meter (429,1") |
| Egenvekt | 1985 kg (4376,2 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2250 kg (4960,4 lbs) |
| Maks taklast | 0 kg (0,0 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 265 kg (584,2 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | Ikke tilgjengelig |
| Bagasjekapasitet | 240 liter (8,5 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og knapper |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | No |
| Infotainmentskjerm | No |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | Embedded + CarPlay/Android Auto |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Ikke tilgjengelig |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | — |
| ADAS processors | — |
| Bruttobatterikapasitet | 77 kWh |
| Netto batterikapasitet | 74,4 kWh |
| Katodematerialer | NMC811 |
| Nominell spenning | — |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | — |
| Batteritype | Prismatic |
| Batterikjemi | NMC811 |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 135 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 40 m 13 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 44,5 kW |
| Ladetid 10-100% | 1 h 35 m 19 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 42,1 kW |
| Ladetid 10-80% | 33 m 55 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 92,1 kW |
| Ladetid 10-90% | 44 m 27 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 80,3 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Ikke tilgjengelig |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | Sjåførfokusert |
| Interiørkvalitet | Høy kvalitet |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign |
Standard
Interiørfarger:
Svart
Rød
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 2 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 8 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Standard fører, ikke tilgjengelig passasjer |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Unknown |
| Varmeseter | Unknown |
| Seteventilasjon | Unknown |
| Massasjefunksjon | Unknown |
| Elektrisk korsryggstøtte | Unknown |
| Fellbare seter | Unknown |
| Lakksfarger | 7 |
| Felgalternativer | 1 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
245/45R19 / 275/40R19 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | :Driver Passenger |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | MG iSMART |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |