| Model |
|
|---|---|
| Startpris | kr329,000 |
| Karosseritype | Crossover |
| Verdenspremiere | tirsdag 7. mars 2023 |
| Leveringsstart | juli 2023 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 377 km (234 mi) |
| WLTP-forbruk | 12,84 kWh/100km(4,8 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 14,6 kWh/100km(4,3 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 17 kWh/100km(3,7 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 285 km (177 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 24,1 kWh/100km(2,6 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 201 km (125 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 23 kWh/100km(2,7 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 210 km (130 mi) |
| Toppfart | 162 km/t (101 mph) |
| Toppeffekt | 99 kW (134,6 hk / 132,8 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 255 nm (188,2 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 8,8 s |
| Drivtype | FWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor frontaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Flytende kaliper-skive (2 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | 345 mm (13,58") |
| Bakskivediameter | 345 mm (13,58") |
| Front skivetype | Ventilert støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | 0 / 1 / 2 / 3 |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Standard) |
| Fjæringstype foran | MacPherson-hjuloppheng |
| Fjæringstype bak | Torsjonsbjelke |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 178 mm (7,01") |
| Lengde | 4355 mm (171,5") |
| Høyde | 1575 mm (62,0") |
| Bredde uten speil | 1825 mm (71,9") |
| Bredde med speil | 2040 mm (80,3") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,27 / Unknown |
| Akselavstand | 2660 mm (104,7") |
| Svingradius | 10,6 meter (417,3") |
| Egenvekt | 1640 kg (3615,6 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2110 kg (4651,7 lbs) |
| Maks taklast | 100 kg (220,5 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 470 kg (1036,2 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 750 kg (1653,5 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 466 liter (16,5 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1578 liter (55,7 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og knapper |
| Head-up display | Valgfri funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 12,3" |
| Infotainmentskjerm | Yes 12,3" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | HERE |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | — |
| nb Sensors.Processors | — |
| Bruttobatterikapasitet | 51 kWh |
| Netto batterikapasitet | 48,4 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | — |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | — |
| Batteritype | Prismatic |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 100 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 54 m 35 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 53,2 kW |
| Ladetid 10-100% | 50 m 15 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 52,0 kW |
| Ladetid 10-80% | 27 m 54 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 72,8 kW |
| Ladetid 10-90% | 34 m 38 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 67,1 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | Funksjonell |
| Interiørkvalitet | Standard |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign |
Black Monotone
Interiørfarger:
Svart
Grey Twotone
Interiørfarger:
Grå
Fossil Grey Eco Pack
Interiørfarger:
Grå
Sage Green
Interiørfarger:
Grønn
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | N/A |
| Justering av setedybde | Standard funksjon, valgfri elektrisk |
| Justering av setehøyde | Ukjent |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon, valgfri elektrisk |
| Justering av sitteputevinkel | Ikke tilgjengelig |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Standard fører, ikke tilgjengelig passasjer |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Valgfri funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon |
| Varmeseter | Standard funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Ikke tilgjengelig |
| Lakksfarger | 21 |
| Felgalternativer | 2 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
215/60R17 / 215/60R17 235/45R19 / 235/45R19 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | Hyundai Bluelink |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |