| Model | YangWang U7 EV 5-seat Luxury MY2025 MY2026 |
|---|---|
| Startpris | ~kr1,023,556 (Kina) |
| Karosseritype | Sedan |
| Verdenspremiere | torsdag 25. april 2024 |
| Leveringsstart | juni 2025 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | |
| WLTP-forbruk | |
| WLTP-forbruk med ladetap | |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | 800 km (497 mi) |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | |
| Toppfart | 270 km/t (168 mph) |
| Toppeffekt | 960 kW (1305,2 hk / 1287,4 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 1680 nm (1239,8 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 3,5 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | To motorer front- og bakaksel |
| Motorteknologi | |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (6 stempler) |
| Bakbremsetype | Fast kaliper-skive (6 stempler) |
| Framskivediameter | 390 mm (15,35") |
| Bakskivediameter | 390 mm (15,35") |
| Front skivetype | Keramisk |
| Bakskivetype | Keramisk |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | High / Low |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 () |
| Fjæringstype foran | Dobbelt bærearmsoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Standard funksjon |
| Justerbar høyde bak | Standard funksjon |
| Bakkeklaring | 120 mm (4,72") |
| Lengde | 5265 mm (207,3") |
| Høyde | 1517 mm (59,7") |
| Bredde uten speil | 1998 mm (78,7") |
| Bredde med speil | 2180 mm (85,8") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,4 / Unknown |
| Akselavstand | 3160 mm (124,4") |
| Svingradius | 9,7 meter (381,9") |
| Egenvekt | 3095 kg (6823,3 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2625 kg (5787,1 lbs) |
| Maks taklast | |
| Maks last inkludert førervekt | −470 kg (−1036,2 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | Ikke tilgjengelig |
| Bagasjekapasitet | 200 liter (7,1 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | |
| HMI-type | |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Unknown |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 10" |
| Infotainmentskjerm | Yes 11" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | |
| Online kartoppdateringer | Unknown |
| Trafikk i sanntid | Unknown |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Unknown |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Unknown |
| stemmeveiledning | Unknown |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Unknown |
| Automatisk nødstyring | Unknown |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Unknown |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Unknown |
| Trøtthetsvarsling | Unknown |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Unknown |
| Blindsoneovervåking | Unknown |
| Utstigningsvarsel | Unknown |
| Kollisjonsvarsling | Unknown |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer | — |
| Kameraer | — |
| Radarsensorer | — |
| LiDAR-sensorer | — |
| nb Sensors.Processors | — |
| Bruttobatterikapasitet | 135,5 kWh |
| Netto batterikapasitet | 129 kWh |
| Katodematerialer | LFP |
| Nominell spenning | 800 V |
| Batterivekt | 903 kg (1990,8 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | — |
| Batteritype | Prismatic |
| Batterikjemi | LFP |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 500 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 44 m 8 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 175,3 kW |
| Ladetid 10-100% | 40 m 27 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 172,2 kW |
| Ladetid 10-80% | 15 m 0 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 360,9 kW |
| Ladetid 10-90% | 19 m 56 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 310,4 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Unknown |
| Manuell batterioppvarming | Unknown |
| Interiørkategori | — |
| Interiørkvalitet | nb Interior.Quality.NotSet |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign | |
| Oppbevaring | Ikke tilgjengelig |
| Antall seter | 2 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 6 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Ikke tilgjengelig |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Ukjent |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Unknown |
| Varmeseter | Unknown |
| Seteventilasjon | Unknown |
| Massasjefunksjon | Unknown |
| Elektrisk korsryggstøtte | Unknown |
| Fellbare seter | Unknown |
| Lakksfarger | 5 |
| Felgalternativer | 1 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
275/35R21 / 325/30R21 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | :Car |
| forvarming | Unknown |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager | Ikke tilgjengelig |
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Unknown |
| Alarmsystem | Unknown |
| Dashbordkamera | Unknown |
| Parkeringsovervåking | Unknown |
| Appnavn | |
| Endre lademål | Unknown |
| Se bilens plassering | Unknown |
| Lås/lås opp bil | Unknown |
| Åpne/lukke vinduer | Unknown |
| Start/stopp forvarming | Unknown |
| Fjernparkering | Unknown |
| Planlegg lading | Unknown |
| Se kjørehistorikk | Unknown |
| Aktiver horn/lys | Unknown |