| Model |
|
|---|---|
| Startpris | ~kr783,300 (Tyskland) |
| Karosseritype | Sedan |
| Verdenspremiere | tirsdag 5. mars 2019 |
| Leveringsstart | juli 2020 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 592-551 km (368-342 mi) |
| WLTP-forbruk | 13,34-14,34 kWh/100km (4,7-4,3 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 16,7-17,3 kWh/100km (3,7-3,6 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 28 kWh/100km(2,2 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 282 km (175 mi) |
| Toppfart | 205 km/t (127 mph) |
| Toppeffekt | 350 kW (475,9 hk / 469,4 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 740 nm (546,1 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 4,2 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | 375 mm (14,76") |
| Bakskivediameter | 330 mm (12,99") |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Kun ett nivå |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Öhlins Dual Flow Valve) |
| Fjæringstype foran | MacPherson-hjuloppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 151 mm (5,94") |
| Lengde | 4606 mm (181,3") |
| Høyde | 1652 mm (65,0") |
| Bredde uten speil | 1859 mm (73,2") |
| Bredde med speil | 1985 mm (78,1") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,278 / Unknown |
| Akselavstand | 2735 mm (107,7") |
| Svingradius | 11,4 meter (448,8") |
| Egenvekt | 2025 kg (4464,4 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2520 kg (5555,6 lbs) |
| Maks taklast | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 495 kg (1091,3 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 1500 kg (3306,9 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 405 liter (14,3 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1095 liter (38,7 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med begrensede knapper |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | No |
| Infotainmentskjerm | No |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | Google Maps |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Yes |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Valgfri funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Unknown |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Standard funksjon |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | — |
| nb Sensors.Processors |
|
| Bruttobatterikapasitet | 82 kWh |
| Netto batterikapasitet | 79 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 400 V |
| Batterivekt | 370 kg (815,7 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | 108s3p |
| Batteritype | Pouch |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 205 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 6 m 8 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 71,7 kW |
| Ladetid 10-100% | 1 h 3 m 8 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 67,6 kW |
| Ladetid 10-80% | 28 m 35 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 116,0 kW |
| Ladetid 10-90% | 41 m 16 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 91,9 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | Minimalistisk |
| Interiørkvalitet | Høy kvalitet |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign |
Standard Interior
Interiørfarger:
nb common.color.NotSet
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 6 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Ikke tilgjengelig |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Standard fører, ikke tilgjengelig passasjer |
| Elektrisk korsryggstøtte | Valgfri funksjon |
| Seteventilasjon | Valgfri funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Ikke tilgjengelig |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 6 |
| Felgalternativer | 3 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
245/45R19 / 245/45R19 245/40R20 / 245/40R20 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | Dual-Zone Climate Control:FrontLeft FrontRight |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | Polestar |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |