| Model | YangWang U7 EV Super 4WD MY2026 |
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€115,111 (Kiina) |
| Kori | Sedan |
| Maailmanensi-ilta | torstai 5. maaliskuuta 2026 |
| Toimitusten aloitus | huhtikuu 2026 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | |
| WLTP-kulutus | |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | 1006 km (625 maili) |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| Huippunopeus | 270 km/h (168 mp/h) |
| Huipputeho | 1000 kW (1359,6 hv / 1341,0 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 1680 nm (1239,8 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 2,9 s |
| Vetotapa | AWD |
| Moottoriasettelu | Kaksi moottoria etu- ja takakselilla |
| Moottoritekniikka | |
| Etujarrun tyyppi | Kiinteä satulalevyjarru (6 männää) |
| Takajarrun tyyppi | Kiinteä satulalevyjarru (6 männää) |
| Etulevyn halkaisija | 390 mm (15,35") |
| Takalevyn halkaisija | 390 mm (15,35") |
| Etujarrulevyn tyyppi | Keraaminen |
| Takalevyn tyyppi | Keraaminen |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Hold-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | High / Low |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 () |
| Etujousitus | Kaksoistukivarsi |
| Takajousitus | Monilinkki |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Vakio-ominaisuus |
| Mukautuva takainen vaimennus | Vakio-ominaisuus |
| Etukorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus |
| Takakorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus |
| Maavara | 120 mm (4,72") |
| Pituus | 5265 mm (207,3") |
| Korkeus | 1517 mm (59,7") |
| Leveys ilman peilejä | 1998 mm (78,7") |
| Leveys peileineen | 2180 mm (85,8") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,4 / Unknown |
| Akseliväli | 3160 mm (124,4") |
| Kääntösäde | 9,7 metri (381,9") |
| Omamassa | 3195 kg (7043,8 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2625 kg (5787,1 lbs) |
| Katon kuormaraja | |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | −570 kg (−1256,6 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | Ei saatavilla |
| Tavaratilan tilavuus | 200 litra (7,1 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | |
| HMI-tyyppi | |
| Head-up-näyttö | Ei saatavilla |
| Ääniohjaus | Unknown |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | Yes 10" |
| Infotainment-näyttö | Yes 11" |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Karttapalvelu | |
| Verkkokarttapäivitykset | Unknown |
| Reaaliaikainen liikenne | Unknown |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Unknown |
| Satelliittikartta | Unknown |
| ääniohjattu | Unknown |
| ääniopastus | Unknown |
| LED-matriisi-ajovalot | Ei saatavilla |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Ei saatavilla |
| Kulmavalot | Ei saatavilla |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Unknown |
| Automaattinen hätäohjaus | Unknown |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Unknown |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Unknown |
| Väsymysvaroitin | Unknown |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Unknown |
| Kuolleen kulman valvonta | Unknown |
| Poistumisvaroitus | Unknown |
| Törmäysvaroitin | Unknown |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Vakio-ominaisuus |
| Ultraäänisensorit | — |
| Kamerat | — |
| Tutkasensorit | — |
| LiDAR-sensorit | — |
| fi Sensors.Processors | — |
| Akun bruttokapasiteetti | 150,01 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 143 kWh |
| Katodimateriaalit | LFP |
| Nimellisjännite | 800 V |
| Akun paino | 926 kg (2041,5 lbs) |
| Akkupaketin kokoonpano | — |
| Akkutyyppi | Prismatic |
| Akun kemia | LFP |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 700 kW |
| Latausaika 0–100 % | 39 m 7 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 219,3 kW |
| Latausaika 10–100 % | 36 m 16 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 212,9 kW |
| Latausaika 10–80 % | 11 m 52 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 505,5 kW |
| Latausaika 10–90 % | 16 m 8 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 425,1 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Unknown |
| Manuaalinen akun lämmitys | Unknown |
| Sisätilaluokka | — |
| Sisätilan laatu | fi Interior.Quality.NotSet |
| Keskikonsolin muotoilu | — |
| Sisätilan muotoilu | |
| Säilytystila | Ei saatavilla |
| Istuimien määrä | 2 |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | 6 |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Ei saatavilla |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Ei saatavilla |
| Muisti | Tuntematon |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Selkänojan kulman säätö | Unknown |
| Istuinlämmitys | Unknown |
| Istuimien tuuletus | Unknown |
| Hierontatoiminto | Unknown |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Unknown |
| Taitettavat istuimet | Unknown |
| Maalivärit | 5 |
| Vannevalinnat | 1 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
275/35R21 / 325/30R21 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | :Car |
| esilämmitys | Unknown |
| Lemmikkitila | Ei saatavilla |
| Leirintätila | Ei saatavilla |
| Turvatyynyt | Ei saatavilla |
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Vakio-ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Unknown |
| Hälytysjärjestelmä | Unknown |
| Kojelautakamera | Unknown |
| Pysäköintivalvonta | Unknown |
| Sovelluksen nimi | |
| Vaihda lataustavoitetta | Unknown |
| Näytä auton sijainti | Unknown |
| Lukitse/avaa auto | Unknown |
| Avaa/sulje ikkunat | Unknown |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Unknown |
| Etäpysäköinti | Unknown |
| Ajoita lataus | Unknown |
| Näytä ajohistoria | Unknown |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Unknown |