| Model | Mini Aceman SE 2025 2026 |
|---|---|
| Cena początkowa | ~zł184,404 (Wielka Brytania) |
| Typ nadwozia | SUV |
| Premiera światowa | środa, 24 kwietnia 2024 |
| Początek dostaw | październik 2024 |
| Status modelu | W produkcji |
| Zasięg WLTP | 406-382 km (252-237 mile) |
| Zużycie WLTP | 12,12-12,88 kWh/100km (5,1-4,8 mi/kWh ) |
| Zużycie WLTP z uwzględnieniem strat ładowania | 149-158 kWh/100km (0,4-0,4 mi/kWh ) |
| Zasięg EPA | |
| Zużycie EPA | |
| Zasięg CLTC wersji podstawowej | |
| Zużycie 90kmh/56mph w idealnych warunkach | |
| Zasięg 90kmh/56mph w idealnych warunkach. | |
| Zużycie 70mph/112kmh w idealnych warunkach | |
| Zasięg 70mph/112kmh w idealnych warunkach | |
| Zużycie 120kmh/75mph w idealnych warunkach | |
| Zasięg 120kmh/75mph w idealnych warunkach | |
| Prędkość maksymalna | 170 km/h (106 mph) |
| Moc szczytowa | 160 kW (217,5 hp / 214,6 bhp) |
| Elektryczny moment obrotowy | 330 nm (243,5 ft-lb) |
| 0-100 km/h (0-62 mph) | 7,1 s |
| Rodzaj napędu | FWD |
| Konfiguracja silników | Jednosilnikowa przednia oś |
| Technologia silnika | PMSM |
| Typ przednich hamulców | Tarcza z nieruchomym zaciskiem |
| Typ tylnych hamulców | Tarcza z pływającym zaciskiem |
| Średnica przedniej tarczy | |
| Średnica tylnej tarczy | |
| Typ przednich tarcz hamulcowych | Wentylowane żeliwo |
| Typ tylnych tarcz | Żeliwne |
| Hamulce mieszane (rekuperacja pedałem hamulca) | |
| Lift-up-regen (jazda na jeden pedał) | |
| Tryby zatrzymywania Lift-up-regen | Tryb Hold |
| Poziomy Lift-up-regen | D / B |
| Tryb żeglowania | |
| Adaptacyjna rekuperacja w trybie żeglowania | |
| Liczba opcji zawieszenia | 1 (Standard Suspension) |
| Typ przedniego zawieszenia | Kolumna MacPhersona |
| Typ tylnego zawieszenia | Zawieszenie wielowahaczowe |
| Typ przednich sprężyn | Sprężyna śrubowa |
| Typ tylnych sprężyn | Sprężyna śrubowa |
| Adaptacyjne tłumienie przednie | Niedostępne |
| Adaptacyjne tłumienie tylne | Niedostępne |
| Regulacja wysokości przedniego zawieszenia | Niedostępne |
| Regulacja wysokości tylnego zawieszenia | Niedostępne |
| Prześwit | mm (") |
| Długość | 4079 mm (160,6") |
| Wysokość | 1514 mm (59,6") |
| Szerokość bez lusterek | 1754 mm (69,1") |
| Szerokość z lusterkami | 2049 mm (80,7") |
| Współczynnik oporu powietrza / Powierzchnia czołowa | 0,28 / Unknown |
| Rozstaw osi | 2606 mm (102,6") |
| Promień skrętu | 11 metr (433,1") |
| Masa własna | 1785 kg (3935,2 lbs) |
| Maksymalna masa (dopuszczalna masa całkowita) | 2055 kg (4530,5 lbs) |
| Maksymalne obciążenie dachu | |
| Maksymalne obciążenie wraz z masą kierowcy | 270 kg (595,2 lbs) |
| Maksymalna masa przyczepy z hamulcem | Brak danych |
| Pojemność bagażnika | 300 litr (10,6 cu-ft) |
| Pojemność bagażnika po złożeniu siedzeń drugiego rzędu | 1005 litr (35,5 cu-ft) |
| Typ HMI | Interfejs oparty na ekranie z ograniczoną liczbą przycisków |
| Wyświetlacz head-up | Funkcja opcjonalna |
| Sterowanie głosowe | Funkcja standardowa |
| Sterowanie gestami | Niedostępne |
| Cyfrowy zestaw wskaźników | No |
| Ekran infotainmentu | Yes 9,4" |
| Nawigacja w pojeździe | Funkcja standardowa |
| Obsługa Apple CarPlay | Funkcja standardowa |
| Obsługa Android Auto | Funkcja standardowa |
| Dostawca map | HERE |
| Aktualizacje map online | Yes |
| Ruch drogowy w czasie rzeczywistym | Yes |
| Planowanie trasy z uwzględnieniem ładowania | Yes |
| Mapa satelitarna | Yes |
| sterowany głosem | Yes |
| prowadzenie głosowe | Yes |
| Reflektory LED matrycowe | Niedostępne |
| Automatyczne ściemnianie reflektorów | Funkcja standardowa |
| Światła doświetlające zakręty | Funkcja opcjonalna |
| Reflektory skrętne | Niedostępne |
| Spryskiwacze reflektorów | Niedostępne |
| ABS (układ przeciwblokujący) | Funkcja standardowa |
| Automatyczne hamowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Automatyczne sterowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym (CTA) | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA) | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o senności | Funkcja standardowa |
| ESC/ESP (kontrola stabilności) | Funkcja standardowa |
| Monitorowanie martwego pola | Funkcja opcjonalna |
| Ostrzeżenie przy wysiadaniu | Niedostępne |
| Ostrzeżenie przed kolizją czołową | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o opuszczeniu pasa | Funkcja standardowa |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | Funkcja standardowa |
| Noktowizja | Niedostępne |
| Asystent centrowania pasa (LCA) / Autosteer | Funkcja opcjonalna |
| Czujniki ultradźwiękowe |
|
| Kamery |
|
| Czujniki radarowe | Brak danych |
| Czujniki LiDAR | Brak danych |
| pl Sensors.Processors |
|
| Pojemność akumulatora brutto | 54,2 kWh |
| Pojemność akumulatora netto | 49,2 kWh |
| Materiały katodowe | NMC |
| Napięcie znamionowe | 360 V |
| Masa akumulatora | — |
| Konfiguracja pakietu akumulatorów | — |
| Rodzaj akumulatora | — |
| Chemia akumulatora | NMC |
| Krzywa ładowania (kliknij, aby powiększyć) |
|
| Maksymalna moc ładowania DC | 95 kW |
| Czas ładowania 0-100% | 1 h 17 m 42 s |
| Średnia szybkość ładowania 0-100% | 38,0 kW |
| Czas ładowania 10-100% | 1 h 13 m 51 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-100% | 36,0 kW |
| Czas ładowania 10-80% | 30 m 13 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-80% | 68,4 kW |
| Czas ładowania 10-90% | 38 m 54 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-90% | 60,7 kW |
| Wstępne ogrzewanie akumulatora podczas nawigacji do stacji ładowania | Funkcja standardowa |
| Ręczne ogrzewanie akumulatora | Funkcja standardowa |
| Kategoria wnętrza | Funkcjonalny |
| Jakość wnętrza | Wysoka jakość |
| Projekt konsoli | — |
| Projekt wnętrza |
Black Fabric Leatherette
Kolory wnętrza:
Czarny
|
| Przechowywanie |
|
| Liczba miejsc | 4 |
| Opcje przednich foteli | 1 |
| Liczba sposobów regulacji (w tym opcje) | 6 |
| Regulacja głębokości siedzenia | Funkcja standardowa |
| Regulacja wysokości siedzenia | Funkcja standardowa |
| Regulacja kąta oparcia | Funkcja standardowa |
| Regulacja kąta siedziska | Niedostępne |
| Regulowany na wysokość zagłówek | Niedostępne |
| Regulowany na długość zagłówek | Niedostępne |
| Regulacja podparcia ud | Niedostępne |
| Pamięć | Niedostępne |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Nieznany |
| Wentylacja siedzeń | Niedostępne |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Regulacja kąta oparcia | Niedostępne |
| Ogrzewanie siedzeń | Niedostępne |
| Wentylacja siedzeń | Niedostępne |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Niedostępne |
| Składane fotele | Funkcja standardowa |
| Kolory lakieru | 10 |
| Opcje felg | 3 |
| Rozmiar felg (front/rear) |
215/55R16 / 215/55R16 205/50R17 / 205/50R17 225/40R18 / 225/40R18 |
| Dostępne systemy klimatyzacji | 1 |
| Strefy klimatyzacji | :FrontLeft FrontRight |
| wstępne przygotowanie klimatyzacji | Funkcja standardowa |
| Tryb dla zwierząt | Niedostępne |
| Tryb kempingowy | Niedostępne |
| Poduszki powietrzne |
|
| Pasy bezpieczeństwa |
|
| Dostęp bezkluczykowy | Funkcja standardowa |
| Uruchamianie bezkluczykowe | Funkcja standardowa |
| Użyj telefonu jako klucza | Funkcja standardowa |
| System alarmowy | Funkcja standardowa |
| Kamera samochodowa | Niedostępne |
| Nadzór parkowania | Niedostępne |
| Nazwa aplikacji | My MINI |
| Zmień cel ładowania | Yes |
| Zobacz lokalizację samochodu | Yes |
| Zablokuj/odblokuj samochód | Yes |
| Otwórz/zamknij szyby | No |
| Wstępne przygotowanie | Yes |
| Zdalne parkowanie | No |
| Harmonogram ładowania | Yes |
| Zobacz historię jazdy | Yes |
| Aktywuj klakson/światła | Yes |