| Model | |
|---|---|
| Cena początkowa | ~zł343,044 (Norwegia) |
| Typ nadwozia | Sedan |
| Premiera światowa | środa, 5 marca 2025 |
| Początek dostaw | marzec 2026 |
| Status modelu | W produkcji |
| Zasięg WLTP | 679 km (422 mile) |
| Zużycie WLTP | 15,02 kWh/100km(4,1 mi/kWh ) |
| Zużycie WLTP z uwzględnieniem strat ładowania | 17,3 kWh/100km(3,6 mi/kWh ) |
| Zasięg EPA | |
| Zużycie EPA | |
| Zasięg CLTC wersji podstawowej | |
| Zużycie 90kmh/56mph w idealnych warunkach | |
| Zasięg 90kmh/56mph w idealnych warunkach. | |
| Zużycie 70mph/112kmh w idealnych warunkach | |
| Zasięg 70mph/112kmh w idealnych warunkach | |
| Zużycie 120kmh/75mph w idealnych warunkach | |
| Zasięg 120kmh/75mph w idealnych warunkach | |
| Prędkość maksymalna | 180 km/h (112 mph) |
| Moc szczytowa | 500 kW (679,8 hp / 670,5 bhp) |
| Elektryczny moment obrotowy | 870 nm (642,1 ft-lb) |
| 0-100 km/h (0-62 mph) | 4,0 s |
| Rodzaj napędu | AWD |
| Konfiguracja silników | Jeden silnik na przedniej osi i jeden silnik na tylnej osi |
| Technologia silnika | PMSM |
| Typ przednich hamulców | Tarcza z pływającym zaciskiem (4 tłoki) |
| Typ tylnych hamulców | Tarcza z nieruchomym zaciskiem (1 tłoki) |
| Średnica przedniej tarczy | 400 mm (15,75") |
| Średnica tylnej tarczy | 390 mm (15,35") |
| Typ przednich tarcz hamulcowych | Żeliwne |
| Typ tylnych tarcz | Żeliwne |
| Hamulce mieszane (rekuperacja pedałem hamulca) | |
| Lift-up-regen (jazda na jeden pedał) | |
| Tryby zatrzymywania Lift-up-regen | Tryb Hold |
| Poziomy Lift-up-regen | Off / Low / High |
| Tryb żeglowania | |
| Adaptacyjna rekuperacja w trybie żeglowania | |
| Liczba opcji zawieszenia | 1 (standard) |
| Typ przedniego zawieszenia | Podwójne wahacze |
| Typ tylnego zawieszenia | Zawieszenie wielowahaczowe |
| Typ przednich sprężyn | Sprężyna pneumatyczna |
| Typ tylnych sprężyn | Sprężyna pneumatyczna |
| Adaptacyjne tłumienie przednie | Funkcja standardowa |
| Adaptacyjne tłumienie tylne | Funkcja standardowa |
| Regulacja wysokości przedniego zawieszenia | Funkcja standardowa |
| Regulacja wysokości tylnego zawieszenia | Funkcja standardowa |
| Prześwit | 177 mm (6,97") |
| Długość | 5000 mm (196,9") |
| Wysokość | 1549 mm (61,0") |
| Szerokość bez lusterek | 1942 mm (76,5") |
| Szerokość z lusterkami | 2120 mm (83,5") |
| Współczynnik oporu powietrza / Powierzchnia czołowa | 0,25 / Unknown |
| Rozstaw osi | 3102 mm (122,1") |
| Promień skrętu | 12 metr (472,4") |
| Masa własna | 2610 kg (5754,1 lbs) |
| Maksymalna masa (dopuszczalna masa całkowita) | 3070 kg (6768,2 lbs) |
| Maksymalne obciążenie dachu | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maksymalne obciążenie wraz z masą kierowcy | 460 kg (1014,1 lbs) |
| Maksymalna masa przyczepy z hamulcem | 2000 kg (4409,2 lbs) |
| Pojemność bagażnika | 424 litr (15,0 cu-ft) |
| Pojemność bagażnika po złożeniu siedzeń drugiego rzędu | 1427 litr (50,4 cu-ft) |
| Typ HMI | Skupienie ekranu z dźwigniami i ograniczoną liczbą przycisków |
| Wyświetlacz head-up | Funkcja standardowa |
| Sterowanie głosowe | Funkcja standardowa |
| Sterowanie gestami | Niedostępne |
| Cyfrowy zestaw wskaźników | Yes 9" |
| Ekran infotainmentu | Yes 14,5" |
| Nawigacja w pojeździe | Funkcja standardowa |
| Obsługa Apple CarPlay | Funkcja standardowa |
| Obsługa Android Auto | Funkcja standardowa |
| Dostawca map | |
| Aktualizacje map online | Yes |
| Ruch drogowy w czasie rzeczywistym | Yes |
| Planowanie trasy z uwzględnieniem ładowania | Yes |
| Mapa satelitarna | No |
| sterowany głosem | Yes |
| prowadzenie głosowe | Yes |
| Reflektory LED matrycowe | Funkcja standardowa |
| Automatyczne ściemnianie reflektorów | Funkcja standardowa |
| Światła doświetlające zakręty | Funkcja standardowa |
| Reflektory skrętne | Funkcja standardowa |
| Spryskiwacze reflektorów | Funkcja standardowa |
| ABS (układ przeciwblokujący) | Funkcja standardowa |
| Automatyczne hamowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Automatyczne sterowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym (CTA) | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA) | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o senności | Funkcja standardowa |
| ESC/ESP (kontrola stabilności) | Funkcja standardowa |
| Monitorowanie martwego pola | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie przy wysiadaniu | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie przed kolizją czołową | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o opuszczeniu pasa | Funkcja standardowa |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | Funkcja standardowa |
| Noktowizja | Niedostępne |
| Asystent centrowania pasa (LCA) / Autosteer | Funkcja standardowa |
| Czujniki ultradźwiękowe |
|
| Kamery |
|
| Czujniki radarowe |
|
| Czujniki LiDAR |
|
| procesory ADAS | — |
| Pojemność akumulatora brutto | 106 kWh |
| Pojemność akumulatora netto | 102 kWh |
| Materiały katodowe | NMC811 |
| Napięcie znamionowe | 800 V |
| Masa akumulatora | — |
| Konfiguracja pakietu akumulatorów | — |
| Rodzaj akumulatora | Prismatic |
| Chemia akumulatora | NMC811 |
| Krzywa ładowania (kliknij, aby powiększyć) |
|
| Maksymalna moc ładowania DC | 350 kW |
| Czas ładowania 0-100% | 55 m 23 s |
| Średnia szybkość ładowania 0-100% | 110,5 kW |
| Czas ładowania 10-100% | 51 m 34 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-100% | 106,8 kW |
| Czas ładowania 10-80% | 21 m 11 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-80% | 202,2 kW |
| Czas ładowania 10-90% | 31 m 29 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-90% | 155,5 kW |
| Wstępne ogrzewanie akumulatora podczas nawigacji do stacji ładowania | Funkcja standardowa |
| Ręczne ogrzewanie akumulatora | Niedostępne |
| Kategoria wnętrza | Minimalistyczny |
| Jakość wnętrza | Premium |
| Projekt konsoli | Tradycyjna konsola |
| Projekt wnętrza |
Dawn
Kolory wnętrza:
Beżowy
Czarny
Charcoal
Kolory wnętrza:
Beżowy
Czarny
Cardamom
Kolory wnętrza:
Brązowy
Czarny
|
| Przechowywanie |
|
| Liczba miejsc | 5 |
| Opcje przednich foteli | 1 |
| Liczba sposobów regulacji (w tym opcje) | 12 |
| Regulacja głębokości siedzenia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja wysokości siedzenia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta oparcia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta siedziska | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulowany na wysokość zagłówek | Niedostępne |
| Regulowany na długość zagłówek | Niedostępne |
| Regulacja podparcia ud | Funkcja standardowa |
| Pamięć | Funkcja standardowa |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Standardowa funkcja elektryczna |
| Wentylacja siedzeń | Funkcja opcjonalna |
| Funkcja masażu | Funkcja standardowa |
| Regulacja kąta oparcia | Nieznany |
| Ogrzewanie siedzeń | Standardowa funkcja, fotele zewnętrzne |
| Wentylacja siedzeń | Standardowa funkcja, fotele zewnętrzne |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Niedostępne |
| Składane fotele | Funkcja standardowa |
| Kolory lakieru | 8 |
| Opcje felg | 3 |
| Rozmiar felg (front/rear) |
245/45R21 / 275/40R21 255/40R22 / 285/35R22 |
| Dostępne systemy klimatyzacji | 1 |
| Strefy klimatyzacji | 4-zone:FrontRight FrontLeft SecondRowLeft SecondRowRight |
| wstępne przygotowanie klimatyzacji | Funkcja standardowa |
| Tryb dla zwierząt | Niedostępne |
| Tryb kempingowy | Niedostępne |
| Poduszki powietrzne |
|
| Pasy bezpieczeństwa |
|
| Dostęp bezkluczykowy | Funkcja standardowa |
| Uruchamianie bezkluczykowe | Funkcja standardowa |
| Użyj telefonu jako klucza | Funkcja standardowa |
| System alarmowy | Funkcja standardowa |
| Kamera samochodowa | Niedostępne |
| Nadzór parkowania | Niedostępne |
| Nazwa aplikacji | Volvo Cars |
| Zmień cel ładowania | Yes |
| Zobacz lokalizację samochodu | Yes |
| Zablokuj/odblokuj samochód | Yes |
| Otwórz/zamknij szyby | No |
| Wstępne przygotowanie | Yes |
| Zdalne parkowanie | No |
| Harmonogram ładowania | Yes |
| Zobacz historię jazdy | Yes |
| Aktywuj klakson/światła | No |