| Model |
|
|---|---|
| Cena początkowa | Unknown |
| Typ nadwozia | SUV |
| Premiera światowa | czwartek, 6 czerwca 2024 |
| Początek dostaw | sierpień 2024 |
| Status modelu | W produkcji |
| Zasięg WLTP | |
| Zużycie WLTP | |
| Zużycie WLTP z uwzględnieniem strat ładowania | |
| Zasięg EPA | 270-258 mile (434-415 km) |
| Zużycie EPA | 3,020,8-2,9 mi/kWh (20,8-21,8 kWh/100km ) |
| Zasięg CLTC wersji podstawowej | |
| Zużycie 90kmh/56mph w idealnych warunkach | 23 kWh/100km(2,7 mi/kWh ) |
| Zasięg 90kmh/56mph w idealnych warunkach. | 394 km (245 mile) |
| Zużycie 70mph/112kmh w idealnych warunkach | 24 kWh/100km(2,6 mi/kWh ) |
| Zasięg 70mph/112kmh w idealnych warunkach | 378 km (235 mile) |
| Zużycie 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 27 kWh/100km(2,3 mi/kWh ) |
| Zasięg 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 336 km (209 mile) |
| Prędkość maksymalna | 201 km/h (125 mph) |
| Moc szczytowa | 398 kW (541,1 hp / 533,7 bhp) |
| Elektryczny moment obrotowy | 827 nm (610,3 ft-lb) |
| 0-100 km/h (0-62 mph) | 4,5 s |
| Rodzaj napędu | AWD |
| Konfiguracja silników | Jeden silnik na przedniej osi i jeden silnik na tylnej osi |
| Technologia silnika | PMSM |
| Typ przednich hamulców | Tarcza z nieruchomym zaciskiem (6 tłoki) |
| Typ tylnych hamulców | Tarcza z pływającym zaciskiem (1 tłoki) |
| Średnica przedniej tarczy | 380 mm (14,96") |
| Średnica tylnej tarczy | 365 mm (14,37") |
| Typ przednich tarcz hamulcowych | Żeliwne |
| Typ tylnych tarcz | Żeliwne |
| Hamulce mieszane (rekuperacja pedałem hamulca) | |
| Lift-up-regen (jazda na jeden pedał) | |
| Tryby zatrzymywania Lift-up-regen | Tryb Hold |
| Poziomy Lift-up-regen | Standard / Low |
| Tryb żeglowania | |
| Adaptacyjna rekuperacja w trybie żeglowania | |
| Liczba opcji zawieszenia | 1 (Air) |
| Typ przedniego zawieszenia | Podwójne wahacze |
| Typ tylnego zawieszenia | Zawieszenie wielowahaczowe |
| Typ przednich sprężyn | Sprężyna pneumatyczna |
| Typ tylnych sprężyn | Sprężyna pneumatyczna |
| Adaptacyjne tłumienie przednie | Funkcja standardowa |
| Adaptacyjne tłumienie tylne | Funkcja standardowa |
| Regulacja wysokości przedniego zawieszenia | Funkcja standardowa |
| Regulacja wysokości tylnego zawieszenia | Funkcja standardowa |
| Prześwit | 205 - 378 mm (8,07" - 14,88") |
| Długość | 5100 mm (200,8") |
| Wysokość | 1966 mm (77,4") |
| Szerokość bez lusterek | 2077 mm (81,8") |
| Szerokość z lusterkami | 2212 mm (87,1") |
| Współczynnik oporu powietrza / Powierzchnia czołowa | 0,28 / Unknown |
| Rozstaw osi | 3076 mm (121,1") |
| Promień skrętu | 13,2 metr (519,7") |
| Masa własna | 3039 kg (6699,8 lbs) |
| Maksymalna masa (dopuszczalna masa całkowita) | 3870 kg (8531,9 lbs) |
| Maksymalne obciążenie dachu | 113 kg (249,1 lbs) |
| Maksymalne obciążenie wraz z masą kierowcy | 831 kg (1832,0 lbs) |
| Maksymalna masa przyczepy z hamulcem | 3500 kg (7716,2 lbs) |
| Pojemność bagażnika | 498 litr (17,6 cu-ft) |
| Pojemność bagażnika po złożeniu siedzeń drugiego rzędu | 2965 litr (104,7 cu-ft) (1132 litr / 40,0 cu-ft ze złożonym trzecim rzędem) |
| Typ HMI | Skupienie ekranu z dźwigniami i ograniczoną liczbą przycisków |
| Wyświetlacz head-up | Niedostępne |
| Sterowanie głosowe | Funkcja standardowa |
| Sterowanie gestami | Niedostępne |
| Cyfrowy zestaw wskaźników | Yes 12,3" |
| Ekran infotainmentu | Yes 15,3" |
| Nawigacja w pojeździe | Funkcja standardowa |
| Obsługa Apple CarPlay | Niedostępne |
| Obsługa Android Auto | Niedostępne |
| Dostawca map | |
| Aktualizacje map online | Yes |
| Ruch drogowy w czasie rzeczywistym | Yes |
| Planowanie trasy z uwzględnieniem ładowania | Yes |
| Mapa satelitarna | Unknown |
| sterowany głosem | Yes |
| prowadzenie głosowe | Yes |
| Reflektory LED matrycowe | Funkcja standardowa |
| Automatyczne ściemnianie reflektorów | Funkcja standardowa |
| Światła doświetlające zakręty | Niedostępne |
| Reflektory skrętne | Niedostępne |
| Spryskiwacze reflektorów | Niedostępne |
| ABS (układ przeciwblokujący) | Funkcja standardowa |
| Automatyczne hamowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Automatyczne sterowanie awaryjne | Niedostępne |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym (CTA) | Niedostępne |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA) | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o senności | Funkcja standardowa |
| ESC/ESP (kontrola stabilności) | Funkcja standardowa |
| Monitorowanie martwego pola | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie przy wysiadaniu | Niedostępne |
| Ostrzeżenie przed kolizją czołową | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o opuszczeniu pasa | Funkcja standardowa |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | Funkcja standardowa |
| Noktowizja | Niedostępne |
| Asystent centrowania pasa (LCA) / Autosteer | Funkcja standardowa |
| Czujniki ultradźwiękowe |
|
| Kamery |
|
| Czujniki radarowe |
|
| Czujniki LiDAR | Brak danych |
| Pojemność akumulatora brutto | 92,5 kWh |
| Pojemność akumulatora netto | 90,6 kWh |
| Materiały katodowe | LFP |
| Napięcie znamionowe | 430 V |
| Masa akumulatora | 727 kg (1602,8 lbs) |
| Konfiguracja pakietu akumulatorów | |
| Rodzaj akumulatora | Cell to Module |
| Chemia akumulatora | LFP |
| Krzywa ładowania (kliknij, aby powiększyć) |
|
| Maksymalna moc ładowania DC | 210 kW |
| Czas ładowania 0-100% | 1 h 31 m 32 s |
| Średnia szybkość ładowania 0-100% | 59,4 kW |
| Czas ładowania 10-100% | 1 h 28 m 41 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-100% | 55,2 kW |
| Czas ładowania 10-80% | 30 m 24 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-80% | 125,1 kW |
| Czas ładowania 10-90% | 42 m 23 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-90% | 102,6 kW |
| Wstępne ogrzewanie akumulatora podczas nawigacji do stacji ładowania | Funkcja standardowa |
| Ręczne ogrzewanie akumulatora | Funkcja standardowa |
| Kategoria wnętrza | Funkcjonalny |
| Jakość wnętrza | Wysoka jakość |
| Projekt konsoli | Unosząca się konsola |
| Projekt wnętrza |
Black Mountain + Dark Ash Wood
Kolory wnętrza:
Beżowy
Ocean Coast + Dark Ash Wood
Kolory wnętrza:
Beżowy
|
| Przechowywanie |
|
| Liczba miejsc | 7 |
| Opcje przednich foteli | 1 |
| Liczba sposobów regulacji (w tym opcje) | 8 |
| Regulacja głębokości siedzenia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja wysokości siedzenia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta oparcia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta siedziska | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulowany na wysokość zagłówek | Niedostępne |
| Regulowany na długość zagłówek | Niedostępne |
| Regulacja podparcia ud | Niedostępne |
| Pamięć | Funkcja standardowa |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Standardowa funkcja elektryczna |
| Wentylacja siedzeń | Funkcja standardowa |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Regulacja kąta oparcia | Funkcja standardowa |
| Ogrzewanie siedzeń | Standardowa funkcja, fotele zewnętrzne |
| Wentylacja siedzeń | Nieznany |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Niedostępne |
| Składane fotele | Funkcja standardowa |
| Kolory lakieru | 5 |
| Opcje felg | 3 |
| Rozmiar felg (front/rear) |
275/65R20 / 275/65R20 275/55R22 / 275/55R22 |
| Dostępne systemy klimatyzacji | 1 |
| Strefy klimatyzacji | :LeftFirstRow RightFirstRow LeftSecondRow RightSecondRow |
| wstępne przygotowanie klimatyzacji | Funkcja standardowa |
| Tryb dla zwierząt | Funkcja standardowa |
| Tryb kempingowy | Funkcja standardowa |
| Poduszki powietrzne |
|
| Pasy bezpieczeństwa |
|
| Dostęp bezkluczykowy | Funkcja standardowa |
| Uruchamianie bezkluczykowe | Funkcja standardowa |
| Użyj telefonu jako klucza | Funkcja standardowa |
| System alarmowy | Funkcja standardowa |
| Kamera samochodowa | Funkcja standardowa |
| Nadzór parkowania | Funkcja standardowa |
| Nazwa aplikacji | Rivian |
| Zmień cel ładowania | Yes |
| Zobacz lokalizację samochodu | Yes |
| Zablokuj/odblokuj samochód | Yes |
| Otwórz/zamknij szyby | Yes |
| Wstępne przygotowanie | Yes |
| Zdalne parkowanie | No |
| Harmonogram ładowania | Yes |
| Zobacz historię jazdy | Yes |
| Aktywuj klakson/światła | Yes |