| Model |
|
|---|---|
| Startpris | ~kr226,956 (Kina) |
| Karosseritype | SUV |
| Verdenspremiere | mandag 20. april 2026 |
| Leveringsstart | mai 2026 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | |
| WLTP-forbruk | |
| WLTP-forbruk med ladetap | |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | 630 km (392 mi) |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | |
| Toppfart | 180 km/t (112 mph) |
| Toppeffekt | 240 kW (326,3 hk / 321,8 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 340 nm (250,9 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 5,9 s |
| Drivtype | RWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor bakaksel |
| Motorteknologi | |
| Forbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | 298 mm (11,73") |
| Bakskivediameter | 268 mm (10,55") |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Standard / Strong |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Standard) |
| Fjæringstype foran | MacPherson-hjuloppheng |
| Fjæringstype bak | Torsjonsbjelke |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 175 mm (6,89") |
| Lengde | 4620 mm (181,9") |
| Høyde | 1630 mm (64,2") |
| Bredde uten speil | 1860 mm (73,2") |
| Bredde med speil | 2030 mm (79,9") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,29 / Unknown |
| Akselavstand | 2770 mm (109,1") |
| Svingradius | 10,7 meter (421,3") |
| Egenvekt | 1870 kg (4122,6 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | kg ( lbs) |
| Maks taklast | |
| Maks last inkludert førervekt | |
| Maks tilhengervekt med brems | 1500 kg (3306,9 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 600 liter (21,2 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1460 liter (51,6 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og knapper |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes (2 valg) 5" 5" |
| Infotainmentskjerm | Yes (2 valg) 12,8" 15,6" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | Here Technologies |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | No |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Ikke tilgjengelig |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Ikke tilgjengelig |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| nb Sensors.Processors | — |
| Bruttobatterikapasitet | 68,54 kWh |
| Netto batterikapasitet | 65 kWh |
| Katodematerialer | LFP |
| Nominell spenning | 400 V |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | 126s1p |
| Batteritype | Celle til pakke |
| Batterikjemi | LFP |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 156 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 55 m 52 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 69,8 kW |
| Ladetid 10-100% | 51 m 32 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 68,1 kW |
| Ladetid 10-80% | 21 m 33 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 126,7 kW |
| Ladetid 10-90% | 27 m 16 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 114,4 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Ikke tilgjengelig |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Funksjonell |
| Interiørkvalitet | Standard |
| Konsollutforming | Todelt midtkonsoll |
| Interiørdesign |
Black
Interiørfarger:
Svart
Blå
Beige & Black
Interiørfarger:
Svart
Beige
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 6 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Ikke tilgjengelig |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Standard passasjersete |
| Seteminne | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Ikke tilgjengelig |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 4 |
| Felgalternativer | 1 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
235/50R18 / 235/50R18 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Valgfri funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Standard funksjon |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | BYD |
| Endre lademål | No |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | No |
| Aktiver horn/lys | Yes |