| Model | XPENG P7i 610 AWD MY2023 MY2024 |
|---|---|
| Startpris | ~kr450,956 (Kina) |
| Karosseritype | Sedan |
| Verdenspremiere | fredag 10. mars 2023 |
| Leveringsstart | april 2023 |
| Modellstatus | Utdatert |
| WLTP-rekkevidde | |
| WLTP-forbruk | |
| WLTP-forbruk med ladetap | |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | 610 km (379 mi) |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | |
| Toppfart | 200 km/t (124 mph) |
| Toppeffekt | 348 kW (473,1 hk / 466,7 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 757 nm (558,7 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 3,9 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | To motorer front- og bakaksel |
| Motorteknologi | ASM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive |
| Framskivediameter | |
| Bakskivediameter | |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | |
| Lift-up-regenereringsnivåer | |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | — |
| Antall fjæringsalternativer | 1 () |
| Fjæringstype foran | MacPherson-hjuloppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 113 mm (4,45") |
| Lengde | 4888 mm (192,4") |
| Høyde | 1450 mm (57,1") |
| Bredde uten speil | 1896 mm (74,6") |
| Bredde med speil | 2090 mm (82,3") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,236 / Unknown |
| Akselavstand | 2998 mm (118,0") |
| Svingradius | 11,7 meter (460,6") |
| Egenvekt | 2060 kg (4541,5 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2570 kg (5665,9 lbs) |
| Maks taklast | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 510 kg (1124,4 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | Ikke tilgjengelig |
| Bagasjekapasitet | 440 liter (15,5 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | |
| HMI-type | |
| Head-up display | Unknown |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Unknown |
| Digitalt førerdisplay | Yes 10,25" |
| Infotainmentskjerm | Yes 14,96" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Ikke tilgjengelig |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | |
| Online kartoppdateringer | Unknown |
| Trafikk i sanntid | Unknown |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Unknown |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Unknown |
| stemmeveiledning | Unknown |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Unknown |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Unknown |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer | — |
| Kameraer | — |
| Radarsensorer | — |
| LiDAR-sensorer | — |
| nb Sensors.Processors | — |
| Bruttobatterikapasitet | 86,2 kWh |
| Netto batterikapasitet | 82,7 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 400 V |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | — |
| Batteritype | Prismatic |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 200 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 54 m 28 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 91,1 kW |
| Ladetid 10-100% | 49 m 40 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 89,9 kW |
| Ladetid 10-80% | 21 m 54 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 158,5 kW |
| Ladetid 10-90% | 27 m 56 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 142,1 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Unknown |
| Interiørkategori | — |
| Interiørkvalitet | nb Interior.Quality.NotSet |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign | |
| Oppbevaring | Ikke tilgjengelig |
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 14 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ukjent |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ukjent |
| Justerbar lårstøtte | Standard funksjon |
| Seteminne | Standard fører, ikke tilgjengelig passasjer |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Standard funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Ukjent |
| Varmeseter | Standard funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ukjent |
| Fellbare seter | Standard elektrisk funksjon |
| Lakksfarger | 5 |
| Felgalternativer | 1 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
245/45R19 / 245/45R19 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 4-zone:LeftFirstRow RightFirstRow LeftSecondRow RightSecondRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Unknown |
| Campingmodus | Unknown |
| Airbager | Ikke tilgjengelig |
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Unknown |
| Alarmsystem | Unknown |
| Dashbordkamera | Unknown |
| Parkeringsovervåking | Unknown |
| Appnavn | |
| Endre lademål | Unknown |
| Se bilens plassering | Unknown |
| Lås/lås opp bil | Unknown |
| Åpne/lukke vinduer | Unknown |
| Start/stopp forvarming | Unknown |
| Fjernparkering | Unknown |
| Planlegg lading | Unknown |
| Se kjørehistorikk | Unknown |
| Aktiver horn/lys | Unknown |