| Model |
|
|---|---|
| Startpris | Unknown |
| Karosseritype | Sedan |
| Verdenspremiere | tirsdag 23. april 2024 |
| Leveringsstart | mai 2024 |
| Modellstatus | Utdatert |
| WLTP-rekkevidde | 528 km (328 mi) |
| WLTP-forbruk | 14,77 kWh/100km(4,2 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 16,5 kWh/100km(3,8 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | 315 mi (507 km) |
| EPA-forbruk | 4,0 mi/kWh (15,4 kWh/100km) |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 15 kWh/100km(4,1 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 520 km (323 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 17 kWh/100km(3,7 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 459 km (285 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 17,5 kWh/100km(3,6 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 446 km (277 mi) |
| Toppfart | 261 km/t (162 mph) |
| Toppeffekt | 393 kW (534,3 hk / 527,0 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 660 nm (487,1 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 3,3 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | ASM frontmotor og PMSM bakmotor |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | 355 mm (13,98") |
| Bakskivediameter | 355 mm (13,98") |
| Front skivetype | Ventilert støpejern |
| Bakskivetype | Ventilert støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold, Roll eller Creep |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Standard / Low |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Performance) |
| Fjæringstype foran | Dobbelt bærearmsoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 128 mm (5,04") |
| Lengde | 4724 mm (186,0") |
| Høyde | 1431 mm (56,3") |
| Bredde uten speil | 1850 mm (72,8") |
| Bredde med speil | 2089 mm (82,2") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,219 / Unknown |
| Akselavstand | 2875 mm (113,2") |
| Svingradius | 11,7 meter (460,6") |
| Egenvekt | 1856 kg (4091,8 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2271 kg (5006,7 lbs) |
| Maks taklast | 70 kg (154,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 415 kg (914,9 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 500 kg (1102,3 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 561 liter (19,8 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1234 liter (43,6 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med begrensede knapper |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 15" |
| Infotainmentskjerm | Yes 15" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Ikke tilgjengelig |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | Tesla |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Yes |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Ikke tilgjengelig |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer | Ikke tilgjengelig |
| Kameraer |
|
| Radarsensorer | Ikke tilgjengelig |
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| Bruttobatterikapasitet | 81,65 kWh |
| Netto batterikapasitet | 78 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 355 V |
| Batterivekt | |
| Pakkekonfigurasjon | 96s46p |
| Batteritype | Celle til pakke |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 250 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 12 m 20 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 64,7 kW |
| Ladetid 10-100% | 1 h 8 m 49 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 61,2 kW |
| Ladetid 10-80% | 34 m 30 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 95,0 kW |
| Ladetid 10-90% | 48 m 1 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 78,0 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Minimalistisk |
| Interiørkvalitet | Høy kvalitet |
| Konsollutforming | Tradisjonell konsoll |
| Interiørdesign |
Black
Interiørfarger:
Svart
Black & White
Interiørfarger:
Svart
Hvit
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 8 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteventilasjon | Standard funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Ikke tilgjengelig |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 5 |
| Felgalternativer | 2 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
255/45R18 / 255/45R18 255/45R19 / 255/45R19 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | standard:Car |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Standard funksjon |
| Campingmodus | Standard funksjon |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Standard funksjon |
| Parkeringsovervåking | Standard funksjon |
| Appnavn | Tesla |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | Yes |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |