| Model |
|
|---|---|
| Startpris | Unknown |
| Karosseritype | SUV |
| Verdenspremiere | torsdag 7. oktober 2021 |
| Leveringsstart | januar 2022 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 370 km (230 mi) |
| WLTP-forbruk | 18,92 kWh/100km(3,3 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 20,9 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 18,2 kWh/100km(3,4 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 385 km (239 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 23,5 kWh/100km(2,6 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 298 km (185 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 24,5 kWh/100km(2,5 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 286 km (178 mi) |
| Toppfart | 200 km/t (124 mph) |
| Toppeffekt | 212 kW (288,2 hk / 284,3 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 665 nm (490,8 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 4,9 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor frontaksel og to motorer bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive |
| Framskivediameter | |
| Bakskivediameter | |
| Front skivetype | Ventilert støpejern |
| Bakskivetype | Ventilert støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | D1 / D2 / D3 |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Standard Suspension) |
| Fjæringstype foran | MacPherson-hjuloppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 150 mm (5,91") |
| Lengde | 4674 mm (184,0") |
| Høyde | 1618 mm (63,7") |
| Bredde uten speil | 1919 mm (75,6") |
| Bredde med speil | 2097 mm (82,6") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | Unknown / Unknown |
| Akselavstand | 2805 mm (110,4") |
| Svingradius | 11,5 meter (452,8") |
| Egenvekt | 1920 kg (4232,9 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2373 kg (5231,6 lbs) |
| Maks taklast | 0 kg (0,0 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 453 kg (998,7 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 750 kg (1653,5 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 359 liter (12,7 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1396 liter (49,3 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med begrensede knapper |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 7" |
| Infotainmentskjerm | Yes 10,2" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | TomTom |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Yes |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | — |
| nb Sensors.Processors |
|
| Bruttobatterikapasitet | 75 kWh |
| Netto batterikapasitet | 70 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 350 V |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | — |
| Batteritype | Pouch |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 94 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 56 m 56 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 35,9 kW |
| Ladetid 10-100% | 1 h 46 m 27 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 35,5 kW |
| Ladetid 10-80% | 43 m 46 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 67,2 kW |
| Ladetid 10-90% | 1 h 2 m 12 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 54,0 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Ikke tilgjengelig |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | Funksjonell |
| Interiørkvalitet | Standard |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign |
Black Fabric
Interiørfarger:
Svart
Gray Fabric Leatherette
Interiørfarger:
Grå
Beige Alcantara Leatherette
Interiørfarger:
Beige
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 8 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Standard fører, ikke tilgjengelig passasjer |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk fører, ikke tilgjengelig passasjer |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Ukjent |
| Varmeseter | Ikke tilgjengelig |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 5 |
| Felgalternativer | 1 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
235/45R19 / 235/45R19 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | :Car |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | MG iSMART |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |