| Model |
|
|---|---|
| Startpris | Unknown |
| Karosseritype | Kupé |
| Verdenspremiere | lørdag 1. oktober 2022 |
| Leveringsstart | september 2023 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 501-426 km (311-265 mi) |
| WLTP-forbruk | 16,57-19,48 kWh/100km (3,8-3,2 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 24 kWh/100km(2,6 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 346 km (215 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 27 kWh/100km(2,3 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 307 km (191 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 29 kWh/100km(2,1 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 286 km (178 mi) |
| Toppfart | 325 km/t (202 mph) |
| Toppeffekt | 560 kW (761,4 hk / 751,0 bhp) (609 kW (828,0 hk / 816,7 bhp) med boost) |
| Elektrisk dreiemoment | 1350 nm (996,3 ft-lb) (1350 nm (996,3 ft-lb) med boost) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 3,5 s (2,7 s med boost) |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor frontaksel og to motorer bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (6 stempler) |
| Bakbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Framskivediameter | 380 mm (14,96") |
| Bakskivediameter | 350 mm (13,78") |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Creep-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | D-- / D- / D |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Air Suspension with Electronic Dampers) |
| Fjæringstype foran | Dobbelt bærearmsoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Luftfjær |
| Fjærtype bak | Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Standard funksjon |
| Justerbar høyde bak | Standard funksjon |
| Bakkeklaring | 145 - 205 mm (5,71" - 8,07") |
| Lengde | 4959 mm (195,2") |
| Høyde | 1353 mm (53,3") |
| Bredde uten speil | 1957 mm (77,0") |
| Bredde med speil | 2113 mm (83,2") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,26 / Unknown |
| Akselavstand | 2929 mm (115,3") |
| Svingradius | 12,4 meter (488,2") |
| Egenvekt | 2260 kg (4982,4 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2750 kg (6062,7 lbs) |
| Maks taklast | |
| Maks last inkludert førervekt | 490 kg (1080,3 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | Ikke tilgjengelig |
| Bagasjekapasitet | 270 liter (9,5 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | |
| HMI-type | Skjermfokus med begrensede knapper |
| Head-up display | Standard funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 12,3" |
| Infotainmentskjerm | Yes (2 valg) 12,3" 8,8" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | TomTom |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Standard funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Standard funksjon |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| nb Sensors.Processors | — |
| Bruttobatterikapasitet | 92,2 kWh |
| Netto batterikapasitet | 83 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 800 V |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | — |
| Batteritype | — |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 270 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 40 m 25 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 123,2 kW |
| Ladetid 10-100% | 37 m 54 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 118,3 kW |
| Ladetid 10-80% | 21 m 42 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 160,5 kW |
| Ladetid 10-90% | 27 m 19 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 145,8 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | Sjåførfokusert |
| Interiørkvalitet | Luksus |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign |
Standard
Interiørfarger:
Svart
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 4 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 10 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Standard fører, ikke tilgjengelig passasjer |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Valgfri funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Valgfri funksjon |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Ikke tilgjengelig |
| Lakksfarger | 8 |
| Felgalternativer | 1 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
265/35R20 / 295/40R21 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | :LeftFirstRow RightFirstRow SecondRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Ikke tilgjengelig |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | My Maserati |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |