| Model | |
|---|---|
| Startpris | ~kr1,252,560 (Spania) |
| Karosseritype | Liftback |
| Verdenspremiere | onsdag 31. juli 2024 |
| Leveringsstart | mai 2025 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 675-638 km (420-396 mi) |
| WLTP-forbruk | 14,06-14,87 kWh/100km (4,4-4,2 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 15,7-16,7 kWh/100km (4,0-3,7 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 15,5 kWh/100km(4,0 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 612 km (380 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 18 kWh/100km(3,5 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 527 km (328 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 20,5 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 463 km (288 mi) |
| Toppfart | 240 km/t (149 mph) |
| Toppeffekt | 370 kW (503,1 hk / 496,2 bhp) (405 kW (550,6 hk / 543,1 bhp) med boost) |
| Elektrisk dreiemoment | 855 nm (631,0 ft-lb) (855 nm (631,0 ft-lb) med boost) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 4,1 s (3,9 s med boost) |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | ASM frontmotor og PMSM bakmotor |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (6 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (2 stempler) |
| Framskivediameter | 400 mm (15,75") |
| Bakskivediameter | 350 mm (13,78") |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold, Roll eller Creep |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Hard / Medium |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Adaptive Air Suspension Sport) |
| Fjæringstype foran | Multilenkeoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Luftfjær |
| Fjærtype bak | Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Standard funksjon |
| Justerbar høyde bak | Standard funksjon |
| Bakkeklaring | 105 - 145 mm (4,13" - 5,71") |
| Lengde | 4928 mm (194,0") |
| Høyde | 1487 mm (58,5") |
| Bredde uten speil | 1923 mm (75,7") |
| Bredde med speil | 2193 mm (86,3") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,24 / 2,46 m² (26,5 ft²) |
| Akselavstand | 2946 mm (116,0") |
| Svingradius | 12,3 meter (484,3") |
| Egenvekt | 2325 kg (5125,7 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2965 kg (6536,7 lbs) |
| Maks taklast | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 640 kg (1411,0 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 2100 kg (4629,7 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 502 liter (17,7 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1330 liter (47,0 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og knapper |
| Head-up display | Valgfri funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 11,9" |
| Infotainmentskjerm | Yes 14,9" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | TomTom |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Yes |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Valgfri funksjon |
| Autodempende frontlykter | Unknown |
| Kurvelys | Unknown |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Unknown |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Valgfri funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Valgfri funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Valgfri funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| ADAS-prosessorer | — |
| Bruttobatterikapasitet | 100 kWh |
| Netto batterikapasitet | 94,9 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 662 V |
| Batterivekt | 575 kg (1267,7 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | 180s1p |
| Batteritype | Celle til modul |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 270 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 0 m 11 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 94,6 kW |
| Ladetid 10-100% | 57 m 36 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 89,0 kW |
| Ladetid 10-80% | 20 m 47 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 191,7 kW |
| Ladetid 10-90% | 30 m 26 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 149,7 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Sjåførfokusert |
| Interiørkvalitet | Premium |
| Konsollutforming | Tradisjonell konsoll |
| Interiørdesign |
S-Line
Interiørfarger:
Svart
Setefarger: 3
Taktrekkfarger: 1
Beige & Black
Interiørfarger:
Svart
Beige
Setefarger: 1
Taktrekkfarger: 1
Black&Red
Interiørfarger:
Svart
Setefarger: 1
Taktrekkfarger: 1
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 2 (Sport, Sport Plus) |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 2, 12 |
| Justering av setedybde | Standard funksjon, valgfri elektrisk / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard funksjon, valgfri elektrisk / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon, valgfri elektrisk / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard funksjon, valgfri elektrisk / Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig / Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Standard funksjon / Standard funksjon |
| Seteminne | Ukjent / Standard fører, ikke tilgjengelig passasjer |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Valgfri funksjon / Standard funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig / Standard funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Valgfri funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Ikke tilgjengelig |
| Lakksfarger | 56 |
| Felgalternativer | 7 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
235/45R20 / 265/40R20 245/40R21 / 275/35R21 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 2 (2-zone, 4-zone) |
| Klimasoner | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow/4-zone:LeftFirstRow RightFirstRow LeftSecondRow RightSecondRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Valgfri funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Valgfri funksjon |
| Alarmsystem | Valgfri funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | MyAudi |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | No |