| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€37,100 (Saksa) |
| Kori | Crossover |
| Maailmanensi-ilta | tiistai 7. syyskuuta 2021 |
| Toimitusten aloitus | tammikuu 2022 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | 450-429 km (280-267 maili) |
| WLTP-kulutus | 13,33-13,99 kWh/100km (4,7-4,4 mi/kWh ) |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | 16,1-16,4 kWh/100km (3,9-3,8 mi/kWh ) |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 14,7 kWh/100km(4,2 mi/kWh ) |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 408 km (254 maili) |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 18,5 kWh/100km(3,4 mi/kWh ) |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 324 km (201 maili) |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 19,9 kWh/100km(3,1 mi/kWh ) |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 302 km (188 maili) |
| Huippunopeus | 170 km/h (106 mp/h) |
| Huipputeho | 160 kW (217,5 hv / 214,6 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 300 nm (221,4 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 8,4 s |
| Vetotapa | FWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori etuakselilla |
| Moottoritekniikka | WRSM |
| Etujarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (1 männää) |
| Takajarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (1 männää) |
| Etulevyn halkaisija | 320 mm (12,60") |
| Takalevyn halkaisija | 292 mm (11,50") |
| Etujarrulevyn tyyppi | Tuuletettu valurautalevy |
| Takalevyn tyyppi | Tuuletettu valurautalevy |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Hold-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | D / D1 / D2 / D3 / OnePedal |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 (standard) |
| Etujousitus | MacPherson-joustintuki |
| Takajousitus | Monilinkki |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Ei saatavilla |
| Mukautuva takainen vaimennus | Ei saatavilla |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | 180 mm (7,09") |
| Pituus | 4200 mm (165,4") |
| Korkeus | 1860 mm (73,2") |
| Leveys ilman peilejä | 1860 mm (73,2") |
| Leveys peileineen | 2055 mm (80,9") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,29 / Unknown |
| Akseliväli | 2685 mm (105,7") |
| Kääntösäde | 10,4 metri (409,4") |
| Omamassa | 1636 kg (3606,8 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2158 kg (4757,6 lbs) |
| Katon kuormaraja | 80 kg (176,4 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 522 kg (1150,8 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | 900 kg (1984,2 lbs) |
| Tavaratilan tilavuus | 440 litra (15,5 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 1332 litra (47,0 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | Näyttö keskittyy ohjaussankoihin ja rajoitettuihin painikkeisiin |
| Head-up-näyttö | Valinnainen ominaisuus |
| Ääniohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | No |
| Infotainment-näyttö | No |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Karttapalvelu | Google Maps |
| Verkkokarttapäivitykset | Yes |
| Reaaliaikainen liikenne | Yes |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Yes |
| Satelliittikartta | Yes |
| ääniohjattu | Yes |
| ääniopastus | Yes |
| LED-matriisi-ajovalot | Valinnainen ominaisuus |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Vakio-ominaisuus |
| Kulmavalot | Vakio-ominaisuus |
| Kääntyvät ajovalot | Unknown |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Ei saatavilla |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Valinnainen ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Ei saatavilla |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Vakio-ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Vakio-ominaisuus |
| Törmäysvaroitin | Valinnainen ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Vakio-ominaisuus |
| Ultraäänisensorit |
|
| Kamerat |
|
| Tutkasensorit |
|
| LiDAR-sensorit | — |
| fi Sensors.Processors | — |
| Akun bruttokapasiteetti | 65 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 60 kWh |
| Katodimateriaalit | NMC |
| Nimellisjännite | 352 V |
| Akun paino | 394 kg (868,6 lbs) |
| Akkupaketin kokoonpano | 96S3P |
| Akkutyyppi | Pouch |
| Akun kemia | NMC |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 130 kW |
| Latausaika 0–100 % | 1 h 14 m 22 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 48,4 kW |
| Latausaika 10–100 % | 1 h 10 m 6 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 46,2 kW |
| Latausaika 10–80 % | 37 m 51 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 66,6 kW |
| Latausaika 10–90 % | 48 m 51 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 58,9 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Ei saatavilla |
| Manuaalinen akun lämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Sisätilaluokka | Minimalistinen |
| Sisätilan laatu | Normaali |
| Keskikonsolin muotoilu | — |
| Sisätilan muotoilu |
Standard
Sisätilan värit:
Harmaa
|
| Säilytystila |
|
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | N/A |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Ei saatavilla |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Vakio-ominaisuus |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Ei saatavilla |
| Muisti | Valinnainen ominaisuus |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Istuimien tuuletus | Valinnainen ominaisuus |
| Hierontatoiminto | Valinnainen ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Ei saatavilla |
| Istuinlämmitys | Valinnainen ominaisuus, ulommat istuimet |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Vakio-ominaisuus |
| Maalivärit | 6 |
| Vannevalinnat | 2 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
235/55R19 / 235/55R19 255/45R20 / 255/45R20 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Ei saatavilla |
| Leirintätila | Ei saatavilla |
| Turvatyynyt |
|
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Valinnainen ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Valinnainen ominaisuus |
| Hälytysjärjestelmä | Vakio-ominaisuus |
| Kojelautakamera | Ei saatavilla |
| Pysäköintivalvonta | Ei saatavilla |
| Sovelluksen nimi | My Renault |
| Vaihda lataustavoitetta | Yes |
| Näytä auton sijainti | Yes |
| Lukitse/avaa auto | Yes |
| Avaa/sulje ikkunat | No |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Yes |
| Etäpysäköinti | No |
| Ajoita lataus | Yes |
| Näytä ajohistoria | Yes |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Yes |