| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€18,913 (Kiina) |
| Kori | SUV |
| Maailmanensi-ilta | maanantai 20. huhtikuuta 2026 |
| Toimitusten aloitus | toukokuu 2026 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | |
| WLTP-kulutus | |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | 630 km (392 maili) |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| Huippunopeus | 180 km/h (112 mp/h) |
| Huipputeho | 240 kW (326,3 hv / 321,8 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 340 nm (250,9 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 5,9 s |
| Vetotapa | RWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori takakselilla |
| Moottoritekniikka | |
| Etujarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (1 männää) |
| Takajarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (1 männää) |
| Etulevyn halkaisija | 298 mm (11,73") |
| Takalevyn halkaisija | 268 mm (10,55") |
| Etujarrulevyn tyyppi | Valurauta |
| Takalevyn tyyppi | Valurauta |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Hold-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | Standard / Strong |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 (Standard) |
| Etujousitus | MacPherson-joustintuki |
| Takajousitus | Torsiopalkki |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Ei saatavilla |
| Mukautuva takainen vaimennus | Ei saatavilla |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | 175 mm (6,89") |
| Pituus | 4620 mm (181,9") |
| Korkeus | 1630 mm (64,2") |
| Leveys ilman peilejä | 1860 mm (73,2") |
| Leveys peileineen | 2030 mm (79,9") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,29 / Unknown |
| Akseliväli | 2770 mm (109,1") |
| Kääntösäde | 10,7 metri (421,3") |
| Omamassa | 1870 kg (4122,6 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | kg ( lbs) |
| Katon kuormaraja | |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | 1500 kg (3306,9 lbs) |
| Tavaratilan tilavuus | 600 litra (21,2 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 1460 litra (51,6 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | Näyttö ohjaussangoilla ja painikkeilla |
| Head-up-näyttö | Ei saatavilla |
| Ääniohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | Yes (2 valinnat) 5" 5" |
| Infotainment-näyttö | Yes (2 valinnat) 12,8" 15,6" |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Karttapalvelu | Here Technologies |
| Verkkokarttapäivitykset | Yes |
| Reaaliaikainen liikenne | Yes |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Yes |
| Satelliittikartta | No |
| ääniohjattu | Yes |
| ääniopastus | Yes |
| LED-matriisi-ajovalot | Ei saatavilla |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Vakio-ominaisuus |
| Kulmavalot | Ei saatavilla |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Ei saatavilla |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Ei saatavilla |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Vakio-ominaisuus |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Vakio-ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Ei saatavilla |
| Törmäysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Ei saatavilla |
| Ultraäänisensorit |
|
| Kamerat |
|
| Tutkasensorit |
|
| LiDAR-sensorit | Ei saatavilla |
| fi Sensors.Processors | — |
| Akun bruttokapasiteetti | 68,54 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 65 kWh |
| Katodimateriaalit | LFP |
| Nimellisjännite | 400 V |
| Akun paino | — |
| Akkupaketin kokoonpano | 126s1p |
| Akkutyyppi | Kenno akkupakettiin |
| Akun kemia | LFP |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 156 kW |
| Latausaika 0–100 % | 55 m 52 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 69,8 kW |
| Latausaika 10–100 % | 51 m 32 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 68,1 kW |
| Latausaika 10–80 % | 21 m 33 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 126,7 kW |
| Latausaika 10–90 % | 27 m 16 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 114,4 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Ei saatavilla |
| Manuaalinen akun lämmitys | Ei saatavilla |
| Sisätilaluokka | Toiminnallinen |
| Sisätilan laatu | Normaali |
| Keskikonsolin muotoilu | Kaksitasoinen keskikonsoli |
| Sisätilan muotoilu |
Black
Sisätilan värit:
Musta
Sininen
Beige & Black
Sisätilan värit:
Musta
Beige
|
| Säilytystila |
|
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | 6 |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Ei saatavilla |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Vakio-ominaisuus |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Vakio-ominaisuus, matkustajan istuin |
| Muisti | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Selkänojan kulman säätö | Ei saatavilla |
| Istuinlämmitys | Ei saatavilla |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Vakio-ominaisuus |
| Maalivärit | 4 |
| Vannevalinnat | 1 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
235/50R18 / 235/50R18 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Ei saatavilla |
| Leirintätila | Ei saatavilla |
| Turvatyynyt |
|
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Vakio-ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Valinnainen ominaisuus |
| Hälytysjärjestelmä | Vakio-ominaisuus |
| Kojelautakamera | Vakio-ominaisuus |
| Pysäköintivalvonta | Ei saatavilla |
| Sovelluksen nimi | BYD |
| Vaihda lataustavoitetta | No |
| Näytä auton sijainti | Yes |
| Lukitse/avaa auto | Yes |
| Avaa/sulje ikkunat | No |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Yes |
| Etäpysäköinti | No |
| Ajoita lataus | Yes |
| Näytä ajohistoria | No |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Yes |