| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€49,400 (Saksa) |
| Kori | SUV |
| Maailmanensi-ilta | tiistai 5. syyskuuta 2023 |
| Toimitusten aloitus | marraskuu 2023 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | 475-430 km (295-267 maili) |
| WLTP-kulutus | 13,62-15,05 kWh/100km (4,6-4,1 mi/kWh ) |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | 16,8-18,1 kWh/100km (3,7-3,4 mi/kWh ) |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 16 kWh/100km(3,9 mi/kWh ) |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 404 km (251 maili) |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 21 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 308 km (191 maili) |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 22 kWh/100km(2,8 mi/kWh ) |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 294 km (183 maili) |
| Huippunopeus | 170 km/h (106 mp/h) |
| Huipputeho | 150 kW (203,9 hv / 201,2 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 250 nm (184,5 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 8,6 s |
| Vetotapa | FWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori etuakselilla |
| Moottoritekniikka | PMSM |
| Etujarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (1 männää) / Kiinteä satulalevyjarru (4 männää) |
| Takajarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (1 männää) / Liukuvasatulainen levyjarru (1 männää) |
| Etulevyn halkaisija | 330 mm (12,99") / 330 mm (12,99") |
| Takalevyn halkaisija | 345 mm (13,58") / 345 mm (13,58") |
| Etujarrulevyn tyyppi | Tuuletettu valurautalevy / Tuuletettu valurautalevy |
| Takalevyn tyyppi | Tuuletettu valurautalevy / Tuuletettu valurautalevy |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Hold- tai Roll-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 (Adaptive M Suspension) |
| Etujousitus | Kaksoisnivelinen jousituki |
| Takajousitus | Monilinkki |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Vakio-ominaisuus |
| Mukautuva takainen vaimennus | Vakio-ominaisuus |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | 170 mm (6,69") |
| Pituus | 4500 mm (177,2") |
| Korkeus | 1616 mm (63,6") |
| Leveys ilman peilejä | 1845 mm (72,6") |
| Leveys peileineen | 2104 mm (82,8") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,26 / Unknown |
| Akseliväli | 2692 mm (106,0") |
| Kääntösäde | 11,9 metri (468,5") |
| Omamassa | 2010 kg (4431,3 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2580 kg (5687,9 lbs) |
| Katon kuormaraja | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 570 kg (1256,6 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | 1200 kg (2645,5 lbs) |
| Tavaratilan tilavuus | 490 litra (17,3 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 1495 litra (52,8 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | Näyttö ohjaussangoilla ja painikkeilla |
| Head-up-näyttö | Valinnainen ominaisuus |
| Ääniohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | Yes 10,25" |
| Infotainment-näyttö | Yes 10,7" |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Karttapalvelu | HERE Technologies |
| Verkkokarttapäivitykset | Yes |
| Reaaliaikainen liikenne | Yes |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Yes |
| Satelliittikartta | Unknown |
| ääniohjattu | Yes |
| ääniopastus | Yes |
| LED-matriisi-ajovalot | Valinnainen ominaisuus |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Valinnainen ominaisuus |
| Kulmavalot | Unknown |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Valinnainen ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Ei saatavilla |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Valinnainen ominaisuus |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Valinnainen ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Valinnainen ominaisuus |
| Törmäysvaroitin | Valinnainen ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Valinnainen ominaisuus |
| Ultraäänisensorit |
|
| Kamerat |
|
| Tutkasensorit |
|
| LiDAR-sensorit | Ei saatavilla |
| Akun bruttokapasiteetti | 68 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 64,7 kWh |
| Katodimateriaalit | NMC |
| Nimellisjännite | 286 V |
| Akun paino | |
| Akkupaketin kokoonpano | |
| Akkutyyppi | Kenno akkumoduuliin |
| Akun kemia | NMC |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 130 kW |
| Latausaika 0–100 % | 1 h 2 m 49 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 61,8 kW |
| Latausaika 10–100 % | 59 m 4 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 59,1 kW |
| Latausaika 10–80 % | 33 m 38 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 80,8 kW |
| Latausaika 10–90 % | 44 m 49 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 69,3 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Vakio-ominaisuus |
| Manuaalinen akun lämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Sisätilaluokka | Toiminnallinen |
| Sisätilan laatu | Korkealaatuinen |
| Keskikonsolin muotoilu | Perinteinen keskikonsoli |
| Sisätilan muotoilu |
M Alcantara/Veganza combination | Black/contrast stitching Blue'
Sisätilan värit:
Musta
Smoke White Perforated Veganza
Sisätilan värit:
Valkoinen
Musta
Veganza perforated | Atlas Grey/Smoke White
Sisätilan värit:
Vaaleanharmaa
Musta
Castanea Perforated Veganza
Sisätilan värit:
Musta
Punainen
Veganza perforated - Black
Sisätilan värit:
Musta
Leather Vernasca Black
Sisätilan värit:
Musta
Fabric Arktur Anthracite
Sisätilan värit:
Musta
|
| Säilytystila |
|
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 3 (Standard, Sport, M Sport) |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | N/A, 2, N/A |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus / Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus / Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus / Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus / Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus / Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus / Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus / Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus / Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla / Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla / Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Ei saatavilla / Vakio-ominaisuus / Tuntematon |
| Muisti | Valinnainen ominaisuus / Tuntematon / Tuntematon |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Valinnainen sähkö-ominaisuus / Tuntematon / Ei saatavilla |
| Istuimien tuuletus | Valinnainen ominaisuus / Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Valinnainen ominaisuus / Valinnainen ominaisuus / Ei saatavilla |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio-ominaisuus |
| Istuinlämmitys | Valinnainen ominaisuus, ulommat istuimet |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Vakio-ominaisuus |
| Maalivärit | 12 |
| Vannevalinnat | 3 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
205/65R17 / 205/65R17 255/60R18 / 255/60R18 205/55R19 / 205/55R19 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | standard:LeftFirstRow RightFirstRow |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Ei saatavilla |
| Leirintätila | Ei saatavilla |
| Turvatyynyt |
|
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Valinnainen ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Valinnainen ominaisuus |
| Hälytysjärjestelmä | Valinnainen ominaisuus |
| Kojelautakamera | Ei saatavilla |
| Pysäköintivalvonta | Ei saatavilla |
| Sovelluksen nimi | My BMW |
| Vaihda lataustavoitetta | Yes |
| Näytä auton sijainti | Yes |
| Lukitse/avaa auto | Yes |
| Avaa/sulje ikkunat | Yes |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Yes |
| Etäpysäköinti | Yes |
| Ajoita lataus | Yes |
| Näytä ajohistoria | Yes |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Yes |