| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€62,958 (USA) |
| Kori | Pickup-kuorma-auto |
| Maailmanensi-ilta | keskiviikko 19. toukokuuta 2021 |
| Toimitusten aloitus | joulukuu 2021 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | |
| WLTP-kulutus | |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | |
| EPA-toimintamatka | 320-300 maili (515-483 km) |
| EPA-kulutus | 2,525,2-2,3 mi/kWh (25,2-26,9 kWh/100km ) |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 28 kWh/100km(2,2 mi/kWh ) |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 464 km (288 maili) |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 28,7 kWh/100km(2,2 mi/kWh ) |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 453 km (282 maili) |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 33 kWh/100km(1,9 mi/kWh ) |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 394 km (245 maili) |
| Huippunopeus | 180 km/h (112 mp/h) |
| Huipputeho | 433 kW (588,7 hv / 580,7 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 1050 nm (774,9 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 4,2 s |
| Vetotapa | AWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori etuakselilla ja yksi moottori takakselilla |
| Moottoritekniikka | |
| Etujarrun tyyppi | fi DriveTrain.Brakes.Front.BrakeType. |
| Takajarrun tyyppi | fi DriveTrain.Brakes.Front.BrakeType. |
| Etulevyn halkaisija | |
| Takalevyn halkaisija | |
| Etujarrulevyn tyyppi | Unknown |
| Takalevyn tyyppi | Unknown |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Hold- tai Roll-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 (Standard) |
| Etujousitus | Kaksoistukivarsi |
| Takajousitus | Monilinkki |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Ei saatavilla |
| Mukautuva takainen vaimennus | Ei saatavilla |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | 226 mm (8,90") |
| Pituus | 5915 mm (232,9") |
| Korkeus | 2004 mm (78,9") |
| Leveys ilman peilejä | mm (") |
| Leveys peileineen | 2032 mm (80,0") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,4 / Unknown |
| Akseliväli | 3683 mm (145,0") |
| Kääntösäde | 14,5 metri (570,9") |
| Omamassa | 2988 kg (6587,4 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 3878 kg (8549,5 lbs) |
| Katon kuormaraja | |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 890 kg (1962,1 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | |
| Tavaratilan tilavuus | |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | |
| Lavatilavuus | 1495 litra (52,8 kuutiojalka) |
| Lavapituus | 1704 mm (67,1") |
| Lavaleveys | 1285 mm (50,6") |
| HMI-tyyppi | |
| Head-up-näyttö | Unknown |
| Ääniohjaus | Unknown |
| Eleohjaus | Unknown |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | Yes (2 valinnat) 12" 12" |
| Infotainment-näyttö | Yes (2 valinnat) 12" 15,5" |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Karttapalvelu | |
| Verkkokarttapäivitykset | Unknown |
| Reaaliaikainen liikenne | Unknown |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Unknown |
| Satelliittikartta | Unknown |
| ääniohjattu | Unknown |
| ääniopastus | Unknown |
| LED-matriisi-ajovalot | Ei saatavilla |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Ei saatavilla |
| Kulmavalot | Ei saatavilla |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Valinnainen ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Unknown |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Unknown |
| Väsymysvaroitin | Unknown |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Unknown |
| Kuolleen kulman valvonta | Valinnainen ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Unknown |
| Törmäysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Valinnainen ominaisuus |
| Ultraäänisensorit | |
| Kamerat | |
| Tutkasensorit | |
| LiDAR-sensorit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 150 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 130 kWh |
| Katodimateriaalit | NMC |
| Nimellisjännite | |
| Akun paino | |
| Akkupaketin kokoonpano | 96s2p |
| Akkutyyppi | |
| Akun kemia | NMC |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 155 kW |
| Latausaika 0–100 % | 2 h 11 m 42 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 59,2 kW |
| Latausaika 10–100 % | 2 h 6 m 6 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 55,7 kW |
| Latausaika 10–80 % | 49 m 48 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 109,6 kW |
| Latausaika 10–90 % | 1 h 6 m 36 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 93,7 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Unknown |
| Manuaalinen akun lämmitys | Unknown |
| Sisätilaluokka | |
| Sisätilan laatu | fi Interior.Quality.NotSet |
| Keskikonsolin muotoilu | fi Interior.ConsoleDesign.NotSet |
| Sisätilan muotoilu | |
| Säilytystila | Ei saatavilla |
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | N/A |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Tuntematon |
| Istuintyynyn kulman säätö | Valinnainen ominaisuus |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Tuntematon |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Tuntematon |
| Säädettävä reisituki | Tuntematon |
| Muisti | Tuntematon |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Valinnainen sähkö-ominaisuus |
| Istuimien tuuletus | Valinnainen ominaisuus |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Selkänojan kulman säätö | Tuntematon |
| Istuinlämmitys | Ei saatavilla |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Ei saatavilla |
| Maalivärit | 6 |
| Vannevalinnat | 3 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
265/70R18 / 265/70R18 275/60R20 / 275/60R20 285/45R22 / 285/45R22 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | |
| esilämmitys | Unknown |
| Lemmikkitila | Unknown |
| Leirintätila | Unknown |
| Turvatyynyt | Ei saatavilla |
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Unknown |
| Avaimeton käynnistys | Unknown |
| Puhelin avaimena | Unknown |
| Hälytysjärjestelmä | Unknown |
| Kojelautakamera | Unknown |
| Pysäköintivalvonta | Unknown |
| Sovelluksen nimi | |
| Vaihda lataustavoitetta | Unknown |
| Näytä auton sijainti | Unknown |
| Lukitse/avaa auto | Unknown |
| Avaa/sulje ikkunat | Unknown |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Unknown |
| Etäpysäköinti | Unknown |
| Ajoita lataus | Unknown |
| Näytä ajohistoria | Unknown |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Unknown |