| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€6,456 (Kiina) |
| Kori | Viistoperä |
| Maailmanensi-ilta | sunnuntai 1. helmikuuta 2026 |
| Toimitusten aloitus | maaliskuu 2026 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | |
| WLTP-kulutus | |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | 301 km (187 maili) |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| Huippunopeus | 101 km/h (63 mp/h) |
| Huipputeho | 30 kW (40,8 hv / 40,2 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 85 nm (62,7 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | s |
| Vetotapa | RWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori takakselilla |
| Moottoritekniikka | |
| Etujarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru |
| Takajarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru |
| Etulevyn halkaisija | |
| Takalevyn halkaisija | |
| Etujarrulevyn tyyppi | Unknown |
| Takalevyn tyyppi | Unknown |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 (Standard) |
| Etujousitus | MacPherson-joustintuki |
| Takajousitus | Torsiopalkki |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Ei saatavilla |
| Mukautuva takainen vaimennus | Ei saatavilla |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | mm (") |
| Pituus | 3268 mm (128,7") |
| Korkeus | 1575 mm (62,0") |
| Leveys ilman peilejä | 1520 mm (59,8") |
| Leveys peileineen | mm (") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | Unknown / Unknown |
| Akseliväli | 2190 mm (86,2") |
| Kääntösäde | 9 metri (354,3") |
| Omamassa | 845 kg (1862,9 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 1160 kg (2557,4 lbs) |
| Katon kuormaraja | |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 315 kg (694,5 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | Ei saatavilla |
| Tavaratilan tilavuus | 170 litra (6,0 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 838 litra (29,6 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | Näyttöpainotteinen, rajoitetuilla painikkeilla |
| Head-up-näyttö | Ei saatavilla |
| Ääniohjaus | Ei saatavilla |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | No |
| Infotainment-näyttö | No |
| Autonavigointi | Ei saatavilla |
| Apple CarPlay -tuki | Valinnainen ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Ei saatavilla |
| Karttapalvelu | |
| Verkkokarttapäivitykset | Unknown |
| Reaaliaikainen liikenne | Unknown |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Unknown |
| Satelliittikartta | Unknown |
| ääniohjattu | Unknown |
| ääniopastus | Unknown |
| LED-matriisi-ajovalot | Ei saatavilla |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Ei saatavilla |
| Kulmavalot | Ei saatavilla |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Ei saatavilla |
| Automaattinen hätäohjaus | Ei saatavilla |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Ei saatavilla |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Ei saatavilla |
| Väsymysvaroitin | Ei saatavilla |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Valinnainen ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Ei saatavilla |
| Poistumisvaroitus | Ei saatavilla |
| Törmäysvaroitin | Ei saatavilla |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Ei saatavilla |
| Kaistanpito | Ei saatavilla |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Ei saatavilla |
| Ultraäänisensorit | |
| Kamerat |
|
| Tutkasensorit | |
| LiDAR-sensorit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 25,1 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | kWh |
| Katodimateriaalit | LFP |
| Nimellisjännite | |
| Akun paino | |
| Akkupaketin kokoonpano | |
| Akkutyyppi | Prismatic |
| Akun kemia | LFP |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | |
| Latausaika 0–100 % | 0 m 0 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | |
| Latausaika 10–100 % | 0 m 0 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | |
| Latausaika 10–80 % | 0 m 0 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | |
| Latausaika 10–90 % | 0 m 0 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Vakio-ominaisuus |
| Manuaalinen akun lämmitys | Ei saatavilla |
| Sisätilaluokka | Toiminnallinen |
| Sisätilan laatu | Edullinen |
| Keskikonsolin muotoilu | Perinteinen keskikonsoli |
| Sisätilan muotoilu |
Gray Fabric
Sisätilan värit:
fi common.color.NotSet
|
| Säilytystila | Ei saatavilla |
| Istuimien määrä | 2, 2) |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | N/A |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Ei saatavilla |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Ei saatavilla |
| Muisti | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Selkänojan kulman säätö | Ei saatavilla |
| Istuinlämmitys | Ei saatavilla |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Vakio-ominaisuus |
| Maalivärit | 4 |
| Vannevalinnat | 1 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
155/70R13 / 155/70R13 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | Single zone:Front |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Vakio-ominaisuus |
| Leirintätila | Vakio-ominaisuus |
| Turvatyynyt |
|
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Valinnainen ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Valinnainen ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Ei saatavilla |
| Hälytysjärjestelmä | Ei saatavilla |
| Kojelautakamera | Ei saatavilla |
| Pysäköintivalvonta | Ei saatavilla |
| Sovelluksen nimi | Ling OS |
| Vaihda lataustavoitetta | No |
| Näytä auton sijainti | Yes |
| Lukitse/avaa auto | Yes |
| Avaa/sulje ikkunat | No |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Yes |
| Etäpysäköinti | No |
| Ajoita lataus | No |
| Näytä ajohistoria | No |
| Aktivoi äänitorvi/valot | No |