| Model |
|
|---|---|
| Cena początkowa | ~zł190,102 (Niemcy) |
| Typ nadwozia | Hatchback |
| Premiera światowa | czwartek, 2 maja 2024 |
| Początek dostaw | wrzesień 2024 |
| Status modelu | W produkcji |
| Zasięg WLTP | 553-548 km (344-341 mile) |
| Zużycie WLTP | 13,92-14,05 kWh/100km (4,5-4,4 mi/kWh ) |
| Zużycie WLTP z uwzględnieniem strat ładowania | 15,7-16,2 kWh/100km (4,0-3,8 mi/kWh ) |
| Zasięg EPA | |
| Zużycie EPA | |
| Zasięg CLTC wersji podstawowej | |
| Zużycie 90kmh/56mph w idealnych warunkach | |
| Zasięg 90kmh/56mph w idealnych warunkach. | |
| Zużycie 70mph/112kmh w idealnych warunkach | |
| Zasięg 70mph/112kmh w idealnych warunkach | |
| Zużycie 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 21 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| Zasięg 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 367 km (228 mile) |
| Prędkość maksymalna | 160 km/h (99 mph) |
| Moc szczytowa | 170 kW (231,1 hp / 228,0 bhp) |
| Elektryczny moment obrotowy | 310 nm (228,8 ft-lb) |
| 0-100 km/h (0-62 mph) | 7,1 s |
| Rodzaj napędu | RWD |
| Konfiguracja silników | Jednosilnikowa tylna oś |
| Technologia silnika | PMSM |
| Typ przednich hamulców | Tarcza z pływającym zaciskiem (1 tłoki) |
| Typ tylnych hamulców | Bęben hamulcowy |
| Średnica przedniej tarczy | 312 mm (12,28") |
| Średnica tylnej tarczy | hamulec bębnowy |
| Typ przednich tarcz hamulcowych | Wentylowane żeliwo |
| Typ tylnych tarcz | hamulec bębnowy |
| Hamulce mieszane (rekuperacja pedałem hamulca) | |
| Lift-up-regen (jazda na jeden pedał) | |
| Tryby zatrzymywania Lift-up-regen | Tryb Roll |
| Poziomy Lift-up-regen | Tylko jeden poziom |
| Tryb żeglowania | |
| Adaptacyjna rekuperacja w trybie żeglowania | |
| Liczba opcji zawieszenia | 2 (standard / Sport suspension with DCC) |
| Typ przedniego zawieszenia | Kolumna MacPhersona / Kolumna MacPhersona |
| Typ tylnego zawieszenia | Zawieszenie wielowahaczowe / Zawieszenie wielowahaczowe |
| Typ przednich sprężyn | Sprężyna śrubowa / Sprężyna śrubowa |
| Typ tylnych sprężyn | Sprężyna śrubowa / Sprężyna śrubowa |
| Adaptacyjne tłumienie przednie | Unknown |
| Adaptacyjne tłumienie tylne | Unknown |
| Regulacja wysokości przedniego zawieszenia | Niedostępne |
| Regulacja wysokości tylnego zawieszenia | Niedostępne |
| Prześwit | 149 mm (5,87") / 149 mm (5,87") |
| Długość | 4261 mm (167,8") |
| Wysokość | 1568 mm (61,7") |
| Szerokość bez lusterek | 1809 mm (71,2") |
| Szerokość z lusterkami | 2070 mm (81,5") |
| Współczynnik oporu powietrza / Powierzchnia czołowa | 0,267 / 2,36 m² (25,4 sq ft) |
| Rozstaw osi | 2770 mm (109,1") |
| Promień skrętu | 10,3 metr (405,5") |
| Masa własna | 1882 kg (4149,1 lbs) |
| Maksymalna masa (dopuszczalna masa całkowita) | 2420 kg (5335,2 lbs) |
| Maksymalne obciążenie dachu | 0 kg (0,0 lbs) |
| Maksymalne obciążenie wraz z masą kierowcy | 538 kg (1186,1 lbs) |
| Maksymalna masa przyczepy z hamulcem | Brak danych |
| Pojemność bagażnika | 385 litr (13,6 cu-ft) |
| Pojemność bagażnika po złożeniu siedzeń drugiego rzędu | 1267 litr (44,7 cu-ft) |
| Typ HMI | Skupienie ekranu z dźwigniami i ograniczoną liczbą przycisków |
| Wyświetlacz head-up | Funkcja opcjonalna |
| Sterowanie głosowe | Funkcja standardowa |
| Sterowanie gestami | Niedostępne |
| Cyfrowy zestaw wskaźników | Yes 5" |
| Ekran infotainmentu | Yes 12,9" |
| Nawigacja w pojeździe | Funkcja standardowa |
| Obsługa Apple CarPlay | Funkcja standardowa |
| Obsługa Android Auto | Funkcja standardowa |
| Dostawca map | TomTom |
| Aktualizacje map online | Yes |
| Ruch drogowy w czasie rzeczywistym | Yes |
| Planowanie trasy z uwzględnieniem ładowania | Yes |
| Mapa satelitarna | No |
| sterowany głosem | Yes |
| prowadzenie głosowe | Yes |
| Reflektory LED matrycowe | Funkcja opcjonalna |
| Automatyczne ściemnianie reflektorów | Funkcja standardowa |
| Światła doświetlające zakręty | Unknown |
| Reflektory skrętne | Niedostępne |
| Spryskiwacze reflektorów | Niedostępne |
| ABS (układ przeciwblokujący) | Funkcja standardowa |
| Automatyczne hamowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Automatyczne sterowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym (CTA) | Niedostępne |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA) | Funkcja opcjonalna |
| Ostrzeżenie o senności | Funkcja standardowa |
| ESC/ESP (kontrola stabilności) | Funkcja standardowa |
| Monitorowanie martwego pola | Funkcja opcjonalna |
| Ostrzeżenie przy wysiadaniu | Funkcja opcjonalna |
| Ostrzeżenie przed kolizją czołową | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o opuszczeniu pasa | Funkcja standardowa |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | Funkcja standardowa |
| Noktowizja | Niedostępne |
| Asystent centrowania pasa (LCA) / Autosteer | Funkcja opcjonalna |
| Czujniki ultradźwiękowe |
|
| Kamery |
|
| Czujniki radarowe |
|
| Czujniki LiDAR | Brak danych |
| pl Sensors.Processors |
|
| Pojemność akumulatora brutto | 82 kWh |
| Pojemność akumulatora netto | 77 kWh |
| Materiały katodowe | NMC |
| Napięcie znamionowe | 350 V |
| Masa akumulatora | 489 kg (1078,1 lbs) |
| Konfiguracja pakietu akumulatorów | 96s3p |
| Rodzaj akumulatora | Pouch |
| Chemia akumulatora | NMC |
| Krzywa ładowania (kliknij, aby powiększyć) |
|
| Maksymalna moc ładowania DC | 175 kW |
| Czas ładowania 0-100% | 1 h 3 m 42 s |
| Średnia szybkość ładowania 0-100% | 72,5 kW |
| Czas ładowania 10-100% | 59 m 46 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-100% | 69,6 kW |
| Czas ładowania 10-80% | 35 m 18 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-80% | 91,6 kW |
| Czas ładowania 10-90% | 45 m 5 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-90% | 82,0 kW |
| Wstępne ogrzewanie akumulatora podczas nawigacji do stacji ładowania | Funkcja standardowa |
| Ręczne ogrzewanie akumulatora | Funkcja standardowa |
| Kategoria wnętrza | Funkcjonalny |
| Jakość wnętrza | Standardowy |
| Projekt konsoli | Tradycyjna konsola |
| Projekt wnętrza |
Standard
Kolory wnętrza:
Czarny
|
| Przechowywanie |
|
| Liczba miejsc | 5 |
| Opcje przednich foteli | 3 (standard, ergoActive, Top Sport) |
| Liczba sposobów regulacji (w tym opcje) | N/A, 8, 8 |
| Regulacja głębokości siedzenia | Funkcja standardowa / Standardowa funkcja elektryczna / Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja wysokości siedzenia | Funkcja standardowa / Standardowa funkcja elektryczna / Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta oparcia | Funkcja standardowa / Standardowa funkcja elektryczna / Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta siedziska | Niedostępne / Standardowa funkcja elektryczna / Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulowany na wysokość zagłówek | Funkcja standardowa / Funkcja standardowa / Niedostępne |
| Regulowany na długość zagłówek | Niedostępne / Niedostępne / Niedostępne |
| Regulacja podparcia ud | Niedostępne / Funkcja standardowa / Funkcja standardowa |
| Pamięć | Niedostępne / Standardowy fotel kierowcy, fotel pasażera niedostępny / Funkcja standardowa |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Niedostępne / Funkcja standardowa / Standardowa funkcja elektryczna |
| Wentylacja siedzeń | Niedostępne / Niedostępne / Niedostępne |
| Funkcja masażu | Niedostępne / Funkcja standardowa / Funkcja standardowa |
| Regulacja kąta oparcia | Niedostępne |
| Ogrzewanie siedzeń | Nieznany |
| Wentylacja siedzeń | Niedostępne |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Niedostępne |
| Składane fotele | Funkcja standardowa |
| Kolory lakieru | 5 |
| Opcje felg | 3 |
| Rozmiar felg (front/rear) |
215/55R18 / 215/55R18 215/50R19 / 215/50R19 215/45R20 / 215/45R20 |
| Dostępne systemy klimatyzacji | 1 |
| Strefy klimatyzacji | 2-zone Climatronic:LeftFirstRow RightFirstRow |
| wstępne przygotowanie klimatyzacji | Funkcja standardowa |
| Tryb dla zwierząt | Niedostępne |
| Tryb kempingowy | Niedostępne |
| Poduszki powietrzne |
|
| Pasy bezpieczeństwa |
|
| Dostęp bezkluczykowy | Funkcja opcjonalna |
| Uruchamianie bezkluczykowe | Funkcja standardowa |
| Użyj telefonu jako klucza | Niedostępne |
| System alarmowy | Funkcja opcjonalna |
| Kamera samochodowa | Niedostępne |
| Nadzór parkowania | Niedostępne |
| Nazwa aplikacji | Volkswagen |
| Zmień cel ładowania | Yes |
| Zobacz lokalizację samochodu | Yes |
| Zablokuj/odblokuj samochód | Yes |
| Otwórz/zamknij szyby | No |
| Wstępne przygotowanie | Yes |
| Zdalne parkowanie | No |
| Harmonogram ładowania | Yes |
| Zobacz historię jazdy | No |
| Aktywuj klakson/światła | No |